Levou zadní

Levou zadní https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392206/bmid_levou-zadni-c09-392206.jpg 4 31 8

Hořeli jste někdy nedočkavostí? Dali jste si do trumpety? Šplouchá někomu na maják? Musíte už na kutě? Je něco na draka? Co znamenají tahle zvláštně znějící slovní spojení, kterým se odborně říká idiomy nebo frazémy, se dozvíte v této obrázkové knize pro zvídavé čtenáře. Poutavým příběhem vás provede bílý králík s černými oušky a jeho přátelé. A že se něco dozvíte, na to vemte jed!... celý text

Pro děti a mládež

Vydáno: , Labyrint

LunaL.
LunaL.
15.10.2023 4 z 5

Hezky, originalni pribeh o nezvyklem pratelstvi :) Libil se nam dej, obrazky i napad s vysvetlenim bezne pouzivanych slovnich spojeni. Pro deti idealni :)

bee88maja
bee88maja
19.06.2023 4 z 5

Knihu jsem objevila náhodou v prodejně BO v Holešovicích. Při listování mě zaujal nápad, vysvětlit dětem slovní spojení, která se běžně v češtině používají (např. ušít boudu, sníst vtipnou kaši, levou zadní apod.). Ilustrace jsou milé a "vysvětlivky" idiomů obzvlášť vtipné.
Nemáme vyzkoušeno na dětech, ale naše vnitřní děti se nasmáli dost :) a proto bude králíček Lancelot patřit mezi perly naší knihovny...

Bonda
Bonda
08.04.2022 4 z 5

Čtyřletá se bála, jak to dopadne, až si s hrůzou zacpávala uši, ale u výkladových obrázků dostávala záchvaty smíchu a vyžadovala jejich nekonečné čtení. Krásné obrázky, pěkný příběh, hezké hodnoty. Stojí za zmínku i "medvěd vegetarián" a záchrana zvířete ze zábavního parku. Jediný problém: jako by chyběla textová redakce? Jsou tam podivná místa, přehlédnuté kusy vět, chybějící informace. Jinak by byla kniha úžasná.

MilackovaN
MilackovaN
07.12.2021 5 z 5

Kniha, která není vhodná jen pro děti, ale může obohatit i dospělé - sem toho zdárným příkladem. Vždy jsem se snažila zamyslet se nad tím, jak bych popsala dané rčení svými slovy já, až poté jsem si přečetla, jak se to vysvětluje v knize.

kubakubikula
kubakubikula
08.04.2021 5 z 5

Ještě než jsem jí otevřel myslel jsem si že to bude nuda, ale ukázalo se že mně to ohromně překvapilo. Tak jsem tu knížku do četl za 2 dny

Natique
Natique
14.02.2020 5 z 5

Příběh nenásilnou formou seznamuje menší děti s hovorovými obraty. Určitě super nápad.

jarki
jarki
12.04.2019 2 z 5

Příběh mě málo zaujal a ilustrace taky nic moc.

TeRyba
TeRyba
25.10.2018 5 z 5

Super knížka, pro děti akorát krátká:-) a vtipně poučná. Krásné ilustrace. Vřele doporučuji.