mila2411 mila2411 komentáře u knih

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Tuhle knížku jsem si někdy mezi 10. - 14. rokem dopřával každé prázdniny. Krásné vzpomínky!

07.11.2023 5 z 5

Tajemství Viléma Storitze Tajemství Viléma Storitze Jules Verne

Méně známá ale výborná Verneovka!!

07.11.2023 4 z 5

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

Většina lidí to má jistě za "úžasnou řachandu" dle výborného CS filmu. Předloha je úplně jiná, podstatně temnější, beznadějnější. Jedna ze NEJ Verneovek, protože je tak nějak jiná!

07.11.2023 4 z 5

Matyáš Sandorf - Nový hrabě Monte Christo Matyáš Sandorf - Nový hrabě Monte Christo Jules Verne

Za mě asi nejlepší Verneovka, která - ve vší úctě - překonává svůj VZOR: "Hrabě Monte Christo"...

07.11.2023 5 z 5

Drakula Drakula Bram Stoker

Za mě obrovské překvapení! Vzhledem k požehnanému věku originálu jsem čekal něco jako milé RETRO, ale NE: neskutečně to funguje i po 100 letech. Formu vyprávění, spád a dynamiku děju musí panu Stokerovi tiše závidět řada dnešních autorů. Genilání!

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Klasika klasik. Horror jak má být!

06.11.2023 4 z 5

Černobyl: Historie jaderné katastrofy Černobyl: Historie jaderné katastrofy Serhii Plokhy

Po sqělém seriálu jsem se chtěl dozvědět více faktů a hlouběji nahlédnout do toho co se stalo... tato knížka je někde mezi vyprávěním a prostou faktickou literaturou. Spoustu věcí jsem se dozvěděl, v tv opravdu nebylo zdaleka vše.

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Povedená ptačí ČESKÁ krimi, tentokrát z jižní Moravy. I na po osmé zajímavá zápletka, sympatický detektiv a řada překvapivých odhalení. Novinka nezklamala!

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

JB na podruhé opouští Čechy, ale žádný strach za chvíli se NĚCO stane i o jeho dovolené. Pěkné, opět moc bavilo a zaujalo.

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Spolu s "Kroky vraha" za mě asi NEJ kniha ze série! Opět vesnické SUPER česká krimi, které není moc co vytknout!

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Další pěkná krimi od autorky. To co jsem čekal a chtěl - toho se mi dostalo. Opět výborné postavy, popis prostředí, horké horské krimi MK umí!!!

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Šumavská krimi! Trošku jiné než případy s inspektorem Bergmanem, ale velice čtivé a zajímavé. Krásně popsané postavy, tajemství starých chalup v pohraničí... líbilo se!

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

I tato krimi od MK se mi četla příjemně. Tak nějak si myslím, že českému policajtovi to více "sluší" v zemích Českých, ale proč ne.

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Parádní CZ krimi!!! Poprvé MK, poprvé inspektor Bergman. Je to trošku jiné, neotřelé, originální! Moc se mi to líbilo!!!

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Další díl, další várka krutosti... autor nám to i na popáté řádně nakládá, surovost sériového vraha je i tentokrát neuvěřitelná. Námět zajímavý, rozluštění originální, určitě dám i č. 6.

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Hodně zvláštní a hodně jiná kniha. Nečetlo se mi to nijak lehce, ba ani příjemně, už jsem se (upřímně) těšil, že to skončí... viděno zpětně to nebylo vůbec špatné, ale pro každého to tedy není.

05.11.2023 4 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Přečteno coby audio se sqělým M. Táborským. Paradoxně a bohužel by v dnešní popletené době mohl Adolf Hitler asi opět zaujmout... Jinak zajímavý nápad a hezky napsané čtení (poslech).

05.11.2023 5 z 5

Otčina Otčina Robert Harris

Asi takhle: dobrá knížka, hroznej film a nakonec výborná audiokniha (rozhlasová hra). Námět výborný, možná né úplně využitý...

05.11.2023 4 z 5

No, čekal jsem více. Nejvíce zaujala úvodní povídka v níž ta legendární věta z názvu knihy zazní. Jinak docela nuda...

05.11.2023 3 z 5

Tajný deník Hendrika Groena Tajný deník Hendrika Groena Hendrik Groen

Poslechnuto jako audiokniha. Zajímavé, takové jiné... důchodci v akci zaujali, občas to malinko drhne, trošinku nudí, ale jinak fajn.

05.11.2023 3 z 5