MilackovaN MilackovaN komentáře u knih

Hravouka Hravouka Tereza Vostradovská

Nádherná kniha, se kterou si dovedu představit pracovat v hodinách prvouky či přírodovědy. Ilustrace jsou velmi pěkné. Velmi oceňuji přidané návody (např. Jak si udělat herbář...) a popisy zvířat. Ne všechny mi byly známé, takže kniha obohatí určitě i dospělého jedince.

O klíči O klíči Pavel Čech

Kniha mě i jako dospělého velmi bavila. Podněcuje čtenáře k rozvoji fantazie. Přidanou hodnotou knihy jsou krásné ilustrace.

Zlobilky Zlobilky Martina Drijverová

Velmi hezká kniha, která zároveň slouží i jako ponaučení pro malá zlobidla. Většina prohřešků vychází z běžného života dětí, což oceňuji. Navíc je kniha velmi pěkně ilustrovaná.

Všichni sloni v orchestru Všichni sloni v orchestru Miloš Macourek

Pana Macourka mám spojeného hlavně s Mach a Šebestovou, a proto jsem si chtěla přečíst i nějakou jinou knihu. Sáhla jsem proto po poezie a ta mě tedy neoslovila.

10.11.2021 3 z 5

Víš, kde jsou děti stromů? Víš, kde jsou děti stromů? Peter Wohlleben

I mě jako dospělému, se kniha moc líbila. Vypráví o veverčákovi Píťovi, který s hajným hledá děti stromů. Přidanou hodnotou knihy jsou krásné ilustrace.

Teta to plete Teta to plete Ivona Březinová

Mě jako dospělého kniha velmi pobavila, u každé pohádky jsem si říkala, jak to bude asi popletené. Myslím si, že i pro děti by to bylo velmi zajímavé zpestření a netradiční ohlédnutí za lidovými pohádkami, jejichž děj zná snad každý z nás celý zpaměti.

10.11.2021 5 z 5

Jezevec Chrujda našel velkou lásečku Jezevec Chrujda našel velkou lásečku Petr Stančík

Samotný příběh o lásce je velmi pěkný, jediné u čeho si nejsem jistá, jak by se dětem četla tato kniha, protože nemá tradiční styl písma.

10.11.2021

Vynálezce Alva Vynálezce Alva Klára Smolíková

Zajímavá kniha pro děti, které mají rády vynálezy. I mě jako dospělého kniha velmi bavila, líbily se mi krásné ilustrace, které podporují samotný příběh.

10.11.2021 5 z 5

Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Laura Baldini (p)

S metodami Montessori jsem se setkala už na střední pedagogické škole a moc mě zaujaly. Tuto knihu jsem si přečetla hlavně z důvodu, abych se dozvěděla něco víc o samotné zakladatelce a musím přiznat, že to byla velmi ambiciózní a ctižádostivá žena, která si šla za svým cílem. Její víra v lehkomyslné děti byla velmi obdivuhodná a myslím, že je zdárným příkladem toho, že každé dítě se správnými metodami, pomůckami se může svým způsobem vyvíjet. Kniha je opravdu velmi zajímavá, autorka píše čtivě, takže mohu jen doporučit :-)

10.11.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Za mě hodně zajímavá kniha, od které jsem nevěděla co čekat. Je to moje první kniha od autorky a na mém seznamu byla proto, že všude jsem na ní četla spoustu chvály. Musím říct, že kdybych už z nějakých jiných knih neměla zažito to, že text nemá přímou řeč, tak bych byla asi zmatená, ale takto už jsem se dokázala v textu orientovat a v této knize mi to vůbec nevadilo. Vyhovovaly mi i krátké věty, díky kterým mi text rychle utíkal a knihu jsem měla rychle přečtenou. Líbilo se mi, že byly popsány tři etapy v životě tří kamarádů, a my můžeme sledovat, jak se v průběhu let chování každého z nich proměnilo. Vlastně nejen chování, ale i vztahy mezi nimi. Jediný, co mě mrzelo byl otevřený konec, který přináší spousta otázek co se stalo dál? Za mě je to škoda, ale možná je to autorčin záměr...

