Michelle13 Michelle13 komentáře u knih

Pohřešuje se prezident Pohřešuje se prezident James Patterson

Tato kniha je neuvěřitelně napínavým a autentickým thrillerem, který vás donutí knihu přečíst až do poslední stránky. Čte se to rychle díky krátkým kapitolám. Příběh začíná nečekaným zmizením prezidenta Spojených států amerických, což vyvolává šok a nejistotu po celém světě. James a Bill vytvářejí poutavý příběh, který se proplétá politickými intrikami, nebezpečím kybernetického teroru a zradami v samotném srdci washingtonského establishmentu. Co tuto knihu dělá výjimečnou ? Je to autentičnost, kterou Bill Clinton jako bývalý prezident vnáší do popisu politického prostředí a rozhodovacích procesů. Autor pak přidává svůj mistrný detektivní styl, který vás udržuje v permanentním napětí a spekulacích. Kromě strhujícího vyprávění se mísí téma globálních hrozeb a mocenských her na nejvyšší úrovni. Autorům se podařilo vytvořit komplexní a do detailů promyšlený svět, který vás pohltí a vtáhne do nečekaných zvratů.

23.03.2024 4 z 5

Temné shledání Temné shledání Lisa Jane Smith

Tato kniha je 4.díl úspěšné série a přináší vám dobrodružství v mystickém světě plném lásky, nebezpečí a nadpřirozených bytostí. Autor vytváří poutavý příběh, který navazuje na předchozí díly série a zároveň představuje nové postavy a dramatické zvraty. V této knize se vracíme do města, kde se upíři, vlkodlaci a čarodějnice zaplétají do spletitých vztahů. Hlavní postavy, které jsme již znali z předchozích dílů, čelí novým výzvám a temným silám, které hrozí rozhodujícím způsobem změnit osud všech postav. Musím říct, že příběh to není špatný, ale za mě mu prostě něco chybí. Není to nejhorší, ale není to něco co by vás vytrhlo ze židle. Nepřišlo mi, že by tam byly napínavé a emotivní momenty. Přišlo mi to hodně předvídatelné a docela podobné jako u předchozích dílů. Musím, ale zase říct, že se to čte dobře a rychle. Po tomto díle bohužel sérii dávám stranou a rozhodně nemám nutkání ji dočítat celou. Seriál miluju, ale ty knihy - to je prostě něco jiného a nechci ztrácet čas něčím co mě spíš naštve než pobaví. Myslím, že se budu asi opakovat, ale pokud bych knihy četla před seriálem a ve věku 12-15 let měla bych na to asi jiný názor.

23.03.2024 3 z 5

Rapovej deník Lukáše Kouřila Rapovej deník Lukáše Kouřila Lukáš Kouřil

Rapovej deník je fascinující pohled do světa hiphopového průmyslu, který mě okamžitě vtáhl do svého světa. Lukáš nám nabízí upřímný a autentický pohled na svou šestnáctiletou kariéru jako promotéra hiphopových koncertů, od počátků v roce 2007 až po své dobrodružství v Kolumbii v roce 2023.
Jeho příběh začíná úplně od nuly - od internetové soutěže “Prosaď Svůj Rap pořádané bez občanky, a pokračuje skrze různé výzvy, které se mu dostávají, jako je například komický festival Serial Hip Hop Fest. Autor nám v knize otevřeně sděluje všechny vzestupy a pády, kterými na své cestě prošel, a nepřekvapuje, že se mu do cesty dostaly i finanční průšvihy a nepříjemnosti.
Co mě hodně zaujalo, byla autorova schopnost sdílet tyto příběhy s takovou upřímností a humorem. Jediné za co strhávám jednu hvězdičku je za angličtinu bez překladu. Jelikož neumím anglicky musela jsem hodně často používat překladač a to mě moc nebavilo. Prostřednictvím této knihy se vám otevírá pohled do zákulisí hudebního průmyslu, který často zůstává skrytý. Přestože se jedná o osobní zkušenost autora, mnoho z ní může být inspirativní pro každého, kdo se snaží prosadit ve světě, který je plný výzev a nejistot.
Je to poutavé čtení a musím říct, že se mi to četlo opravdu dobře. Pokud máte rádi hiphop a rap tak tato kniha nesmí chybět ve vaší knihovně.

