Zatmění

Isabella se stěhuje k otci do městečka Forks ve státě Washington. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Později však do Isabellina života vstoupí také Jacob, chlapec s vlkodlačími předky. Vlkodlaci a upíři jsou však nesmiřitelní nepřátelé a Edward s Jacobem toto nepřátelství nedokáží odložit ani z náklonnosti k Isabelle. A tak se Isabella musí mezi nimi rozhodnout… Třetí díl romantické čtyřdílné ságy s prvky fantasy a hororu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55870/big_zatmeni-FDZ-55870.jpg 3.84341

Stmívání / Twilight 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Eclipse, 2006

Kniha Zatmění

Petra101

Třetí díl ságy se mi líbil. Dobře se mi četl, přímo jsem to hltala jako předchozí dva.

Turante

Tento díl byl možná trochu nadbytečný, neustálé přetahování Edwarda a Jacoba mě moc nebavilo. Ale je pravda, že se tam mnoho věcí vysvětlí.

zimolka

První dva díly se mě líbily.Tomuto by neuškodilo o pár stránek méně, kde by nebyla neustále dokola popisována dokonalost, krása upírů a to co Bella cítí ke svému příteli.

knihomolkaMist

Bylo to fajn. Neskutečně odpočinkové čtivo, které vás vtáhne a nepustí :)
Nevím z jakého důvodu, a teď mě prosím neukamenujte, mám radši Jacoba než Edwarda. Edward mi přijde neskutečně otravný...
Velmi se mi líbilo to prostředí války, ikdyž bych ho asi rozvedla víc. Těším se na poslední díl :)

Anastazie0810

Třetí díl, je za mě nejslabší. Dá se říct, že se mezi sebou dohadují dva puberťáci o jednu holku. Klasické středoškolské drama, furt však ale baví. Myslím si však, že je to opravdu děláno pro mladší čtenáře, a proto ti starší tomu říkají, že je to brak.
Každý by si to ale určitě měl přečíst před tím filmem.

Tialexa

Kniha byla super. Rozhodně doporučuji nejprve přečíst

musivila

U třetího dílu se to ve mně trochu pralo. Bella rozpolcena láskou mezi upírem a vlkodlakem. Který nakonec získá její srdce i duši? Pořád jsem moc fandila Jacobovi, ale vlastně i Edwardovi. Ze začátku mi vadila až přehnaná ochranitelská péče Edwarda o Bellu, která zastiňovala vše pěkné, co mezi nimi bylo. Proto jsem možná víc stranila Jacobovi, s kterým byla Bella jiná. On byl ten hezký rozesmátý kluk, s kterým se mohla chovat nedospěle a nezodpovědně. S ním zapomínala na své starosti. Nebál se riskovat a nevzdávál se, šel si za svým. On byl Belly slunce.
Edwardovi později také dojde, že jeho způsoby, jak ochránit Bellu jsou přehnané a omezující. Ale také chápu jeho chování. Bella je důvod jeho existence. Všeho by se kvůli ni vzdal a obětoval, jen aby byla šťastná. Má ryzí a čistý charakter a velké sebeovládání. Nakonec tito dva pro bezpečí Belly musí spojit své „síly“, aby ji ochránili. Tak kdo bude vítěz a kdo poražený?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poznala jsem, že se mi stýská, že toužím po těch místech a po člověku, který mi poskytl útočiště, když mě zahalila nejtemnější noc.
… nahrazoval mi slunce a zaléval mě teplem, díky němuž byl můj prázdný život snesitelnější.
"Já mu ubližuju. Pokaždé, když se otočím, mu zase ublížím.“
Byla jsem sobecká a ubližovala jsem. Mučila jsem ty, které jsem milovala.
A pak jsem docela jasně cítila, jak mi srdce puklo a jedna část, ta menší, se odlomila.
Viděla jsem každou chybu, kterou jsem udělala, každou škodu, kterou jsem napáchala, drobnosti i zásadní omyly. Každou bolest, kterou jsem způsobila Jacobovi, každou ránu, kterou jsem zasadila Edwardovi....

Ivet_V

Vadil mi tam ten milostný trojúhelník, ale zase to vylepšil ten napínavý konec. Tento díl byl lepší než druhý, ale horší než první.