michaela_books michaela_books komentáře u knih

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

„Některá pravda jen zničí a rozloží, co by raději měla úplně vymazat. Pravda ne vždy člověka osvobodí. Tomu věří jen blázen, který byl celý život krmen lži.“
Z krve a popela je YA fantasy, na kterou jsem se po delší době opravdu hodně těšila a vzala jsem si ji do rukou, když jsem na ni měla tu správnou náladu. Ze začátku musím říct, že tady opravdu hraje velkou roli to, že tento příběh ocení hlavně fanoušci Sarah J. Maas a trošku se přiznávám, že jsem si to sama musela i malinko ověřit. Ze začátku mě tady trošku vyděsila určitá podobnost mezi hlavní hrdinkou Poppy a Calaenou ze Skleněného trůnu… ale možná to bylo hlavně kvůli první kapitole, která až moc připomínala nejen určitou scénu, ale i prostředí právě z této zmíněné série. Ale naštěstí postupem času jsem tuto podobu mezi hlavními hrdinkami už přestala sledovat… a začala jsem se už více soustředit jenom na Poppy, která tady má samozřejmě jiné schopnosti, a i když jsem její chování někdy opravdu nechápala, tak jsem si ji nějakým způsobem dokázala i tak oblíbit, a naopak v některých situacích jsem ji potom dokázala i pochopit…
A chemie mezi ní a Hawkeem? Tak to bych naopak přirovnala k Dvorům, jenom teda Hawke pro mě nebyl od samého začátku bůhví jaký sympaťák a měla jsem i špatné tušení, jakým směrem se asi z jeho strany příběh bude odehrávat… ale překvapilo mě, že i když jsem to uhodla, tak si mě nějakým způsobem na konci knihy dokázal získat… Každopádně doufám, že se v dalších dílech některé věci vysvětlí a dozvíme se víc….Ještě chci zmínit svět, který mě na začátku knihy připadal i propracovaný a těšila jsem až se vysvětlí pojem “Povznesený”…no ale teda úplně nevím jestli jsem z toho nakonec nadšená, protože tohle pro mě bylo asi zatím největší zklamání…
Nejhorší na tom je, že tuhle knihu vlastně miluju a nenávidím zároveň.Takže vlastně vůbec nevím, co dělat a navíc po přečtení knihy jsem byla celkem i zmatená, protože i když jsem si oblíbila díky další úžasné autorce novou skvělou sérii, tak mi poslední dobou trošku kazí i ten celkový dojem a rozruch, který kolem této knihy je, a taky to jak je až moc všude vidět…
Celkově moc nevím co s touto knihou vlastně dělat, ale jedno vím na 100% a to je, že Z krve a popela budu i tak hodnot jako jednu z nej knih za tento rok.
„Máš na mě špatný vliv. Ovlivnit se dají jen ti špatní princezno.“

28.11.2021 4 z 5

Bez citu Bez citu Neal Shusterman

Neal Shusterman zkrátka umí psát dystopie a jeho originalita světů, které vymýšlí je fakt neskutečná a místy až moc mrazivá Do této série jsem se odhodlala jít až vyšel druhý díl. A co si budeme, od autora mám zatím nejoblíbenější Smrtku a rozhodně jsem chtěla zjistit, co dalšího nám může ukázat a jestli mě překvapí.
Unwind Dystology jsem četla oba díly za sebou a od samého začátku mě příběh vtáhl naplno a je to neskutečný, jak se autor opravdu nebojí vůbec ničeho. Už na konci knihy Bez Šance jsem měla chvilku, kdy mi určitá scéna a celková komplexnost myšlenky tzv. rozpojování přišla bohužel až moc realistická celkem mě až vyděsila a měla jsem husí kůži. Obzvlášť některé detailnější popisy této zvrácenosti jsem musela malinko rozdýchávat a všechny témata mě vedly k zamyšlení. Jenomže vám to prostě nedá a musíte číst dál. To je Shusterman nepustí vás!

