MilackovaN MilackovaN komentáře u knih

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Téhle knize jsem se dlouho vyhýbala, kvůli předsudkům z obálky, kdy jsem se jednoduše bála, že se příběh bude točit jen okolo koní (které opravdu ráda nemám). Proto se této tematice obloukem vyhýbám... Ale protože je to Sparks, riskla jsem to a nelituju žádné z těch několika strávených hodin nad touto knihou. Příběh je prokládán dvěmi dějovými linkami, příběh Ira a Ruth a příběh Sophie a Luka, která se mi tedy líbila o mnoho víc. Dost často jsem měla tendenci dějovou linku Iry přeskočit, ale bála jsem se, že mi unikne nějaký detail, který by mi vyjasnil, jak se tyto dva děje nakonec setkají. S časovým odstupem však musím uznat, že Ira byl velmi milující člověk a bylo mi ho velmi líto. Byla jsem nadšená s tím, jak probíhala aukce a komu sbírka připadla, ačkoliv jsem tento závěr tak nějak podvědomě očekávala, když jsem si dala dvě a dvě dohromady a uvědomila si, kde se ty dva příběhy protnou. Takže za mě určitě ano. Poselství: Nesuď knihu podle obalu, u mě zde naprosto platí a jsem ráda, že jsem ji dala šanci. Teď jdu zkouknout film a pak se vrhnu do zbývajících dvou knížek od Sparkse, které mi ještě chybí (Milý Johne a Poslední cesta).

29.04.2021 5 z 5

Zeď: Jak jsem vyrůstal za železnou oponou Zeď: Jak jsem vyrůstal za železnou oponou Petr Sís

Myslím, že tohle by měla být povinná kniha pro všechny děti a mládež. Je smutné, že já sama jsem jí objevila až díky povinné četbě na vysoké škole, k předmětu literatura pro děti a mládež, ale určitě si jí pořídím do knihovničky, protože s touto knihou by měl přijít do kontaktu každý. Dneska už moc mladých lidí nedokáže říci, co se dělo v letech za 1948 až 1989 a to je podle mě špatně. Každý by měl znát, co se v té době dělo, a že svoboda nebyla vždy samozřejmostí...

26.04.2021 5 z 5

Na kolenou Na kolenou Meredith Wild

Kniha je psána opravdu čtivě, ale příběh už bohužel tak čtivý nebyl. Hlavní hrdinka mi byla hrozně nesympatická a chvílemi jsem litovala Camerona, protože být s takto psychicky nevyrovnanou osobou si opravdu nezasloužil...

24.04.2021 3 z 5

Knihu jsem četla jako povinnou literaturu na vysoké škole, která je doporučena pro děti a mládež. Chvíli mi trvalo než jsem se do děje dostala, takže jsem musela číst s pauzami, ale od života na ostrově už se to četlo samo, bylo to velmi detailněji popsané a velmi mě čtení o ostrově bavilo.

21.04.2021 5 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Pěkné zakončení celé série, tak jak se mi u první knihy více líbilo filmové zpracování, u druhé knižní, tak u tohoto dílu je to půl na půl. Některé části se mi více líbili v knize, a přišly mi detailněji propracované, které si třeba z filmu nevybavuji, ale zase ten konec mi přišel teda mnohem propracovanější a emotivnější ve filmu. Každopádně je škoda, že je to poslední díl, pokračování na vysoký by mě celkem zajímal. Ale zase na druhou stranu, v nejlepším se má přestat, a tak to asi má být i s touto sérií.

20.04.2021 5 z 5

Volání rodu Volání rodu Eduard Štorch

Knihu jsem četla do seznamu literatury pro děti a mládež na vysoké škole. Ačkoliv mě téma pravěku nikdy moc nezajímalo, kniha se četla překvapivě dobře a bylo tam i jakési napětí, díky kterému jsem knihu chtěla co nejdříve dočíst.

19.04.2021 4 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Druhý díl za mě lepší a zajímavější než díl první, dozvěděla jsem se něco navíc, co ve filmu nebylo a za mě tento díl lepší než filmové zpracování. Kniha se četla velmi dobře a dobře se u ní odreagovávalo. Jdu se pustit do třetího dílu a uvidím, jak na tom bude v porovnání s filmem :-) Btw... už i ve filmu jsem byla v týmu John, a tento díl mi to jen potvrdil.

17.04.2021 5 z 5

Eliáš a babička z vajíčka Eliáš a babička z vajíčka Iva Procházková

Jedna z nejhezčích dětských knížek, která řeší dost důležité téma a to samotu dětí, na které nemají rodiče z pracovních důvodů čas

15.04.2021 5 z 5

První velký případ První velký případ Dana Rusková

Nejsem cílová skupina, ale když jsem byla mladší, tyto detektivní příběhy mě moc bavily. Stejně tak by tomu bylo i u této knihy, kterou jsem však poprvé četla ve 24 letech. Nemohu proto soudit, jak moc okatý ten padouch je, ale mě to bylo jasné hned. Chápu ale to, že dětský čtenář by se snadno nechal zmást a objevení padoucha by ho na konci příběhu překvapilo.

