MichaelaJan MichaelaJan komentáře u knih

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

Skvělá kniha! Která zaujme hned na první pohled úžasnou obálkou. Ke knize jsem se dostala úplnou náhodou, nevím Jestli mě to minulo, nebo jestli byla jen míň propagovaná než jiné knihy ? Ale rozhodně ji budu všem doporučovat.

Na úvod musím vytknout jednu věc, která mě trošku rušila ve čtení, a to kapitoly z minulosti. I když jsou dost důležité. Ale to je jen můj úhel pohledu a rozhodně to neubírá knize na kvalitě! Příběh skvěle plynul a kniha je napsána velmi čtivě. Hlavní hrdinové Desmond Flynn - Handlíř a Callypso jsou jeden lepší než druhý. Oba dva jsem si velmi rychle zamilovala, s Callypso soucítíte kvůli její smutné minulosti. Handlíř je temný velmi charismatický fešák s peprným smyslem pro humor. Ani jsem si nevšimla, že už se kniha chýlí ke konci a když už se to stalo, byla jsem velmi smutná. Strašně se těším na další díl, který jak jsem zjistila bude už v březnu.

A také jako ostatní musím přirovnat příběh k Sarah J. Maas, takže pokud se vám líbí knihy od této autorky, musíte knize dát šanci! Určitě si ji zamilujete!

05.12.2022 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Colleen nám zase dokázala, že je královnou romantických příběhů. To jak dokáže skloubit lásku , tajemství a těžké životní příběhy je prostě dokonalé. Pro mě jsou její knihy prostě sázka na jistotu, že čtení bude skvělé.

Příběh jsem přečetla za pár hodin, protože jsem prostě knihu nemohla odložit. Jak se začala odtajňovat dramata hlavních hrdinů, tak jsem si i párkrát pobrečela. Miluji romantické příběhy, ráda si přečtu, že vše dobře dopadne. V knihách Colleen si, ale přečtete i tu temnou stránku příběhů, líbí se mi jak nic nepřibarvuje. Hlavní hrdinové vždy nesou nějaký těžký životní příběh, ale jak příběh plyne zocelí je to. A vy prostě čtete brečíte, ale hrozně jim fandíte. Dokážete pochopit i věci, které by v jiných příbězích působily nepatřičně a třeba by vás i pobouřily. To na jejích knihách prostě miluju.

Tahle kniha není jiná. Oba dva hlavní hrdinové udělali pár ošklivých věcí, protože je k tomu dohnala tíha jejich životů. Proto jim musíte dát šanci. Tenhle příběh stojí za přečtení !

26.11.2022 5 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Na tento třetí dil jsem se strašně těšila.
Musím podotknout, že jsem šílená fanynka prince Casteela. Ale ! V prvním a druhém díle byl trochu jiný. V tomhle třetím mi přišlo, jako kdyby ztratil sám sebe a byla to taková postava jen pro potěšení Poppy. Což navazuje na fakt, že v tomto díle je podstatně více erotiky než v dílech předchozích a tím myslím, jakože fakt dost. Určitě bych tomu odebrala štítek ; Pro děti a mládež .

Potom jedna věc, nad kterou jsem se pozastavovala : Poppy pořád někde ztrácí oblečení. Pořád ji ho někdo půjčuje a pořád je někomu za to vděčná.
Průběh třetího dílu neubíhal, tak jako předešlé díly. Někdy jsem se opravdu nudila, ale ten konec to celé naprosto vyvážil a opět tam byla zase ta myšlenka : Kdy sakra bude další díl.
Pokud jste prostě fanda tohohle příběhu, tak ty negativa třetímu dílu odpustíte.

A dávejte si velký pozor hned v úvodu ! Ať nedostanete infarkt, protože potom co se stalo s Casteleem jsem měla chuť přestat číst, ale poté jsem si řekla, přece to takhle neskončí…… no a byla to pravda.

21.11.2022 4 z 5

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

Tohle byl naprosto úžasný příběh !
Mafie, dohodnuté sňatky, možná se může zdát, tohle téma už otřepané, ale tady to neplatí. Hlavní hrdinové měli mezi sebou neskutečnou chemii, celou dobu jsem měla pocit, že mi kniha shoří v ruce, jak to bylo skvělé.
Zhltla jsem ji za jediný den, prostě nešlo přestat číst, má skoro 400 stran a opravdu je to 400 stran napětí, lásky i erotiky.

V tomhle žánru je to pro mě, jedna z nejlepších knih tohohle roku.

Rozhodně se těším na další knihy ze série !

22.10.2022 5 z 5

Ramsay Ramsay Mia Sheridan

První polovina knihy byla skvělá! Bavila mě, příběh byl napínavý a vzrušující. Ale potom to začalo slábnout. Brogan mi přišel v jednu chvíli jako duševně nemocný, lehce ovlivnitelný, snadno zmanipulovatelný. Jako hlavní hrdina mi úplně nesedl. Za to Fionn toho jsem milovala od první jeho věty ! Škoda, že byl jen vedlejší postava. S Lydii už to bylo krapet lepší. Zápletka s Courtny mi přišla strašně zbytečná a taková nijaká .
Nemůžu o knize říct, ze by to byl úplný propadák, ale už bych si ji ani znovu nepřečetla.

