mila2411 mila2411 komentáře u knih

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Na knížku jsem byl opravdu hodně zvědavý. Moje dvě "setkání" s autorem tak úplně nedopadla, ale tohle se povedlo! Příběh na téma CO BY KDYBY má v sobě výborný nápad, soužití Čechů, Němců, Romů a Židů na českém území je silné téma. Ano, je z toho nakonec taková klasická "honba za pokladem", ale četlo se to příjemně a celkově působilo uvěřitelně. Autor očividně ranné devadesátky řádně nastudoval a celý příběh tam krásně zapadá. Dobrá kniha!

24.11.2023 4 z 5

Ušlechtilá stezka Ušlechtilá stezka Peter May

Námětem, stylem i místem vyprávění asi nejméně typický PM. Jinak vše funguje a běží zcela po "Májovsku" tedy svižně a uvěřitelně. Každopádně detektivky ať už ze Skotska, Číny nebo Francie se mi líbily o kousek více.

21.11.2023 3 z 5

Ruka / Wallanderův svět Ruka / Wallanderův svět Henning Mankell

Další setkání s Kurtem Wallanderem, první část knihy tj. další detektivní příběh opět sqělý. Zbytek knížky je celkem nezajímavé shrnutí celé série samotným autorem. Nic nového tam, bohužel, není. Snad jen to, že autor s Wallanderem skončil dobrovolně, myslel jsem si, že důvodem byl autorův odchod.

14.11.2023 5 z 5

Trieste Centrale Trieste Centrale Jaroslav Rudiš

Koupeno jako audiokniha. Popis jsem nečetl, za 149,- Kč se mi tak dostalo nečekaného opětovného setkání se starým dobrým Winterbergem, jehož "Poslední cesta" se mi hrozně líbila. Bohužel tato cesta trvá jen 39 minut, tak nějak nezačíná a nakonec ani nekončí... zvláštní (asi) povídka. Tak trochu nevím co tím autor myslel.

14.11.2023 4 z 5

Rothschildova flaška Rothschildova flaška Petr Šabach

Klasický PAN spisovatel Šabach. Opět 1oo% ze života, vtípky, hlášky, citáty... samotná závěrečná Londýnská zápletka lehce neuvěřitelná, ale jinak MOC hezké počtení. Škoda, že toho pan PŠ, alespoň tady na zemi, už více nenapíše.

14.11.2023 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Asi jsem čekal o malinko více. Není to rozhodně špatné, ale prostě jen taková další klasická instantní krimi s přesahem do historie. Že by to ve mě vyvolalo touhu přečíst další díl, to tvrditi nemůžu...

11.11.2023 3 z 5

Angličan Angličan David Gilman

Koupeno coby audio a to kvůli interpretovi Jiřímu Vyorálkovi, který prostě umí. Chvíli mi trvalo se zaposlouchat, ale nakonec mě to celkem chytlo.

11.11.2023 4 z 5

Duchové Šumavy Duchové Šumavy Martin Sichinger

Za mě veliká spokojenost a nečekaně kvalitní čtení. Drsné prostředí Sudet chvíli po odsunu Němců. Do pohraničí se táhnou "noví" lidé, kteří jsou schopní úplně všeho. Originální, pěkně a uvěřitelně napsané.

Smrt krále Šumavy Smrt krále Šumavy Martin Sichinger

Přesto že jsem čekal něco úplně jiného, tak velká spokojenost.

Král Šumavy Král Šumavy Rudolf Kalčík

Když odečtu nezbytnou várku ideologie a raději ani nemyslím proti komu byli tehdejší pohraničníci nuceni bojovat, je to čtivá a dobrá česká detektivka. Dýchá z ní chlad šumavských slatí. Oproti filmu tam toho moc navíc není.

11.11.2023 4 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Moc pěknýýýý! Na román ze Šumavy jsem se moc těšil. Historie míst, kam se léta nesmělo a která mají i dnes neskutečné kouzlo... Knížka funguje od začátku do konce výborně. Příběh má výborný spád a vývoj. Za mě plný počet hvězd!

Platnéř Platnéř František Niedl

Pěkné. Třetí setkání s FN, opět něco úplně jiného a znovu velice kvalitní výtvor. Historická Praha, troška krimi, uvěřitelný příběh. Oproti několika posledním knihám páně Vondrušky, ze kterých čišela nuda a beznaděj, bylo toto velice osvěžující počtení. Dám určitě i další díly...

11.11.2023

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Film jsem viděl kdysi na začátku 9o-tých let, kdy mohl opustit trezor. Knížka je také zážitek, uvěřitelný, smutný a velice český příběh. Pěkné.

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Naposloucháno jako audio s ***** Vilmou Cibulkovou. Dle očekávání hodně, hodně smutný a reálný příběh z Brna a jižní Moravy. Výborná kniha.

09.11.2023 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Kniha ležela v ložnici :-) a tak jsem musel v rámci poznání "po čem ženy touží" nahlédnout a na konec i dočíst. Nejsem cílová skupina, oba dva představitelé mě občas nebavili, občas až s.ali, ale jako čtení na dobrou noc, proč ne.

09.11.2023 2 z 5

Eliška Přemyslovna Eliška Přemyslovna Hana Parkánová-Whitton

Nebylo to špatné, ale pan Vondruška (tehdy ještě ve vrcholné formě) vytěžil ze "svých" Přemyslovců pro mě více dobrodružné a zajímavé čtení.

09.11.2023 3 z 5

Po "Kostelu" jsem samozřejmě nemohl vynechat další dílo KL. Je to trošku jiné, taková doku-kniha. Odvyprávěný příběh, který se opravdu stal vč. fotografií. Za mě: asi kdyby tam bylo i méně faktů a klidně i pravdy, ale více příběhu - líbilo by se mi to ještě o kousek víc.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Co se dalo dělat, četli to už všichni, musel jsem i já :-) Ano, čekal jsem dobrou knihu a je to VÝBORNÉ. Jistě, smutné, až beznadějné, ale i lidské a o nekonečném hledání NADĚJE... asi nepřekvapím: sqělá čeká kniha!

09.11.2023 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Koupeno jako audio, bez velikých očekávání jako doplněk pro běhání a relax. A... nebylo to vůbec špatné. Téma na první dobrou tisíckrát ohrané, ale zde je to jiné a zajímavé...

Psycho Psycho Robert Bloch

Hororová klasika. Kdysi jsem viděl oba filmy, původní a remake. Výborně vystavěný příběh, svižný děj, nečekané rozuzlení...