Druhý díl Bez citu pokračuje akcí a rozhodně není žadným výplňovým dílem, poznáváme nové postavy a taky se vracíme k těm, které již známe. Byla jsem překvapená, že jsem nepociťovala mezi prvním příběhem a jeho pokračováním žádný časový posun, a to přitom vyšel po několika letech takže autor opravdu hezky navázal tam, kde skončil a jsem zvědavá, jakým směrem se děj bude dále ubírat v dalších dvou dílech, které by měli údajně v rámci této série vyjít.

09.03.2023 4 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Polibek bez duše mě lákala především kvůli autorce, hodně jsem byla ze začátku natěšená a očekávání byly možná mnohem větší. Dokonce se mi zdálo, že stylem psaní to snad od Jenifer L. Armentrout ani není… Ale až později jsem si uvědomila, že tato knížka je vlastně už starší a v zahraničí vyšla pár let zpátky… a kdybych to mohla s něčím srovnat, tak mi to hodně připomínalo léta, kdy vycházely série jako např. Hex Hall, Škola noci, Pád a jiné. V té době byli démoni a chrliči bych řekla celkem populární a ve fantasy právě “frčeli”.
Na Z krve a popela to za mě rozhodně nemá, nevím zda to bylo potom celkově náladou, ale čtení a hlavně autorčin humor jsem si tady začala užívat až v druhé části knížky, kdy jsem potom už naopak příběh doslova ,,hltala” stránku za stránkou. Layla a správný záporák Roth mě bavili, a i když se jedná spíše o hodně jednodušší YA fantasy ze střední školy, tak ty správné vtípky a hlavně had Bambi vše vynahrazovaly. Byla jsem hodně překvapená kolik druhů démonů se tady vlastně objevilo… místy mě to přišlo až moc překombinované, což by se mělo v urban fantasy asi předpokládat… ale třeba opičí mutanty zkřížené s pitbuly? Popravdě kdo ví, jak takový hybrid vypadá... Co bych příště ocenila, tak určitě větší náhled, jak například fungují Strážci. Každopádně doufám, že se dočkáme dalších dílů, přestože má tato série své mezery, tak první díl byl rozhodně čtivý.

28.08.2022 4 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Dlouho jsem nečetla něco tak silného, u čeho by mě celkově ovlivnil příběh natolik, že bych musela ještě dlouho po přečtení nad ním tolik přemýšlet a rozhodně jsem knihu nečetla naposledy. Kniha Za pět let byla nádherná, bolestná a dohromady naprosto dokonalá. Tolik emocí, co ve vás vyvolá je až neskutečné a nebude chtít přestat číst, protože musíte zjistit, jak to celé dopadne…
Jak dokáže být silná láska k blízkým a starost o druhé….zkrátka život není vždycky růžový a tak to prostě je… Dejte určitě této knize šanci a přečtěte si ji. ♥
Knihu jsem četla jako e-knihu ještě před samotným vydáním.

26.02.2021 4 z 5

Paví hody Paví hody Jan Štifter

Paví hody byly pro mě po delší době zase malinko vystoupení z komfortní zóny. Chtěla jsem zkusit i jiný žánr a dřív jsem tyto tipy knížek naopak četla častěji… Každopádně to byl můj první příběh od tohoto autora a teda velmi milé překvapení. Někdy se zkrátka vyplatí přečíst si i něco jiného a objevit tak úplně jiné příběhy… Kniha odkrývá historii našeho národa v první polovině 20. století. Poznáváme jednotlivé osudy obyvatel vesničky Jelení a jejich příběhy… V 320 stránkách nás Paví hody zavedou do života za první republiky a za druhé světové války, ale objevujeme tady i velmi citlivé témata jako jsou lidské hodnoty. Velmi mě oslovil styl, kterým Jan Štifter píše, a i když se kniha četla pomaleji, tak i po přečtení nad ní budete ještě chvilku přemýšlet a vstřebávat všechny ty důležité myšlenky. V některých recenzích jsem dokonce viděla, že Paví hody jsou zatím nejlepší knihou od tohoto autora, což bohužel nemám jak přirovnat.. ale údajně na ní pracoval dva roky.
Opravdu silné čtení a můžu jenom doporučit.

