Michelle13 Michelle13 komentáře u knih

Pouto Pouto Anna Todd

Je to vlastně čtvrtý a poslední díl v této sérii, dobře se to četlo, ale za mě se to mohlo více rozvést, příběh se mi líbil a jako oddechové čtení super, ale musím říct, že už jsem měla pocit, že Tessa furt jen brečí a že se furt jen hádají, dočetla jsem to jen kvůli tomu abych zjistila jestli budou či nebudou spolu no a už se těším na film abych to mohla pak s čím porovnat.

21.02.2024 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Je to první díl z úspěšné série a musím říct, že se kniha moc dobře čte, v porovnání s filmem je kniha o dost lepší a zajímavější, kdo nečetl a hledá snadné a oddychové čtení tak je to právě tahle knížka.

21.02.2024 5 z 5

Kdyby ze světa zmizely kočky Kdyby ze světa zmizely kočky Genki Kawamura

Kniha je nádherným literárním dílem, které vás nenechá chladnými. Otevře vám oči a nasměruje vás k zamyšlení nad skutečným významem života a hodnotami, které nás obklopují. Příběh nás zavádí do života bezejmenného poštovního poslíčka, jehož dny jsou spočítány kvůli nádoru na mozku. Když se mu nabídne možnost prodloužení života od samotného Ďábla, stojí před rozhodnutím, co bude ochoten obětovat každý další den života. Toto morální dilema postupně rozkrývá nejen charakter hlavního hrdiny, ale i povahu lidských hodnot. Autor nám předkládá hlubokou meditaci o tom, co pro nás skutečně znamená život a co jsme ochotní obětovat, abychom jej prodloužili. Tento příběh nás nutí přehodnotit naše priority a připomenout si, co je skutečně důležité. Ztráta čehokoli ze světa výměnou za více času života je téma, které rezonuje s každým čtenářem. Tímto románem se nám připomíná, že hodnoty jako láska, rodina a sounáležitost jsou nepostradatelné a nemají cenu. Jeho poutavý styl psaní a jedinečný přístup k tématu dělají z knihy nezapomenutelný zážitek. Kniha vás dojme, přiměje k zamyšlení a bude rezonovat v srdci každého čtenáře. Autor nám přináší příběh, který je nabitý emocemi a skvěle vykresluje lidskou podstatu.

29.10.2023 4 z 5

Nehoda Nehoda Natalie Barelli

Nehoda je napínavý a do detailů propracovaný psychologický thriller, který vás od první stránky vtáhne do temného světa plného tajemství a intrik. Hlavní postava, Katherine, je skvěle vystižena a autorka nám umožňuje nahlédnout do jejího nitra, když se ocitá v nepředstavitelně složité situaci po osudném večeru s novou kamarádkou Eve. Od autorky jsem četla už hospodyni a to mi přišlo o chlup lepší. I přesto nám autorka v této knize přináší brilantně vykreslený psychologický portrét hlavní postavy, která se snaží udržet svůj život a kariéru na správné cestě za každou cenu. Její vnitřní konflikty a pocity viny jsou popsány s hloubkou a empatií, což čtenáře nutí se s ní identifikovat a cítit s ní. Má to plno nečekaných zvratů a napětí. Je tam tolik tajemství a nejistoty, které vás nutí otáčet stránky, abyste zjistili jak se vše vyvine. Příběh je emocionálně nabitý a úchvatný, nepustí vás až do poslední stránky. Pokud máte rádi psychologické thrillery a napínavé příběhy plné zvratů je tato kniha nezbytnou volbou. Čte se to dobře a rychle.

21.10.2023 4 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Začala bych nejprve tím, že jako první jsem viděla seriál a ten je neskutečnej, můžu na něj koukat pořád. Rozhodla jsem se, že díky tomu si přečtu všechny knihy.
Kniha probuzení je první díl a zavádí nás do světa upírů, lásky a tajemství. Příběh se odehrává v malém americkém městě a následuje osudy dvou upířích bratrů, Damona a Stefana, kteří se opět setkávají s dívkou jménem Elena, která nápadně připomíná ženu, pro níž bojovali před staletími, Katherine. Je to napsané v první osobě z pohledu Eleny, což nám umožňuje nahlédnout do jejích emocí a myšlenek. I když se děj soustředí na trojici hlavních postav, středem pozornosti je zejména vztah mezi Elenou a Stephanem, který je střídavě romantický a tajemný. Autorka se snaží vytvořit dojem napětí a tajemství, ale je to hodně předvídatelné a to může ubrat z překvapení. A také to hodně porovnávám ze seriálem, který jsem viděla už hodněkrát a znám ho nazpaměť. Škoda, že jsem sérii nečetla před seriálem, protože bych si to užila mnohem víc. Přesto má tato kniha své okamžiky, kdy se čtenáři budou zajímat o osudy postav a toužit po rozuzlení tajemství. Kniha nabízí směs romantiky, nadpřirozeno a dobrodružství, která mohou být atraktivní pro fanoušky young adult literatury. Rozhodně se to čte hodně dobře a rychle a za mě je to jednohubka na 1-2 dny.