03.11.2021 5 z 5

Tohle není žádná lovestory Tohle není žádná lovestory Mary Hargreaves

Kniha, která vypráví o tom, jaký je život, když je vám 27. Za mě musím přiznat, že jsem od knihy čekala víc. Nebyla jako ostatní oddechovky, u kterých se aspoň zasměju. Humorné situace v knize mi přišly suché, v některých případech až trapné. Taky mi nesedla hlavní hrdinka, hlavně tedy její impulzivní chování. Jediné její světlé chvilky byly, když měla rozhovor se sourozenci, nebo s babičkou. V ostatních případech mi spíš lezla na nervy. Ale na druhou stranu si kniha určitě své čtenáře najde. Především se v knize najdou ti, kteří nejsou spokojeni se svým životem a touží po tom, udělat v něm zásadní změny.

01.11.2021 3 z 5

Okno s dívkou a ptáčkem Okno s dívkou a ptáčkem Dagmar Digma Čechová

Kniha se mi četla velmi dobře, vyhovovaly mi krátké kapitoly, ale stejně každá končila tak napínavě, že mě to donutilo přečíst celou knihu za jeden den. Reného jsem velmi litovala, a jsem ráda, že on sám na konci pochopil, že si má více vážit sám sebe. Postavě Liz jsem ze začátku vůbec nerozuměla, ale když jsem se v půlce knihy dozvěděla její příběh, pochopila jsem ji. Navíc kniha skvěle zachycuje přírodu skotského Wicku. Tahle kniha mě ještě víc navnadila na Skotsko, které už dlouho toužím navštívit, tak snad se tam jednou podívám.

24.10.2021 5 z 5

Příští rok v tento den Příští rok v tento den Sophie Cousens

(SPOILER) Nepatří to ke klasickým oddechovkám, kde to srší cukrem. Mezi Minnie a Quinnem to nejiskří tak, jak můžeme být zvyklý u ostatních romantickým knih, navíc obě matky obou hlavních postav mají psychické problémy, které se postupem času přenesly na jejich děti, nebo alespoň u Quinna to tak bylo.
Celý příběh začal jednou křivdou, kdy jedna z matek pojmenovala první dítě narozené v roce 1990 jménem, které chtěla dát svému dítěti druhá matka. Dceru tak musela tato matka namísto Quinn pojmenovat Minnie, což nebylo moc vhodně zvoleno vzhledem k tomu, že její příjmení bylo Cooperová. Jméno Quinn tedy dostal chlapec. Oba dva se poté po 30 letech setkají na záchodě a od té doby se jejich životy prolnou. Postupem času zjistíme, že to nebylo jejich první setkání a že spřízněná duše a osudová setkání opravdu existují.

20.10.2021 5 z 5

Růže Růže Tiffany Reisz

V porovnání s Rudou galerií to bylo jak nebe a dudy. Narozdíl od prvního dílu měla Růže hlavu a patu a nemusela jsem se do čtení nutit. Jsem ráda, že jsem se po prvním díle nenechala odradit a dala jsem šanci druhému dílu. Po přečtení dám šanci i třetímu dílu, tak snad nebudu zklamaná.

17.10.2021 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Nejlepší knížka od Shari to není, stále vede Jeden z nás, ale i tento příběh nebyl špatný. Nechybělo napětí a opět jsem podezřívala každého, kdo byl v knize zmíněn. To mě na těchto knihách baví, ve svých myšlenkách si tvořím různé příběhy jak to asi mohlo být, takže to není jen tak nějaká oddechovka, ale donutí mě přemýšlet. Vraha jsem odhadovala od půlky knihy a v té době už jsem se začínala nudit a chtěla jsem, ať už je konec a já se dozvím pravdu... Pravdu jsem se dozvěděla, ale i tak mě ten konec neuspokojil, protože se objeví další vrah a můžeme se opět jen domnívat, kdo za tím asi stojí, to mě na knize zklamalo nejvíc.