23.03.2024 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Padesát odstínů šedi je fascinující a provokativní kniha, která mě neustále držela v napětí od první až do poslední stránky. Autorka vytvořila poutavý příběh plný vášně, touhy a tajemství. Je to jízda na horské dráze emocí. Knihu jsem četla podruhé a pořád mě bavila.
Hlavní postavy, Anastasia a Christian, jsou vykresleny s takovou hloubkou a komplexností, že si snadno uvědomíte jejich vnitřní boje a konflikty. Jejich vztah je jako magnet, který vás nechává toužit po více, a jejich intimní okamžiky jsou psány s takovou intenzitou, že se vám přímo vtisknou do paměti.
Příběh o lásce, vášni a akceptaci se prolíná s temnotou a touhou, což dává knize neuvěřitelně silný emocionální náboj. E. L. James dokázala propojit romantiku a erotiku tak sugestivním způsobem, že jste přinuceni se ztotožnit s každým jedním z odstínů v tomto složitém vztahu.
Je to kniha, která vás nejen zaujme, ale také vás donutí přemýšlet. Je to příběh, který vám zůstane v mysli ještě dlouho poté, co již knihu odložíte.
Viděla jsem i film a v porovnání s filmem se mi kniha líbí víc. Je to odpočinkové, relaxující a pokud vás trápí čtecí krize, tak je to ta pravá pro tohle období nebo aspoň dle mého názoru.

23.03.2024 5 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Polibek v New Yorku je lehkým a romantickým dobrodružstvím, které vás přenáší do světa nečekaných setkání a příležitostí v New Yorku během Štědrého dne. Příběh sleduje Charlotte, mladou ženu, která se ocitá ve složité situaci. Přítel se s ní rozešel a dokonce zjišťuje, že její let domů byl zrušen. Ztracená a bezradná na letišti, se rozhodne využít náhradní ubytování v hotelu a tím zažít svůj Štědrý den v odlehlé atmosféře. Zápletka nabízí překvapivou situaci, kdy se Charlotte rozhodne seznámit se s Anthonym, cizincem na letišti, který přijel vyzvednout svou bývalou přítelkyni. Tento nápad vytváří prostor pro romantické vzplanutí a dobrodružství, které Charlotte nečekala. Přestože vývoj událostí může být předvídatelný, autorka zahrnuje do příběhu dostatek nečekaných momentů, aby vás udržela při čtení. Máme tu vytvořený poutavý obraz města, které samo o sobě přináší romantiku a magii. Postavy jsou sympatické. Jedná se o příjemný a rychlý romantický příběh, který vás neurazí ani nenadchne. Může vám tam chybět hlubší rozvoj postav. Je to určitě kniha, u které si podle mě odpočinete.

Ústav Ústav Stephen King

Další přečtená kniha od mistra. Opravdu mistra, protože zatím to co jsem přečetla bylo skvělé. Některé kousky byly o něco slabší a některé byly super, ale zatím jsem si užívala každou knihu.
Tahle kniha je naprosto ohromující a strhující literární zážitek. Autor opět dokazuje svůj nezaměnitelný talent pro vytváření atmosféry napětí a strachu, která vám neustále drtí srdce. Příběh Luka, který je unesen a ocitá se v temném Ústavu, je mistrovským způsobem vyprávěn s nesmírným citlivým dotekem. V této strašidelné instituci autor vytváří obraz zvrácené reality, kde zlo číhá v každém koutě. King využívá svou schopnost zkoumat lidskou psychiku a přináší nám postavu, která se musí vyrovnat s hrůzou a utrpením, které by většinu z nás přivedlo k hranici šílenství. Přestože je Ústav plný strachu a napětí, autor dokáže také vplést do příběhu elementy naděje a odvahy, což činí celý příběh ještě silnějším. Stránky knihy jsou plné výstižných popisů, dialogů a vtipu, což dodává příběhu živost a čtenářskou srozumitelnost. Příběh není jen ostražitým thrillerem, ale také hlubokým a působivým příběhem o lidské odolnosti a síle. Tato kniha je opět důkazem, že SK zůstává nepřekonatelným mistrem hororu, který nám dokáže vytisknout do paměti příběhy, jež nás pronásledují i po zavření knihy.

