mila2411 mila2411 komentáře u knih

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Po skvělé "Bouřkové sezóně" moje druhé setkání s panem Zaklínačem a opět velice milé a příjemné. Povídkový styl, kdy jednotlivé příběhy časově skáčou je zvláštní, ale každá povídka má svůj příběh, tempo, grády a většinou i lehce překvapivé vyvrcholení. Konečně se objeví "seriálová" Ciri, probíhá neustále scházení a rozcházení s jeho milovanou a nemilující Čarodějkou, do toho příšery, draci a trpaslíci z Brna :-) ... je to fajn svět kam se určitě zase brzy rád vrátím.

14.02.2024 4 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Za mě velké zklamání. Celou dobu, všechny kapitoly jsem čekal, že NĚCO a ono naprosto zcela vůbec NIC. Bez jakéhokoliv napětí odvyprávěný plytký příběh, který po celou dobu neví čím chce nebo měl by být. Z temných podzimních lesů nad Luhačovicemi toho mohla autorka vytěžit opravdu mnohem, mnohem víc...

07.02.2024 1 z 5

List zo záhrobia List zo záhrobia Dominik Dán

Další porevoluční příběh z Bratislavy. Nadšení a euforii střídá realita, policie bude nečekaně hodně potřeba i v "nových" dobách. Samotný příběh oproti předchozím na mě působil lehce "opotřebovaně", nakonec ale opět příjemné počtení.

04.02.2024 4 z 5

Něžná fata morgána Něžná fata morgána Dominik Dán

Další knížka od DD a další příběh z Bratislavy, tentokrát se hlavní děj odehrává přímo ve dnech okolo 17. listopadu 1989 a tak je na tehdejší socialistické kriminálce a hlavně u kolegů na STB "veselo". Knížka opět příjemně odsýpá, příběh je výborně umístěn do revolučních dnů a opět mě to moc bavilo. Malé upozornění pro případné čtenáře: kdo nečetl předchozí díly "Uzel" a "Básník" nebude se občas asi moc orientovat... (autor knížky seká na přeskáčku, ale tyto na sebe hodně navazují).

29.01.2024 4 z 5

Praga Piccola Praga Piccola Miloš Urban

Krásná knížka!!! Příběh neobyčejně obyčejného života, odvyprávěno s neuvěřitelnou lehkostí a elegancí. Z děje krásně dýchá doba 1. republiky, svět umělců a tehdejší elity. Paráda. Krásně se to četlo, mrzelo mě jen, že to už končí. Za mě jedna z NEJ knížek za poslední dobu!!!

24.01.2024 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Další várka drsnosti, násilí a nelidsky trpících obětí. Je obdivuhodné jak autor "drží kvalitu" jak dějově, tak v těch nechutnostech co lze na člověku provést... jinak opětovně velice hutná a čtivá detektivka. Hlavní hrdinové stále baví a upřímně se na další díly "zla" i tak nějak těším :-)

22.01.2024 4 z 5

První setkání s RR coby textem a ne komiksem: poprvé čteno hned po revoluci, v první vydání: uhrančivé, podmanivé, návykové!

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Klasicky klasická klasika. Vždy se mi připomenu jak jsem někdy v roce 1984 četl rozdrbanou "ilegální" knihu vydanou v roce 1968. Moje první setkání s RR a láska navždy. Později načteno komplet. Je to něco neopakovatelného, krásného a věčného... tak zase někdy "plantážníci" :-)

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Přečteno hlavně kvůli "Vykoupení z věznice Shawshank", ale i zbývající povídky nezklamaly. "Vykoupení" je při čtení stejně uhrančivé jako ve filmu: je to o NADĚJI, lidství, utrpení a ten konec... paráda.

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Sqělá předloha geniálního filmu...

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Klasika. Obrázky co mě přenesli do školy někdy v roce 1984. Děj vonní venkovem, bezstarostností a kamarádstvím. Teď v době, kdy je všechno jinak a NE zrovna lepší je to milý návrat o velký kus zpátky.

Básnik Básnik Dominik Dán

Další díl osudů bratislavské mordparty, opět z jejich začátků z dob reálného socialismu. Příběh opět originální, pro hlavního hrdinu velice osobní. Jak je od autory příjemným zvykem je to převelice čtivé, zajímavé a výborně gradující. Těším se na další, další a pak i na další díly...

14.01.2024 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Druhý díl, který vlastně druhý díl tak nějak vůbec není. Příběh o dalším zabijákovi vyvrženém někde na severu Norska. Je to opět Nesboevsky čtivé, napínavé, romantiky na autora snad až trošku MOC. Jako jednohudba na 2 večery fajn...

10.01.2024 4 z 5

Uzel Uzel Dominik Dán

Pan spisovatel DD se začíná rychle a úspěšně probojovávat mezi moje TOP autory. V pořadí třetí kniha série "Rišo Krauz" a opět nemůžu jinak než dáti PLNOU palbu hvězd. Je tam toho hrozně moc: železná opona, STB, osmdesátky, kriminálka, vražda... a vše výborně funguje! Interpretace M. Stránského v audioknize je neskutečná a povznáší výsledek ještě o kousek výše. Po dlouhé době mi bylo upřímně lito, že to UŽ končí. Těším se na další knížku ze série.

29.12.2023 5 z 5

V rámci doplňování chybějících KPK (kultovní přečtené knihy) jsem se dostal i sem... inu, ANO, líbilo se, "přečteno" jako audiokniha s vynikajícím Martinem Myšičkou (minimálně jedna * navíc jen za něj), rozhodně ani chvilku nenudilo, ALE pár věcí hlavně hodně zmatený závěr mě trošku zklamalo. Zkusím dát ještě, také neviděný, film.

18.12.2023 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Moc se líbilo!!!! Nesbo na 110%. Temné a uvěřitelné.

14.12.2023 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Moje první setkání se Zaklínačem v knižní podobě. Moc příjemné. Ani se nedivím výtkám fanouškům vůči Netflixu, že jim jejich oblíbence poněkud przní. I když toto je jiný příběh, než ten televizní, je kniha mnohem lepší než tv zpracování. I přes spousty postav, zemí a souvislostí je děj přehledný a má příjemný spád. Pěkná knížka!

29.11.2023 5 z 5

Výstřely na objednávku Výstřely na objednávku Roman Cílek

Zajímavé historické příběhy.

26.11.2023 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Co napsat? Další báječná, skvělá a dokonalá kniha PANÍ spisovatelky. Další výborně odvyprávěný, báječně vypointovaný a zcela uvěřitelný příběh. Od začátku do konce mě to hrozně moc bavilo. Mrzelo mě jen že to skončilo...

26.11.2023 5 z 5

Zmizelá Šumava Zmizelá Šumava Emil Kintzl

Pěkný doplněk k televizní sérii. Krásné historické fotografie, příjemný průvodní text.

25.11.2023 4 z 5