Můj stát: Putování s českým lvem za sedmi státními symboly

Zábavná a poučná knížka zkušené dvojice autorů a výtvarníků seznamuje čtenáře se symboly české státnosti, jako jsou například vlajka, hymna, pečeť či státní znak. Zabývají se jejich původem a významem či využitím a nabízejí i další souvislosti, třeba s poštovními známkami.

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284873/big_muj-stat-84v-284873.jpg 4.811

Kniha Můj stát: Putování s českým lvem za sedmi státními symboly

MilackovaN
27.11.2021

Velmi hezká naučná kniha, která formou komiksu provede děti příběhem o 7 státních symbolech. Průvodce jim dělá ten nejpovolanější a to český lev.

bibi.r
07.06.2018

Zajímavě pojaté seznámení se státními symboly naší republiky.

witiko
28.12.2017

Skvělý nápad, výborná koncepce a dokonalé provedení – po grafické, výtvarné i obsahové stránce. Když si tuhle knížku přečte váš potomek, počítejte s tím, že vás bude nachytávat na úplně základních neznalostech a uříznete si ostudu. Takže doporučuju jako rodinné čtení úplně pro všechny. Zvlášť se mi líbí, že je tu státní symbolika podána s vtipem a humorem, aniž by přitom cokoli ztrácela ze své vážnosti a závaznosti. To se autorům podařilo přesně vyvážit. Knížka je aktuální zvlášť v dnešní době, kdy se spousta lidí ohání národem, kulturou, tradicí, ale přitom neumí ani správně pověsit vlajku.

simonabr
04.06.2017

Stručně, jasně a přitom nenudně popsané a vysvětlené všechny české státní symboly, jejichž význam by měl znát každý občan, moc dobrý nápad.