Hravouka

Kravička dělá bů, pejsek dělá haf haf. Hm. Neba? Neba. Co takhle si radši počíst o tom, jak v lese tlejí opadané listy, prohlédnout si, jak vypadá noha žáby a kdo si nejradši pochutná na myšce? Právě myška žijící v podzemní noře je vypravěčkou, průzkumnicí lesa, sadu i rybníčka: obkresluje tvary pecek, ohryzává mrkve v zemi a přemýšlí jak rozdělit plody na ovoce a zeleninu, zkoumá stáří lesa podle letokruhů a loví živé brouky na kousek syrového masa. Všechno pak pečlivě zapisuje do svého sešitu a radí, jak si vyrobit herbář nebo udělat zahradní jezírko. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/316831/hravouka-dY6-316831.jpg 4.921
Příroda, zvířata, Pro děti a mládež, Pro nejmenší
Vydáno:, Běžíliška

MayB2
25.01.2017

Celkově krásná kniha, vyvážená naučná stránka, styl textů a výtvarný dojem. Koupila jsem synovci k Vánocům, tak doufám, že se mu bude taky líbit. Z rychlého přečtení o Štědrém dnu si pamatuji ten začátek: myška věděla z encyklopedií vše o moderním technickém světě, ale teprve když jí do nory začaly prorůstat kořínky, rozhodla se, že se musí dovědět něco o svém nejbližším okolí, o prostředí, ve kterém žije – to je přece zcela aktuální! A ještě jednou musím vyzvednout krásné ilustrace, milé a přitom nepodbízivé, jemně stylizované a přitom realistické – takovou knihu jsem v minulých letech marně hledala.

HanKasp
15.01.2017

Inspirativní kniha zaměřená na poznání přírody. Obsahuje 4 tematické celky - louku, les, rybník a zahradu. Kniha je napsána jako jeden poutavý příběh o myšce, která se rozhodla poznat své okolí. Myší příběh je protkán řadou otázek a doplňujících úkolů a samotné ilustrace vybízejí k tomu, aby se děti učily znát jednotlivé druhy živočichů a rostlin. Je třeba dodat, že i dospělého kniha donutí přemýšlet a vybavovat si učivo základní školy.

Ke knize mám ještě jeden poznatek. Lze ji využít i pro výuku. Sama vymýšlím pro děti různé aktivity a hry zaměřené na přírodu. Tato kniha se může stát inspirujícím podkladem pro tvoření s dětmi jak v místnosti, tak venku v přírodě.

Gabi13
03.01.2017

Krásná kniha pro děti a nejen pro ně. Je to knížka které si moc vážím, protože je velmi pěkně zpracovaná. Krásná grafika, materiál a hlavně obsah. Vzhledem k tomu, že se enviromentální výchovou zabývám i ve své práci je to opravdu přínosná knížka, která dětem, i předškolního věku perfektně přiblíží přírodu z úplně jiného pohledu. Pro malé objevitele, jak dělaná. DOPORUČUJI!