15.04.2021 4 z 5

Robinsonka Robinsonka Marie Majerová

Knihu jsem četla do seznamu literatury pro děti a mládež. Tím, že už i mně je příběh dost vzdálený dobou, ve kterém se odehrává, tak bych to dnešním dětem do povinné četby nedala. Kniha se četla dobře, ale musela jsem se do čtení nutit, což se mi moc často nestává. A jsem ráda, že jsme tuto knihu nemuseli číst na základce, asi by mě to od čtení odradilo.

15.04.2021 2 z 5

Karolína. Stručný životopis šestnáctileté Karolína. Stručný životopis šestnáctileté Iva Procházková

Knihu jsem četla do seznamu k literatuře pro děti a mládež na vysoké škole. Z mého pohledu mě knížka nijak nezaujala, a nemyslím si, že ani v mladším věku by mě zaujala. Mnohem více jsem měla radši knihy od Lenky Lanczové, které pro mě mají kouzlo i teď.

12.04.2021 3 z 5

Klíč k určování kouzelných tvorů Klíč k určování kouzelných tvorů Tony DiTerlizzi

Škoda, že jsem na tuhle sérii nenarazila, když mi bylo 10, určitě bych ji hltala. Avšak i v tomhle věku mě bavila a za hoďku jsem knihu přečetla :-)

12.04.2021 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Nejdříve jsem viděla film na Netflixu a zaujal mě natolik, že jsem si chtěla přečíst i knihu. Četla se mi dobře, ale nic nového mi oproti filmu nepřinesla... Většinou se toho v knize dozvím více, ale v tomto případě mi film přišel propracovanější. I tak ale knihu hodnotím jako oddechovou a nezklamala mě.

10.04.2021 5 z 5

Metráček Metráček Stanislav Rudolf

Knihu jsem měla číst v rámci povinné četby na vysoké škole. Přečteno celkem rychle, na knize mě bavilo, že je zasazena do sportovního prostředí. Už to ale asi není kniha, kterou bych dala do ruky dnešním puberťačkám, ačkoliv obezita, je čím dál více aktuální a kvůli porovnávání dnešních holek s holkami, co se vystavují na sociálních sítích, mohou vznikat přesně tyto situace plné pocitů méněcennosti a nespokojenosti se svým tělem.

01.04.2021 3 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Tuhle knihu jsem si nechala jako poslední. Musím ocenit tu otevřenost, se kterou se autorka svým čtenářům svěřuje. Styl, kterým jsou všechny knihy psány mi sednul a neskutečně mě baví! Ačkoliv jsem ročník 97, některé historky byly jak přes kopírák z mého dětství :-) Jsem moc ráda, že si této autorky někdo všiml, a poskytl nám čtenářům zábavné, občas tematicky závažnější čtení. Těším se na další knihu! :-)

31.03.2021 5 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Třetí kniha od této autorky, a za mě zatím nejlepší. Zápletka velmi zajímavá, i když asi se dalo lehce odhalit, jak to s tou biologickou matkou bude. Pohled do budoucnosti je taky velmi zajímavý, i když v některých ohledech dost smutný a doufejme, že je to pouze fantazie autorky, a že skutečná budoucnost nebude založená na chytré inteligenci, jak je to popisováno v této knize.

30.03.2021 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Velmi čtivě napsaná knížka, kde se prolíná rok 2017 s rokem 1952. Nejvíce mi byl sympatický asi otec Terezy. Koho jsem naopak nemohla vystát byla její matka. V knize bych ocenila více ze života Marie, protože ten konec mě opravdu velice zklamal. Byl takový useknutý, nedořešený, informace o tom jak dopadla Marie, tam byla shrnutá v jedné větě a řekla bych, že by si to zasloužilo větší propracování, protože příběh Marie byl pro mě na této knize to nejzajímavější.

27.03.2021 4 z 5

Bez závazků Bez závazků Vi Keeland

Moje první kniha od autorky, a určitě ne poslední. Kniha je psáno velmi vtipně a čte se opravdu sama. Příběh plyne rychle, nejsou tam zbytečné odbočky, které mi vadí u většiny knížek. Taky je zde zajímavá zápletka, se kterou jsem teda nepočítala a rozhodně kniha nepatří k těm, kde přesně víte, co se v ní bude odehrávat už na začátku. Obě hlavní postavy, jak Natalie tak i Hunter mi neskutečně sedly, a opravdu se k sobě hodily. Občas bylo vtipné pozorovat tu hru na kočku a myš a čekat, kdy se myška nechá lapit. Takže jo, za mě určitě doporučuji k přečtení a těším se na další knihy od této autorky.

26.03.2021 5 z 5

Vášnivý lhář Vášnivý lhář Christina Lauren

Za mě nejhezčí díl celé série, možná tím, že obě hlavní postavy mi byly věkem nejblíže. Celkově se mi líbil i vývoj jejich vztahu, ačkoliv jsem čekala, že se tam ještě nějak více bude řešit vztah ostatních párů z předešlých dílů, jako třeba těhotenství Mii a Ansela O:-).

24.03.2021 5 z 5

Vášnivý hříšník Vášnivý hříšník Christina Lauren

Za mě mnohem slabší než předchozí dva díly z této série. Přišlo mi to hrozně moc přehnané a protahované. Zápletka taky nic moc.. Kdybych přeskočila prvních 100 stránek, které jsou jen o tom, já ho chci / já ji chci / ona mě asi nechce / on mě asi nechce, asi bych to hodnotila jinak.

22.03.2021 4 z 5