Hravouka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kravička dělá bů, pejsek dělá haf haf. Hm. Neba? Neba. Co takhle si radši počíst o tom, jak v lese tlejí opadané listy, prohlédnout si, jak vypadá noha žáby a kdo si nejradši pochutná na myšce? Právě myška žijící v podzemní noře je vypravěčkou, průzkumnicí lesa, sadu i rybníčka: obkresluje tvary pecek, ohryzává mrkve v zemi a přemýšlí jak rozdělit plody na ovoce a zeleninu, zkoumá stáří lesa podle letokruhů a loví živé brouky na kousek syrového masa. Všechno pak pečlivě zapisuje do svého sešitu a radí, jak si vyrobit herbář nebo udělat zahradní jezírko. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316831/big_hravouka-dY6-316831.jpg 4.861
Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha Hravouka

Osice
12. května

Naprostá pecka:-) Myška se rozhodla, že udělá encyklopedii o životě kolem ní. Aby mohla všechno pečlivě zaznamenat, musí to nejdřív prozkoumat. Vylezla ze své nory a provedla nás nejbližším okolím kolem svého bydliště, pak jsme zamířili do lesa, nějaký čas jsme s ní strávili u rybníka a naše putování skončilo v zahradě. Každému prostředí je věnováno hodně pozornosti. Sledovali jsme život pod zemí, na zemi, ve vodě a v korunách stromů a dozvěděli jsme se toho fakt dost. Arnoštíka asi nejvíc zaujalo, že si krtek žížaly nakousá, aby mu neutekly, ale zůstaly živé a čerstvé na později. Barunku zase nadchla myšlenka, že by si mohla udělat svůj vlastní herbář. Došlo mi to, když mi jako dárek dala nalepený list, který utrhla z manželova skomírajícího kávovníku. Ani jsem mu to radši neříkala:-D Bylo super, že už máme načtené nějaké knížky od Ondřeje Sekory. Zavzpomínali jsme např. na larvičky chrostíků, kterým dělal Ferda domečky, Arnošt hned poznal mšice a kukačka nám připomněla Bumbrlíčka:-) A já zažila díky knize svůj komáří aha efekt. Už vím, proč jich je tolik kolem vody:-)

Tak schválně. Věděli byste, na co ulovit broučka? Nebo čím dýchá splešťule? Nebo jakou část rostliny jíme, když jíme květák? Nebo že králíček nemusí mít vždycky čtyři nohy?

Knížka je navíc nádherně ilustrovaná. Existuje k ní ještě aplikace, tu jsme zatím nezkoušeli, ale myslím, že jim ji koupím:-), ale nejvíc se těším, až s dětmi budeme sami pozorovat život kolem nás. To sice pravidelně děláme, ale teď jsme dostali spoustu nových podnětů:-) Doporučuji!

PS. Hravouku dostala Barunka k 6. narozeninám od kamarádky. Lili, děkujeme:-)

MilackovaN
10.11.2021

Nádherná kniha, se kterou si dovedu představit pracovat v hodinách prvouky či přírodovědy. Ilustrace jsou velmi pěkné. Velmi oceňuji přidané návody (např. Jak si udělat herbář...) a popisy zvířat. Ne všechny mi byly známé, takže kniha obohatí určitě i dospělého jedince.


Sansli
12.03.2021

Páni, to je tak úžasná záležitost. Je to zábavné, poučné, krásně zpracované a poznávat jednotlivá prostředí s myškou po boku je tak návykové, že se ke knížce budete pořád vracet. A ty ilustrace, to je paráda:) Jsem z ní absolutně nadšená a unešená.

muchomurka
10.03.2021

Dobře udělaná knížka pro nenásilné učení. Nápad se mi líbil, ilustrace celkem taky. Dokonce i naší malé prďolce se knížka líbila, hledala zvířátka, co zná a měla velkou radost, když nějaké objevila. A vydržela i poslouchat, když jsem četla doprovodný text. Ten byl přiměřeně krátký. Jen bych ocenila výsledky některých hádanek.

Hanka_Bohmova
20.05.2019

Pěkně zpracovaná vzdělávací knížka, umožňuje "víceúrovňové" využití - dvouleťačka hledala na obrázcích myš a sem tam něco pojmenovala, s předškolákem jsme pročetli a propovídali texty a obrázky, devítiletá na vlnách inspirace naplánovala aktivity v terénu. A poučená dospělačka rozšířila téma o další aspekty: práce s botanickým klíčem, trénink vyhledávání na internetu, ochutnávání jedlých planých rostlin, prohlížení kdečeho pod mikroskopem, analýza stavby hmyzího těla za účelem co nejvěrnější entomologické ilustrace, zvyšování fyzické kondice během lesních pochodů a protože výchova mladého člověka nesmí pominout ani uměleckou složku - výuka pískání na trávu :o)

Pitíčko114
20.04.2019

Dobré typi na pokusi :)

Greena
06.01.2019

Hravouka je krásná kniha pro všechny děti. Děti jsou zvídavé, a stejně taková je i malá myška, se kterou se v knize seznámí. Myšku všechno kolem ní zajímá. Proto se rozhodne, že vše co pozná, co se naučí, a co prozkoumá, zaznamená ve své vlastní encyklopedii.
Nejprve pozná přírodu kolem své nory. Udělá si také herbář, aby nezapomněla, jak se jmenují rostliny, co kolem ní rostou. Pochopí i co to je potravní řetězec. Dál se vydá prozkoumat les, pak i rybník, a nakonec zahradu.
Tuto knihu bych přála nadělit všem maličkým dětem, aby ji jejich maminky nebo tatínci četli a ukazovali. Je tak krásná, tak objevná a přitom vše co je v ní máme skoro na dotek…

Yaromil
27.07.2018

Tohle je prostě nádhera! Byť se jedná o dětskou knihu, je náramně řemeslně zpracovaná. Krásné ilustrace vykreslují zdravou dychtivost hlavní hrdinky po informacích a lehkou formou bez jakéhokoliv násilí jí předávají čtenářovi. To vše je doplněno o milý humor. Prosím o více takových knih! Nemůžu se dočkat, až si knihu přečteme s dcerou, až nám trochu povyroste ;-).

1