Trošku mě to mrzí, protože třeba Archeruv hlas byl naprosto boží!

18.10.2022 3 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Musím říct, že jsem od knihy měla hodně velké očekávání, na základě recenzí knižních ambasadorů. Kniha vyšla 5.10. a k nám, do knihkupectví dorazila až 15.10. Těch deset dní jsem měla absolutně moji nejdelší čtecí krizi, jelikož jsem pořád netrpělivě čekala na tuhle knihu, nechtěla jsem začínat ani nic jiného číst.

A teď musím říct, že to čekání za to opravdu stálo. Knihu jsem zhltla během jedno dne, kdy pro mě přestal okolní svět naprosto existovat. Hlavní hrdinové jsou úžasní ! Mají náboj, elektřinu, chemii a všechno co si dokážete představit ! Romantické příběhy čtu právě kvůli tomu pocitu, který jsem měla během čtení celé knihy. Napětí, vášeň to všechno na mě působilo v téhle knize naprosto úžasně ! Nicholas je přesně ten hlavní temný hrdina, do kterého se hned platonicky zamilujete a budete po něm toužit!

Rozhodně doporučuji knihu přečíst ! Myslím, že tahle odbočka od německé stáje, REDu úžasně vyšla! Jen tak dál :-)

15.10.2022 5 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

Hezké, příjemné čtení. Musím přiznat, že podle obálky mě kniha noc nezaujala a kdybych si nepřečetla kladnou recenzi asi bych se do knihy vůbec nepustila. Ale hned jak jsem se začetla jsem knihu milovala. Hlavní postavy jsou skvělé, příběh hezky plyne a rozhodně není nouze o erotické scény. Které jsou napsané skvěle. Doufám, že vyjde druhý díl o sestře Piper.

14.09.2022 5 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Další úžasný příběh z Green Valley. Tady vlastně ani není co vytknout. Celé čtení jsem měla úsměv na tváři a když přišel nějaký zlom měla jsem motýlky v břiše. Elara i Noah jsou velice milé hlavní postavy. Už teď se těším na další dil ze série. Za mě naprosto úžasná serie pro milovníky romantických knih. !

14.09.2022 4 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Tijan (p)

Podle anotace jsem se na knihu dost těšila. Ale docela dost mi vadil styl vyprávění/psaní. A bohužel si myslím, že to bylo překladem. Občas mi některá věta nedávala smysl. Pak je tu záhadný Kashton, ten byl opravdu záhadný. Za celou knihu jsem o něm skoro nic nezjistila.inkognito hlavní postava. Erotické scény byly dost zavádějící, člověk chvíli nevěděl co to vlastně provozují . Příběh jako takový má podle mě velký potenciál, ale něco tam bylo bohužel špatně. A opravdu si myslím, že to byl překlad. Vzhledem k předchozím knihám Tijan.

14.09.2022 3 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Především chci vyzdvihnout nádhernou obálku! Příběh téhle knihy je opravdu úžasný! Riley je strašně sympatická hlavní postava, úplně obyčejná dívka, která stojí nohama na zemi a má to v hlavě srovnané. Julian je takový roztomilý medvídek, kterému stoupla sláva do hlavy úplně jiným způsobem než je zvykem. A proto mu budete celou dobu fandit, aby už konečně otevřel oči. Kniha je napsaná velmi čtivě, prostě jsem se začetla a nemohla přestat číst. Rozhodně se těším na další díly a jsem zvědavá jak dopadnou příběhy vedlejších postav :-)

27.08.2022 5 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Takže za mě jednoznačně nejlepší dil ze všech. Cassiana jsem milovala od začátku, hrozně jsem se těšila na jeho příběh, on je prostě nejlepší. A Nestu buď milujete nebo nenávidíte, já ji milovala. Pokud milujete předešlé knihy, tenhle budete zbožňovat!!! A pokud ne ? Vaše chyba :-)

25.08.2022 5 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

(SPOILER) Kniha se četla skvěle ! Taková ta jednohubka na deštivé dopoledne. Příběh tak krásně plynul a oba dva hlavní hrdiny jsem si velmi oblíbila. Ale pak přišel zlom a to když Aiden vyznal Kate lásku, a hned slovy Miluji tě, po jednom společném dni. Tohle mě opravdu trošku zaskočilo a od tohohle okamžiku mi přišlo, jako kdyby autorka spěchala, honem rychle, už aby byl konec. Jinak je příběh opravdu krásný, ale to vyznání lásky mi to trošku pokazilo. Ale rozhodně je to krásné pohlazení na duši pro všechny romantiky. !

