Mikoláška Mikoláška komentáře u knih

Sběratel hvězd 1 Sběratel hvězd 1 Sophie Schönhammer

Moje první zkušenost s mangou..... byla to rozhodně velmi rychlá oddychovka. Bylo to takové střelhbitě k jádru věci, žádné "okecávání" kolem a kolem, které by jistě vydalo i na více stránek, ale to je vždy na autorovi publikace. Jak se říká "Jeden obrázek vydá za tisíc slov" a kdo má trošku problém s představivostí, tak obrázky snadněji napoví, co autor myslel. Takže ano, proč vlastně ne :-)

20.04.2023 3 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Bezesporu bude kniha na každého působit jinak - někde se v ní ztratí, jiný ji bude milovat, další nenávidět, další s ní mrští o zeď, někomu nebude stačit bedna kapesníků, další řekne "co na tom vidíš", někdo najde sám sebe, a někdo možná změní sám sebe... Víc k tomu nemám, co dodat. Za sebe jen "děkuji".

19.04.2023 5 z 5

Poslední dny Archieho Maxwella Poslední dny Archieho Maxwella Annabel Pitcher

Naštěstí to dopadlo, jak to dopadlo. Šikana je strašná věc, kdo nezažil na vlastní kůži, nepochopí....

13.04.2023 4 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Zajímavé a neotřelé prostředí zápletky. Za den děláme spousty rozhodnutí, u kterých si ani neuvědomujeme důsledky, nebo si je ani nechceme v tu chvíli připustit. A jednou nás kousnou rovnou do zadku. Jen maličká škoda, že není trochu dopracováno, jak se Bernie ke všem těm lidem a prostředkům pro svou akci dostal (ale to neubírá na kvalitě). Od autora moje prvotina, takže se chystám na další tituly.

13.04.2023 4 z 5

Mona Lisa virus Mona Lisa virus Tibor Rode

Tenhle typ knih mám ráda, jednorázovky. Používám je jako "mezikus", kdy čtu sérii a potřebuji si odpočinout od dějové linky, která se promítá sérií. Takže pro mně odlehčení a tudíž autorovi odpustím i nepřesnosti nebo nedotaženost děje nebo nelogičnost. Hlavně, že se to dobře čte. V podstatě obdivuji každého autora, který jde před nás, čtenáře, s kůží na trh.

05.04.2023 4 z 5

# Smrt všem prasatům # Smrt všem prasatům Tony Parsons

Na začátek série to není špatný výkon, četlo se to vcelku rychle, žádná moc hluchá místa, zajímavá zápletka. S chutí na další díl.

03.04.2023 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Nedočteno, bohužel ani po čtvrt knize nezaujalo.

16.03.2023

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Námět na příběh byl zajímavý, ale příběh samotný byl dosti rozvleklý.... Možná jsem zhýčkaná svižnějšími krimipřiběhy.....

13.03.2023 3 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Zápletka i hlavní postavy jsou výborné, ale některé pasáže by tam opravdu ani nemusely být (zbytečně to odvádělo od hlavního děje - asi něco jako reklama v televizi). Škoda, že závěr byl docela uspěchaný a v podstatě jsme se nedozvěděli nic o pachateli - proč a jak....ale třeba bude "další předcházející" díl.

10.03.2023

Nejtemnější část noci Nejtemnější část noci Jeremy Finley

Není to můj knižní šálek kávy, ale překvapila mně svou čtivostí, spádem i napětím. Když bude pokračování, ráda si přečtu.

06.03.2023 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha nedočtena, takže hodnotím, jen na základě přečteného. Nevím, jak to dopadne. Myšlenka podívat se do životů, které jsem nežila (protože jsem se rozhodla někde jinak) je asi zajímavý nápad, ale není to v tuto danou chvíli pro mně. Prostě v životě není cesta zpět a naskočit na chvíli do jiného života (byť "mého") o kterém nevím vůbec nic, čím jsem si prošla, proč jsem se rozhodla, a jak jsem se rozhodla a ve výsledku je stále Nora nespokojená. A nebyla jsem schopná číst dál, protože představa, že zase na chvilku prožije život, kde zase nebude spokojená a vrátí se do knihovny, jsem už dál nechtěla. Ale třeba se někdy rozhodnu jinak a ke knize se vrátím.

02.03.2023

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

(SPOILER) Kniha se četla celkem dobře, jen mně trochu překvapilo to rozuzlení, že by jen 3 policisté byli čistí, na celkem ne zrovna moc velkém městě.... no uvidíme, jak se budou vyvíjet další díly.

13.02.2023 4 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

(SPOILER) Kniha, stejně jako předchozí díl, se četla velmi svižně, měla spád a nebyla žádná hluchá místa. Víc takových pěstounů jako měl Rev. Emma opravdu trošku naivní - sedat k někomu do auta koho znám jen virtuálně. Ale jak se praví (i v knize) zoufalí lidé, dělají zoufalé věci.

10.02.2023 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Robert opět nezklamal.

07.02.2023 5 z 5

Rukopis zločinu Rukopis zločinu David Bell

Oddychová, svižná detektivka, žádný krvák, přiměřené násilí (detektivka se bez vraždy prostě neobejde), potvrzuje se, že v zoufalé situaci dělají lidé zoufalé věci a i když si myslíte, že někoho znáte, tak zjistíte, že neznáte...

06.02.2023 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Skvělá svižná detektivka s povahově zajímavými detektivy. Konec překvapil.... Postava Tilly je velmi příjemné zpestření.

03.02.2023 5 z 5

První konec První konec Lauren James

Kniha měla potenciál už svým název, ale nějak mně nepřesvědčila. Knih o cestování časem, i reinkarnaci jsem četla spousty, ale tahle mi prostě nesedla. Graficky byla velmi líbivá. Možná to bylo tím, že se velmi rychle přeskakovalo mezi dějovými linkami, a než se to usadilo, tak zase rychlá změna. Odložila jsem asi po půlce a zatím není chuť se k ní vracet. Druhý díl rovněž zatím odkládám.

17.01.2023 2 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Za mně skvělá knížka, asi se mi dostala do rukou v pravou chvíli. Naleznout nějaký prostředek (dopisy, emaily) ventilace svých pocitů, myšlenek, starostí, i radostí, které nejste v danou chvíli schopni říct svým nejbližším, ať už rodině či nejlepšímu příteli. Možná by nám všem prospělo, kdybychom uměli více mluvit a méně si stavět kolem sebe ochranné štíty a shazovat sami sebe dříve než to udělají ostatní.... Díky

03.01.2023 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Zajímavé završení trilogie. Trošku se kniha více "vlekla", ale na dokreslení paralelních událostí to bylo potřeba. Zakomponování "multigenderové" postavy bylo ze začátku trošku kostrbaté, ale ve výsledku to zapadlo, díky vysvětlení, vcelku dobře. A vzhledem k tomu, že je to příběh z budoucnosti, tak vlastně proč ne....., budoucnost ostatně nabídne spousty příležitostí. Zajímavá myšlenka, že i vědomí bez živé biologické formy vlastně taky ve výsledku touží nebýt sám nebo nebýt jen "virtuální".....

19.09.2022 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Kniha drží laťku vysoko, stejně jako předchozí díl. Zajímavě se nám děj rozjel v závěru knihy, tudíž třetí díl je prostě nutnost. Opravdu cením myšlenku autora na svět, který jsem zatím v jiné knize nenašla (to ovšem neznamená, že takové knihy nejsou, jen se mi ještě nedostaly do ruky). S chutí jdu na závěrečný díl.

08.09.2022 5 z 5