Můj stát: Putování s českým lvem za národními patrony a světci

Kdo jsou nejvýznamnější patroni a světci naší země? Kým byli za života a jaký význam měli a mají pro naši zemi a pro evropskou civilizaci? Český lev v této knize seznamuje děti s Cyrilem a Metodějem, se svatou Ludmilou, svatým Václavem a mnoha dalšími význačnými postavami. Prostřednictvím osudů světců zároveň provede čtenáře českými dějinami a obohatí jejich znalosti o to, co v učebnicích nebývá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356976/muj-stat-putovani-s-ceskym-lvem-za--b81-356976.jpg 56
Historie, Pro děti a mládež, Encyklopedie
Vydáno, Pikola

Kniha Můj stát: Putování s českým lvem za národními patrony a světci

Jarka_rybář

Výborná kniha přibližující srozumitelnou formou české světce.

witiko
31.12.2017

Skvělý nápad, výborná koncepce a dokonalé provedení – po grafické, výtvarné i obsahové stránce. Zdaleka nejen pro děti, doporučuji jako rodinné čtení plné nejrůznějších zajímavostí pro všechny. Zvlášť se mi líbí, že duchovní ochrana nad Českem je tu podána s vtipem a humorem, aniž by přitom cokoli ztrácela z úcty a vážnosti, ale i historické obezřetnosti. Dnešní popularizace dějin pro děti má často podobu jedné velké komedie a frašky, což není úplně nejvhodnější způsob, jak děti vychovávat v neokázalém vlastenectví, ale tady se to autorům podařilo přesně vyvážit. Těším se na další díly tohoto projektu. Třeba se nabízí přiblížit dětem význam a tradici jednotlivých státních svátků.

Eorin
26.10.2017

Skvěle vysvětlené, určeno sice hlavně dětem, ale i pro dospělé je to poučné - není to totiž příliš "dětsky" vysvětlené, ale jsou tam i detaily a zajímavé podrobnosti, aby to co nejvíce ukojilo zvědavost čtenáře :)
Doporučuji

Autoři knihy