Souboj Souboj Lisa Jane Smith

Pokračujeme v sérii
Souboj je druhým dílem v této sérii a pokračujeme v příběhu Eleny Gilbertové a dvou upírů, Stefana a Damona. V tomto díle se Elena ocitá v ještě komplikovanější situaci, když se stává předmětem touhy obou bratrů a musí čelit větším nebezpečím než jen jejich hladu po její krvi. Jedním z pozitivních aspektů knihy je pokračující vývoj postav. Elena musí čelit stále složitějším rozhodnutím ohledně svého vztahu s oběma upíry. Stefan a Damon zůstávají tajemnými postavami s vlastními temnými stránkami, což dodává příběhu hloubku. Nicméně se vám může zdát jakoby se příběh točil v kruzích a to může zpomalit tempo čtení a ubrat na napětí. Může se vám zdát, že se opakují některé motivy a konflikty z prvního dílu. Čte se to velmi dobře a rychle a na konci knihy budete ani nemrknete. Pokračujeme v romantickém a nadpřirozeném příběhu
Jak to bude dál ? To uvidíme

21.10.2023 3 z 5

Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Glennon Doyle

Tato kniha se vymyká tradičnímu ženskému románu. Autorka v ní otevřeně mluví o svém osobním životě, plném bolesti, trápení, ale i lásky a naděje. Kniha začíná dětstvím, ve kterém se cítila nechtěná a odstrčená. Jako dospělá se pak ocitla v toxickém manželství, ve kterém se snažila být tím, čím nebyla. To vedlo k závislosti, poruchám příjmu potravy a depresím. V knize autorka opisuje svůj proces uzdravování a hledání sebe samé. Nachází štěstí v lásce ke své partnerce Abby a v uvědomění si vlastní hodnoty. Kniha je psána otevřeným a upřímným stylem, který mi moc nesedl. Autorka se nebojí hovořit o svých slabostech a chybách. To jí umožňuje vytvořit si s čtenářkou hluboké spojení. Se mnou to však nenastalo. Knihu bych doporučila ženám, které se chtějí zamyslet nad svým vlastním životem a hledají inspiraci ke změně. Je to kniha, která která může pomoci ženám vymanit se z klecí, ve kterých se cítí uvězněné. V závěru je to silný příběh o ženském uzdravování a hledání sebe samé. Tato kniha může inspirovat a povzbudit ženy, aby žili svůj život naplno. Je pravda, že kniha se četla rychle a dobře, ale přišlo mi to jak deník. Mě to moc neoslovilo, ale věřím, že své čtenářky si určitě najde.

Zášť Zášť Lisa Jane Smith

Tak a jsme u třetího dílu slavné série. Opět nám autorka nabízí další dobrodružství a romantiku mezi upíry a čarodějnicemi. I přesto, že se to četlo dobře a rychle tak jsem z toho nebyla tak nadšená. Hlavní postavy (Elena, Stefan a Damon) jsou stále stejně fascinující, ale příběh mi přišel podobný jak u těch předchozích dvou dílech. Autorka má schopnost psát zajímavé dialogy a vytvářet napětí mezi postavami, ale tentokrat to nebylo tak silné. Některé události byly i předvídatelné, což snížilo napětí a překvapení. Stále je to kniha, která je vhodnou volbou pro ty, kdo milují příběhy o upírech a nadpřirozených bytostech. Pokud vám vyhovuje styl psaní autorky určitě vám kniha přinese aspoň trochu potěšení. I přesto, že mi tentokrát víc vyhovuje seriál i tak se těším na další díly této úspěšné série.

Kosti obrů Kosti obrů Mike Mignola

Tak tohle byl úplně první komiks a já si to tak zamilovala. Kosti obrů je fascinující dobrodružství, které nám přináší výjimečnou směsici nadpřirozeného, mytologie a legendy, v kombinaci s charismatem a vtipem samotného Hellboye. Autoři spojili své síly, aby vytvořili příběh, který nejenže udržuje věrnost duchu Hellboye, ale také přidává nové a vzrušující prvky. Příběh, který zavádí Hellboye a Abea do Švédska, je plný nečekaných zvratů a překvapení. Mytické bytosti, severské legendy a dokonce mluvící veverky přidávají příběhu na originalitě a vzrušení. Budete pohlcení tímto světem plným tajemství a nebezpečí. Co je ještě významnější, je hrozba, která visí nad Zemí, ale i devíti říšemi ze severských bájí, což dodává příběhu zvýšenou vážnost a napětí. Představit si, že Hellboy a Abe musí stát tváří v tvář takovému nebezpečí, dodává jejich charakterům a jejich vztahu další hloubku. Jedinečná kresba a vizuální styl zůstávají silně přítomny, což dodává knize působivý vizuální prvek. Kreslené ilustrace spolu s poutavým vyprávěním tvoří synergii, která vás osloví na různých úrovních. Tato kniha nezklame fanoušky a všechny, kdo hledají dobrodružství naplněné mystikou a akcí.

21.10.2023 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Představte si, že máte rodinu, kde zažíváte peklo. Představte si, že chodíte na střední školu a celé ty 4 roky nemáte žádné kamarády a všichni do jednoho Vás ponižují a psychicky týrají. Představte si, že máte v sobě schopnost o které nevíte a každým dnem sílí a sílí. A to je případ CARRIE. Když se zamyslíme jak hodná a milá holka to mohla být a jak nakonec dopadla tak je to velmi smutné. Příběh od S.Kinga je velice napínavý, je mrazivý až hororový, ale zároveň Vám může přijít trochu pravdivý. Bavilo mě to od první stránky a kdo má rád příběhy, ze kterých Vám jde mráz po zádech tak určitě doporučuji. Je to skvělé.

05.11.2022 5 z 5