20.09.2022 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

První dočtená kniha v tomto roce a jsem nejvíce spokojená. Přesně tohle jsem teď potřebovala.. naprosto odpočinkové čtení, u kterého jsem vůbec nemusela přemýšlet a naopak jsem si užívala příběh Jasmine a Ivana... hodně dělá i prostředí krasobruslení, na které jsem se těšila, a myslím si, že i díky tomu kniha splnila mé očekávání. Ano někomu nemusí sedět styl psaní autorky, ale já si ho zamilovala a její humor prostě můžu.:) Takže za mě skvělý knižní vstup do nového roku a už těď se nemůžu dočkat na další knihy od autorky!

28.08.2022 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Nové sliby od Lilly Lucas jsou neobyčejné hlavně svým prostředím, ve kterém se příběh odehrává a to je hlavní důvod, proč mám tuhle sérii tak moc ráda.:)
Bylo skvělé se vrátit do Green Valley a do přírody Skalistých hor. Izzy byla boží a díky ní mě kniha bavila… I když se mi více líbil první díl, tak i druhý se četl od samého začátku velmi rychle a na léto rozhodně doporučuji. Navíc se už nemůžu dočkat na třetí pokračování Nové sny, ve kterém tentokrát budeme sledovat příběh z pohledu Elary a Noaha.

28.08.2022 3 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Srdcem proti zdi je nejnovější vychvalovaná novinka od M. Zapaty. Jaká je vaše nejoblíbenější knížka od této autorky? Já jsem se totiž na začátku tohoto roku pustila do S láskou, Lukov, která u mě teda nasadila opravdu vysokou laťku… a musím se přiznat, že se mi tato srdcovka líbila ještě o malinko více… možná díky krasobruslení…
Co mě ale nadchlo u Srdcem proti zdi, byla hlavní hrdinka Vanessa, která dělá grafický design, což mi přišlo naprosto cool a mělo to skvělý inspirativní námět. Myslím si, že se celkově malování až tolik ještě v knížkách neobjevuje, takže pro umělce, co rádi tvoří je to naprosto top a záruka kvality. Na začátku než jsem se do knížky jinak pořádně začetla, jsem si říkala panebože, co to proboha Aiden vyvádí a jak se to chová…a kdy se to proboha už celkově rozjede… ale samozřejmě byla to zase parádní jízda plná skvělého a známého humoru od této autorky. Možná, ale kdybych neměla až takovou náladu na tento styl, tak bych místy možná tolik nadšená nebyla… Co mě právě malinko už potom ne vyloženě štvalo, ale říkala jsem si…že nemusel být Aiden skoro v každé kapitole popisován jako „Hradba z Winnipegu”. Ale člověk to buď bude milovat a sedne mu to…nebo to bude nenávidět. Ale to se naštěstí nestalo, protože tuhle oddechovku jsem teď vážně potřebovala a tolikrát jsem při čtění doslova ,,vybuchla” smíchy”, takže to mluví za všechno.️ Jinak jsem si příběh naprosto užívala a hodnotím 4* z 5.
Za poskytnutí e-knihy k recenzi moc děkuji #humbookblogeri

25.06.2022 4 z 5

Zmije a křídla noci Zmije a křídla noci Carissa Broadbent

Zmije a křídla noci je po dlouhé době celkem drsná, a tak trošku zvrácená a temnější fantasy, která mě fakt dostala. Ze začátku jsem měla malinko problém se začíst a zorientovat se v novém světě, asi jsem se bála i upírů s křídly a co to vlastně bude :D, protože anotace říká upíří a magie bohů – což ve mě vyvolalo nějaké předsudky - jak to bude sakra fungovat :D Ale celkem brzy jsem je odhodila stranou a příběh mě opravdu vtáhl do děje a doslova jsem nestačila zírat.