21.08.2022 4 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Bodyguard hlídá rozmazlenou holčičku, takových příběhu už tu bylo, ale tenhle je jiný. Knihu jsem zhltla za jeden den, byla naprosto skvělá. Krásný příběh, dneska už okoukané téma, ale tady vám to vůbec nepřišlo. Konec byl trosku zvláštní, i když klišé. Ale musíte tenhle příběh milovat, já ho milovala celou dobu. Hlavní postavy jsou strašně sympatické. V budoucnu se knize rozhodně s nadšením vrátím. A rozhodně doporučuji!!

28.07.2022 5 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Už jsem delší dobu, za hranicí cílové skupiny, ale ! Já tuhle autorku proste miluju ! Jsem fanoušek z Krve a popela, dlouho jsem tuhle knihu odkladala, protože jsem se bála, že nebude zas tam dobra a zkazím si názor na autorku. Tohle se ale nekonalo. Od začátku jsem příběh hltala, jako závislák. Opravdu je fakt, že něco občas nedávalo smysl, co se týče prostředí a okolností týkající se strážců, ale zas tak mi to nevadilo. Layla byla prostě jakákoliv jiná puberťačka. Roth ? Kdyby tady fungovali emoji, označím jeho jméno srdíčky, naprosto ho zbožňuji! Autorka ty mužské hrdiny proste umí, jako miluju prince Casteela tak jsem se zamilovala i do Rotha ! Pokud se vám líbilo Z krve a popela, tohle budete zbožňovat! Jsem tým Roth ! Zayna tady beru jako vedlejší postavu. Což samozřejmě není, ale nějak mu nedokážu odpustit, že pokud Laylu opravdu miluje, nejde si za tím.

07.07.2022 5 z 5

Pěšec Pěšec Skye Warren

Tak já mohu k tomuto jenom říct… kdy bude sakra další díl ? Bylo to skvělé! Honem potřebuji další díl!

28.06.2022 5 z 5

Malvína Malvína Anna Szafrańska

Na Malvínu jsem se opravdu těšila. Čtení to nebylo špatné, ale první díl mi přesto přišel mnohem lepší. Konec byl pojat zvláštně a vlastně se mi ani moc nelíbil. A celé to na mě působilo jako spíchnuté horkou jehlou. Ale nic to nemění na tom, že si chci určitě přečíst další dil o Jasmíně. Rozhodně mě zajímají mě osudy všech hrdinů z Pink Tatoo.

26.06.2022 4 z 5

Deeply Deeply Ava Reed (p)

Zoey a Dylan jsou skvělé hlavní postavy, láska na první pohled. Zoey i přes to, co se ji stalo, je veselá bytost, moc sympatická a strašně ji člověk fandí, během čtení. Dylan kdo by to byl do něj řekl, že bude tak skvělý a takový božan. V předchozích dílech na mě takhle vůbec nepůsobil. No každopádně hlavní problémy postav nejsou malé a budete mít husí kůži. Za mě nejlepší díl ze série.

25.06.2022 4 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

To teda bylo ! Naprosto boží! Všechny knihy od Zapaty jsou úžasné! Začnete číst a i když je kniha vcelku cvalda jste hned na konci. Příběh tak krásně plynul, že jakmile byl Epilog, byla jsem překvapená a zklamaná, že už je konec. Vanessu i Aidena jsem si zamilovala, i když byl Aiden mrzout, přišel mi tím hrozně rozmilý. A musím teda říct, že jsem si zamilovala Zaca ! Chtěla bych si přečíst knihu s ním, jako hlavním hrdinou, rozhodně! Zapata je prostě skvělá, rozhodne skvělé čtení. A už teď se musím ptát, kdy vyjde další Zapata ?

12.06.2022 5 z 5

Nová zkouška Nová zkouška Kinga Litkowiec

První díl se mi opravdu líbil, a tak jsem se moc těšila na pokračování. Ale musím přiznat, ze to mě poněkud zklamalo. Jessika mě strašně štvala, jako kdy se z ní stala taková nesympatická, rozmazlená pipka ? Liam to trošku celé zachráňoval, trošku ! Celé mi to přišlo takové uspěchané, jakoby spisovatelka měla myšlenku a ŠUP napadlo ji něco jiného, a ŠUP zase jiná myšlenka. Erotické scény jsou divné, je jich tam hodně, ale pořád stejné. Stejné opakující se fráze atd.
Opravdu jsem z toho taková rozpolcená, ale i tak dám pokračování asi šanci, vzhledem k tomu, že se mi líbil aspoň první díl.

04.06.2022 2 z 5

Co když zůstaneme Co když zůstaneme Sarah Sprinz

Ikdyž mě občas hlavní hrdinka Amber štvala a moc jsem nechápala její uvažování, stejně jsem ji fandila. Emmett byl pro mě po dlouhé promenádě badboy a sebevědomích drsňáků skvělá změna. Byl hrozně fajn, a musím říct, že jsem ho v průběhu čtení zbožňovala. Pro mě rozhodně lepší než první díl. A už se moc těším na další. Rozhodně doporučuji! Jedna z těch povedenějších knih od německých autorek, od které se člověk opravdu nemůže odtrhnout.

10.05.2022 5 z 5