10.03.2024 4 z 5

Casino Royale Casino Royale Ian Fleming

I přesto, že je kniha jedinečným a napínavým pohledem do světa tajných agentů, hazardu a mezinárodního intrikářství tak mě to teda nepřišlo. Kniha je docela jednohubka, ale v celém příběhu se toho moc nedozvíte. Vlastně jedna věc by byla a to hraní v kasinu. Je pravda, že je to první dobrodružství agenta 007, Jamese Bonda, je tedy možné, že se vytváří standard pro veškeré budoucí špionážní romány. Autor představuje Bonda jako muže, který není pouze nesmlouvavým zabijákem, ale také sofistikovaným gentlemanem s neotřesitelným vztahem k hazardu. Musím říct, že hazardu tam bylo až přehnaně. Příběh se rozvíjí při hazardní hře baccarat, kde se Bond snaží překazit plány nebezpečného ruského agenta. Intriky, špionáž a napětí jsou zde podávány s nádechem elegance a vkusu, což dává příběhu specifický šarm. Knihu jsem četla v rámci binga a děkuji za to. Do knihy bych sama nešla, ale nevím jestli si přečtu další knihy od autora. Uvidíme co přinese budoucnost. Pokud bych to měla srovnat i s filmem tak se mi film rozhodně líbil víc než kniha.

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Je to jedna z prvních knih od autora a i přesto, že příběh je poutavý a strhující, vás vtáhne do světa neuvěřitelné hrůzy a napětí. Příběh začíná v malém městečku Tarker Mills, kde se začnou dít podivné a hrůzostrašné věci při úplňku. Obyvatelé města jsou sužováni neznámým netvorem, který se proměňuje ve vlkodlaka a páchá nesmírné hrůzy. Kniha má nádherné ilustrace, které ke knize opravdu patří a dají knize nový formát. Jen neočekávejte hodně od příběhu. Není to klasický King. Pokud máte něco načteno tak vás to od autora neodláká, ale pokud s touto knihou začínáte dejte mu určitě ještě šanci, protože má tak skvělá díla, která si určitě zaslouží vaši pozornost. Tím, že je to moje několikátá kniha tak hodnotím průměrně, protože mě to nenadchlo ani nezklamalo. Líbilo se mi to, ale díky těm ilustracím šlo příběh lehce odhadnout. Četla jsem ve společném čtení (sice jsem to měla přečtené hned), ale i tak jsem si to čtení moc užila a jsem ráda, že knihu mám doma. Těším se na další autorova díla.

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Máme tady dojemný příběh, který vás vtáhne do světa silných emocí a nečekaných zvratů. Autorčina schopnost vytvářet realistické postavy a přirozený dialog přispívá k autentičnosti celého příběhu. Příběh se zaměřuje na trojici kamarádů - jednoho podivína, jednoho playboye a krásnou dívku. Dohoda uzavřená mezi nimi se zdá být pevná, ale osud a láska mají své vlastní plány. Vstupujeme do světa zlomených srdcí, vzpomínek a nevyslovených citů, což přidává příběhu hloubku. Vykreslení vztahů je dojemné a citlivé. Hlavní postavy procházejí životními výzvami, které jsou nám všechny povědomé. Je obtížné nevcítit se do jejich situace a nesdílet s nimi jejich radosti a bolesti. Příběh se stává ještě zajímavějším, když hlavní hrdina objeví, že jeho dlouholetý vztah s kamarádkou Amber není tak jednoduchý, jak se zdálo. Erotický prvek příběhu není jen o vášnivých chvílích, ale také o odhalování skrytých citů a nečekaných propojení. Odehrávají se tu překvapující zvraty a odhalení, které vás udrží napnuté a zvědavé na to, co se stane dál. Čte se to opravdu dobře.