13.10.2021 4 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

(SPOILER) Jo Watson je sázka na jistotu. Její příběhy jsou originální a velmi zábavné. Tato knížka mi připomínala Poslední dopis od tvé lásky od Jojo Moyes. Stejně jako knížka od Jojo obsahovala dopisy, ve kterých se skrývala velká a opravdová láska, ta po které touží každá dívka. Tento příběh je však jiný v tom, že Pebecca (ne není to překlep, nožička u písmene R zmizela vinou slz její matky) bojuje s tím, zda napsat příběh, který není její a má ho vydávat za svůj, protože má spisovatelskou krizi a deadline, do kterého má odevzdat svou druhou knihu. Vydává se tedy po stopách lásky z dopisů a musí udělat spoustu protizákonných věcí a čirou náhodou se zamiluje do dobrovolného strážníka jménem Mike. Kdo má rád dopisy, romantiku a humorné situace, leckdy až trapné, je pro něj tato kniha jako dělaná, protože na 415 najdete vše z výše uvedeného. Donutí vás smát se i brečet... Za mě mohu jen doporučit!

10.10.2021 5 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Tenhle díl jsem si šetřila už dost dlouho, protože jsem věděla, že s tímhle dílem přijde konec celé série, a já se s ní loučit za žádnou cenu nechtěla. Ale nakonec jsem si dnes ráno řekla -Je čas. A o 8 hodin později tu držím přečtenou knížku a je mi hrozně smutno. Nehodlám tu porovnávat každý díl, který byl nebo nebyl lepší, protože v každém díle byly všechny postavy sympatické a nehodlám porovnávat. Slzy mi tekly proudem téměř při každé 5. kapitole. Bylo to krásné i smutné zároveň a je mi opravdu líto, že už se nedozvím, jak pokračuje vztah Scotta a Ezry, co Cam a Otis, zda si taky najdou spřízněnou duši. Ale všechno končí, aby mohlo přijít něco dalšího, a už teď se těším na další knihy od Mony. Jednoduše nejde nemilovat její styl psaní, výběr postav a krásných okamžiků, které vás donutí si pobrečet...

08.10.2021 5 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Autorka mě překvapuje díl od dílu, že to může být stále lepší a vtipnější. Nedovedu si představit, že bych knihy od Penelope nepřečetl na jeden zátah, protože se prostě čtou sami a nedá se od nich odlepit. Hlavní hrdinka Lilith i Liam mi byli oba hned sympatičtí a oblíbila jsem si je. U této knihy jsem zápletku pochopila hned při prvním setkání Lilith s tajemnou dívkou a jen jsem čekala, kdy na to kápne i ona sama. Doufám, že tahle série nikdy neskončí a že další dva díly, Tajemství i Křoví vyjdou co nejdříve. Jediná nevýhoda těchto knih je, že je máte přečtené během pár hodin a musíte dlouho čekat na pokračování, ale takový je hold úděl těchto knih.

07.10.2021 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Knížka se četla skvěle. Líbilo se mi na ní, že tam není zbytečná prvoplánová zápletka, která by to na konci zpomalovalo, jak to bývá u většiny romanťáren. V knize nenajdeme žádné zbytečné pasáže, vše plyne rychlostí, jakou má a to se mi na autorčině stylu líbí nejvíc. Těším se na přečtení Kulti.

06.10.2021 5 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Ty knížky se od Lukáškové čtou prostě sami. S každou další přečtenou knížkou si říkám, že lepší už to být ani nemůže. Opak je ale pravdou. Za mě zatím nejlepší autorčin počin. Sedl mi styl, humor i postavy. Líbilo se mi nahlížení pod pokličku u jednotlivých příbuzných a známých Emy, díky čemuž jsem měla možnost dané postavy více poznat, a pochopit jejich činy a chování.

04.10.2021 5 z 5