Každý bulí nad cibulí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kolik má tma očí? Jak to dopadne, když se had ožení? K čemu potřebuje postel chapadla? Co se stane alergikovi, když sní kiwi? A jak vypadá Ježíšek? Vtipné, chytré a skvěle pointované básně si zamilují nejen nejmenší, ale i jejich rodiče. Na čtenáře čekají verše halloweenské, pirátské, ba dokonce palačinkové. Seznámí se s lekavou babičkou, zavítá na sraz zeleniny, naučí se, jak správně stolovat a jak péct buchty z kedluben… Nápadité a vtipné ilustrace dokazují, že když se setkají dvě výrazné osobnosti, jež sdílejí fantazii a veselý pohled na svět, vznikne dílo, které je radost číst a prohlížet. -- zdroj: www.kosmas.cz --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342499/kazdy-buli-nad-cibuli-UYz-342499.jpg 4.326
Žánr
Poezie, Pro děti a mládež, Pro nejmenší
Vydáno, Paseka
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Každý bulí nad cibulí

Přidat komentář
Litocha
09.09.2020

Mám ráda dobrou poezii pro děti (člověk by nevěřil, jak málo jí v poslední době vychází). Ester Stará se těmihle hravými básničkami řadí k Daniele Fischerové nebo rozvernějším textům Radka Malého (starší gardu nebudu zmiňovat). Co naplat, když to někdo umí s jazykem, vyhraje si se slovy, zvukem a významy, bude to mít u mě dobré. Někdy sice texty nepatrně škobrtnou, většina ale potěšila a pobavila. Ilustrace mě moc neoslovily, Milan Starý to umí i lépe.

Domka901
05.01.2020

Skvělé! Doporučila bych čtenářům od 7 let, nebo k předčítání předškolákům. :)


muchomurka
05.01.2020

Ano, krásné vtipné básničky. Líbí se mi hraní si s jazykem. Jen škoda těch ilustrací. Nechápu, proč dětské knížky mívají takové "umělecké" ilustrace. Kdyby mi knížku v knihovně nedoporučila paní knihovnice, rozhodně bych ji bez zájmu minula, což by byla škoda. A co teprve děti, pro které jsou ilustrace důležité?

wiix
03.11.2019

Toto ma rozhodne pobavila - čo sa týka textu a satyry ako aj ilustrácii.

Anika27
17.10.2019

Skvělý počin! Mě zaujaly básničky, ale dcera(4 roky) je nadšená jak z obrázku, tak i z veršů. Bez "Moje maličká" už neusínáme :-)
Malá ochutnávka:
Únavou ti klesla víčka,
Jsi můj malý andílek,
moje zlato, princeznička,
královna všech postýlek.

Že vstáváš za rozednění,
že nechceš nic k snídaní,
sice občas krev mi zpění,
k šílenství mě dohání...

Marčullkas
25.05.2019

Bravurní zpracování. Kniha baví jak děti, tak dospělé.

Greena
23.04.2019

Dlouho jsem hledala současnou dětskou knihu básniček, která by mě nadchla. To se stalo v případě knihy autorky Ester Staré včetně ilustrací Milana Starého. Konečně vtipná, milá, chytrá knížka básniček, kterou si děti můžou oblíbit!
Básničky jsou tak akorát dlouhé, krásně se rýmují, mají skvělé pointy, pobaví, rozesmějí, zaujmou. Děti v knížce najdou básničky o učiteli, babičce, pirátech, atletu, plžích, hadech, psech, hroších, úhořích, tuleních, husách, a třeba i o mořské panně. Ilustrace je krásně ilustrují a básničky se rýmují…

bibi70
06.04.2018

Právě jsem dočetla. Vtipné, veselé básničky. Děti je určitě ocení. Pobavily i mne a to už dávno dítě nejsem.

1