Zatmění

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Isabella se stěhuje k otci do městečka Forks ve státě Washington. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Později však do Isabellina života vstoupí také Jacob, chlapec s vlkodlačími předky. Vlkodlaci a upíři jsou však nesmiřitelní nepřátelé a Edward s Jacobem toto nepřátelství nedokáží odložit ani z náklonnosti k Isabelle. A tak se Isabella musí mezi nimi rozhodnout… Třetí díl romantické čtyřdílné ságy s prvky fantasy a hororu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55870/big_zatmeni-FDZ-55870.jpg 3.84637
Série:

Stmívání / Twilight 3.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)
Originální název:

Eclipse, 2006


více info...
Nahrávám...

Komentáře (283)

Kniha Zatmění

Sacinka
01. června

Nemám asi potřebu hodnotit díly první lepší než čtvrtý a druhý horší než dvacátý .. za mě je to romantický příběh, pohádka na pokračování, odpočinek. Prostě sága. A drží si mě. Upíři jedni!

marketa3815
27. dubna

Když už jsem sérii získala v originále za odvoz, tak se tedy asi prokoušu až do konce. Angličtinu si moc nevylepšíte, slovní zásoba je podprůměrná a zvládnou to přečíst i mírně pokročilí, takže časem opadne i radost z toho, jak skvěle rozumíte. Na mě to začíná být už moc choré a úchylné, ale hlavně neskutečně nudné: vtisknutí do dvouletého dítěte, sektářství, manipulace, obtěžování. Začíná se to blížit odpadu ve všech ohledech. Jak už někdo psal, scény, které by mohly být akční, jsou jen neskonale nudné, protože autorka naprosto neumí pracovat s napětím.


morienhithwen
04. dubnaodpad!

Ach jo, proč jenom se všichni chovají čím dál hůř. Jeden by čekal, že budou v průběhu času jako postavy dospívat, ale ono ne. Ty skryté i očividné manipulace, gaslighting, lhaní, ponižování, ó bóže. Ale kdy už jsem to vydržela až sem, tak to dočtu do hořkého konce. (Anglicky.)

Miunka15
05. února

Přečteno po několikáté a vždy mě čtení těší.

klmonkaa
25. ledna

Celkom dobre prešpekulované detaily v celej sérii, prečítala som to rýchlo a so záujmom. Nevrátim sa ale k tomu.

Hakate
28.08.2022

Sérii jsem četla v náctiletém věku, ještě před velkou filmovou a knižní mánii.
Bohužel knižní série se mi nelíbila, filmová byla ještě větší tragédie.

marianna7090
30.06.2022

Začala som neznášať už aj Bellu. Otravná osoba, ktorá nič neurobila, nedokázala, ani sa nesnažila, len saa stále ľutuje. Naozaj nerozumiem čo je na nej také príťažlivé, že ju každý chlap, okolo ktorého prejde, miluje. Začínala som si priať aby naozaj nejakým zázrakom zomrela, aj keď som vedela ako to skončí.
Ale je zaujímavé, že sa mi kniha čítala jednoducho a ľahko. Len mám naozaj zásadný problém s hlavnou, ufňukanou, postavou.

Amalberga
31.05.2022

Komu mám teda fandit? Edwardovi, který Bellu neustále omezuje v osobních svobodách (zakazuje jí stýkat se s kamarády, nutí svou sestru, aby ji unášela a držela proti její vůli u Cullenových doma, dává jí ultimátum se svatbou,...) nebo Jacobovi, typickému "milému" klukovi, který trousí věty typu: "ty to sice nevíš Bello, ale miluješ mě a já tu budu čekat, až ti to dojde" (třikrát fuj, pak si stěžuj na friendzone) a občas Bellu bez jejího svolení násilně líbá (a okolí to smázne s tím, že vlastně je ještě mladý a je to normální - nečetl náhodou tenhle díl i Feri?)? Asi bych nejraději fandila Belle, aby taky jednou nenechala ostatní, aby si s ní dělali co chtějí, ale postavila se sama za sebe. Jenže to by nemohla vystupovat ve fiktivním příběhu od paní Meyerové, takže se těšme na svatbu a další eskapády, ve kterých se prakticky nic nestane (ano, akční scény Meyerové fakt nejdou - i když podat něco tak teoreticky dobrodružného tak nudně je vlastně taky umění).

1 ...