10.03.2024 4 z 5

Šíbr Šíbr Joe Sacco

Tato kniha je poutavým a hluboce emocionálním pohledem na tragické události v Bosně během balkánského konfliktu. Autor, válečný reportér, se vydává na cestu, hledající jedinečný pohled na šílenství a krutost, které zasáhly tuto zemi. Jeho průvodcem je Neven, válečný veterán známý jako Šíbr, který se stal klíčovou postavou v tomto příběhu. Autor vyniká ve vizuální interpretaci událostí, a to prostřednictvím svého unikátního kresleného stylu. Kombinace detailních ilustrací a poutavého vyprávění vám přináší hlubší porozumění událostem, které zasáhly Sarajevo a okolní oblasti. Já to hodnotím průměrně, protože mě to moc neoslovilo. Ilustrace jsou opravdu krásné a díky tomu jsem to dočetla až do konce. Prostě to není můj šálek kávy a s touto knihou jsem opět vyšla ze své komfortní zóny. Takže pokud máte rádi historii a komiksy určitě si to přečtěte. Kniha neslouží pouze jako historický dokument, ale také jako kritika politické korupce, národnostních předsudků a absurdity války. Autor se nebojí odhalit temné stránky konfliktu a přináší vám nekompromisní pohled na tragédii, která postihla mnoho lidí.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu Harry Potter a vězeň z Azkabanu Joanne Rowling

Máme tady 3. díl velice úspěšné knižní série. Je to pohlcující dobrodružství, které vás opět vtahuje do kouzelného světa Bradavic. Jsem naprosto nadšená z toho, jak autorka dokáže vytvořit tak živý a poutavý příběh.
Začínáme novým školním rokem pro Harryho, Rona a Hermionu, ale hned na začátku se dozvídáme o útěku nebezpečného vězně Siriuse Blacka z Azkabanu. Toto tajemství a napětí jsou základem celého příběhu, a já jsem se nemohla dočkat, jak se všechno vyvine.
Autorka opět exceluje v rozvíjení postav. V tomto dílu sledujeme nejen jejich dobrodružství, ale také jejich osobní růst a vztahy. Je skvělé vidět, jak postavy, které milujeme i nenávidíme, postupně dozrávají a čelí novým výzvám.
Zdánlivě nevýznamné detaily a postavy se později stávají klíčovými, což vytváří dojem skvěle promyšleného a propojeného světa. Je to fantastické dílo v sérii, ale také úžasné pokračování dobrodružství naší oblíbené trojice. Kniha mě pohltila od začátku až do konce. Četlo se to opravdu rychle. Myslím, že jsem si vybrala dobře jako prvotinu do nového roku. Rozhodně doporučuji.

10.03.2024 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Máme tady další pokračování úspěšné fantasy série. Zavádí nás do fascinujícího světa Narnie, kde se střetávají dobro a zlo, a kde se otevírá brána do nesmírných dobrodružství.
Hlavní postavy, sourozenci Petr, Zuzana, Lucie a Edmund, jsou zavedeni do světa plného tajemství a magie, kde se musí postavit Bílé čarodějnici a jejím zlem. Autorova schopnost vytvářet živé a poutavé postavy nás vtahuje do jejich dobrodružství a neustále nám připomíná hodnoty jako odvaha, přátelství a spravedlnost.
Styl psaní je kouzelně poutavý, ať už jde o popisy Narnie nebo dialogy mezi postavami. Autor se vyvaroval komplikovaného jazyka a udržuje příběh srozumitelný i pro mladší čtenáře, což přispívá k univerzálnosti knihy - knihu a vlastně celou sérii si zamiluje úplně každý.
Jedním z nejvíce dojímavých prvků je symbolismus v příběhu, který může oslovit čtenáře na hlubší úrovni. Příběh nabízí mnoho vrstev interpretace a otevírá prostor pro diskuzi o morálních tématech.
Na závěr mohu říci, že je to nezapomenutelný příběh a vlastně počátek v Narnii. S lehkostí, s jakou autor kombinuje magii a dobrodružství, je tato kniha vhodná pro všechny věkové kategorie. Máme tu stvořený svět, který zůstane ve vašich srdcích a připomíná nám, že i v nejtemnějších časech může triumfovat dobro.

10.03.2024 5 z 5

Hrobník Hrobník Oliver Pötzsch

Tato kniha vám přináší zajímavý pohled do světa vídeňského hřbitova a temných tajemství spojených se smrtí. Augustin Rothmayer, postava hlavního hrdiny, je fascinujícím mixem nevrlého podivína a sečtělého samouka, což přidává knize na hloubce. Příběh začíná slibně s napínavým motivem brutálních vražd, které vyšetřuje mladý policista Leopold von Herzfeldt. Augustin je přiveden do vyšetřování jako odborník na vše, co souvisí se smrtí. Autor věnuje hodně pozornosti popisu vídeňského hřbitova a pohřebních tradic, což dodává knize autentičnost a atmosféru. Nicméně, přestože se příběh nese ve znamení záhad a temných tajemství, někdy se zdá, že tempo vyprávění kolísá a děj není tak úplně plynulý. Postavy jsou sice zajímavé, ale někdy by mohly být více prozkoumány.

26.02.2024 3 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Skvělý a napínavý příběh, který se opět odehrává po boku velkých bohů a skvělých polobohů. Miluji tyto příběhy. Taková fantazie. Nejde ani popsat jak skvěle se to čte a jak Vás to vtáhne do děje. Už se těším až si přečtu čtvrtý díl ze série Percyho Jacksona a zjistím jak to dopadne s Percym a Annabeth další rok a hlavně jestli se to proroctví vyplní.

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Druhý díl ze série a opět příběh nezklamal. Četlo se to velice dobře, stránky ubíhaly tak rychle, že jsem během skoro dvou dnů byla na konci knihy a nutí mě to přečíst další díl abych zjistila jaký bude další rok Percyho Jacksona a jaké nástrahy ho opět čekají. Tento příběh mě fakt baví a určitě vřele doporučuji. A já vím, jsem s těmi 5 hvězdičkami otravná, ale nemám co vytknout.

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

První díl ze série a je to skvělá kniha a skvělý příběh. Jako první jsme viděla film a díky němu jsem se rozhodla si pořídit knihy a musím říct, že nelituji. Četlo se to velice dobře a rychle, stránky ubíhaly tak rychle, že jsem se najednou objevila na konci knihy a už beru do ruky druhý díl. Vřele všem doporučuji.

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Další díl série Bridgertonů a musím říct, že to opět nezklamalo. Od začátku do konce je to srandovní, tak trochu i napínavé a nutí Vás to přečíst na jeden zátah. Už se těším až vezmu do ruky další díl, protože je to jedna z nejlepších sérií, kterou jsem četla. Kdo ještě nečetl tak opravdu nad ničím neváhejte a běžte do toho, bude Vás to hodně bavit.

21.02.2024

Osvícení Osvícení Stephen King

Moje první kingovka a musím říct, že super. Kniha je napsaná tak skvěle, že Vás to vtáhne do děje tak rychle, že Vám stránky rychle utíkají. Čte se to opravdu dobře. Jen mám jedinou výtku a to, že je klid až do poloviny knihy, tak nějak jsem měla velké očekávání, že se bude něco dít už dřív, ale i tak jsem z knihy strašně nadšená. Už se těším až si přečtu další Kingovky. Pokud milujete tohoto spisovatele tak stopro doporučuji a určitě očekávejte v nejbližší době dalšího Kinga.

21.02.2024 4 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Tento díl je poslední z celé série a pro mě ten nejlepší ze všech dílů. Bavil mě ze všech nejvíc. Četlo se to velmi dobře a rychle a líbí se mi, že u této série nemusím přemýšlet. Je to odpočinkové a oddechové čtení. Tento díl si za mě zaslouží 5 hvězdiček a když to porovnám s filmem ? Tak rozhodně kniha je o dost lepší než film.

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Musím říct, že třetí díl už byl o něco lepší než ty ostatní dva, aspoň něco málo se tam stalo. Je to oddychovka a čte se to docela dobře, stránky utíkají docela rychle. Sice je to spíše pro náctileté než pro dospělé, ale co si budeme... Pokud hledáte čtení u kterého nemusíte tolik přemýšlet tak je to jasná volba.

21.02.2024 4 z 5