Kniha je hodně originální upírským turnaj bohyně smrti, který je velmi nabitý a celkově tady akce opravdu nechyběly a jednotlivé úkoly byly neuvěřitelně napínavé Potřebovala jsem vědět, jak to celé dopadne s Orayou, velmi bojovnou a ambiciózní hlavní hrdinkou. Myslím si, že její postava měla velký vývoj a navíc když na scénu přišel zabiják Rhain, tak už stránky jen mizely. Zkrátka upíři že jo :D a hodně slown burn romantická linka - takže asi není třeba něco dalšího dodávat.Co jsem ale netušila je, že se jedná o New Adult, hodně se tady objevuje násilí, mučení, vraždění (ano upozornění je napsané na začátku knihy :D) ale celkově mě asi malinko zmátla obálka a vlastně jsem nakonec byla mile překvapená, že je to spíše fantasy pro dospělé. A co se týče konce, tak mě šokoval měla jsem nějakou svoji představu, ale tohle!!

Za poskytnutní e-knihy k recenzi bych chtěla ještě jednou moc poděkovat #humbook_blogeri

24.02.2024 4 z 5

Křídla vážky Křídla vážky Michaela Dopitová

Ani nevím kde začít, protože píšu recenzi hned po dočtení knížky a ještě teď mám v sobě spoustu rozporuplných pocitů... Moje první myšlenka byla, že se mi upřímně vůbec nechce s Křídly vážky loučit. Přečetla jsem ji za dva dny jedním dechem, a čím víc jsem se dostávala do děje, tak jsem potřebovala vědět, jak to celé dopadne. Přesně tohle jsem teď potřebovala, něco oddechového na vypnutí myšlenek. Jasně jsou tady nějaké ty klišé, a malinko nádech Afteru … možná by mi to v jiných knížkách vadilo, ale asi je to tím, že jsem z Moravy, navíc jsem se narodila kousek od Olomouce, takže o to víc mě to samotné prostředí samozřejmě oslovilo a zajímalo mě, jak ho tady autorka popíše. Bavily mě kapitoly, ve kterých se odehrávaly večírky a Seidlovic parta, na druhou stranu Jáchymovi jsem vůbec nefandila, i když jako kamarád byl skvělý, tak bohužel úplně nezískal mé sympatie, což mi tu knihu ale vůbec nekazilo. Hlavní hrdinka Elena je zajímá a celkem výrazná osobnost a líbilo se mi, že ve všech ohledech byla svá a Tadeáš prostě klasický bad boy, co víc dodat. Sice jsem od půlky příběhu už malinko tušila, jak to celé skončí, tzv. žlutý zápisník mi to malinko prozradil, ale i tak jsem si čtení moc užila a nejvíc chci vyzdvihnout obálku a taky samotný název knížky… jakmile vám totiž dojde proč Křídla vážky, tak to začalo mít ještě větší kouzlo… potřebuju další díl!
Knížka se mi dostala do rukou díky @humbook_blogeri, za což chci ještě jednou moc poděkovat. A hlavně jsem chtěla podpořit autorku @michaeladopitova, kterou jsem měla možnost poznat osobně ještě před samotným vydáním. Moc děkuji, že jsem si mohla příběh přečíst a určitě nepřestávej psát!

11.12.2022 4 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

„Jsi skleněná baletka – nebo nůž.“
Tak tohle bylo boží… miluju to! Příběh byl čtivý, návykový a naprosto jsem si oblíbila hádanky od této autorky a teda nutně potřebuji další díl! Upřímně jsem nečekala, že mě knížka až tolik bude bavit, protože ten rozruch kolem této novinky byl opravdu celkem velký… ale za sebe chci říct, že to bylo naprosto oprávněný. Neskutečně mě pohltily a bavily všechny tajenky, rébusy a zkrátka celý tajemný dům Hawthornových, který skrývá nespočet záhad, spoustu skytých chodeb, místností a nikdy nevíte, co dalšího najdete společně s hlavní hrdinkou Avery na další stránce knížky.. A další věcí jsou bratři Hawthornovy, mezi kterými jsem si osobně nemohla vybrat… takže Nash, Gayson, Jamsom a nebo Alexandr?
Hra o dědictví byla kniha plná dobrodružství, i napětí a doufám, že na druhý díl – The Hawtofne Legacy, nebudeme dlouho čekat… a ty boží obálky!? Za mě určitě jedna z nej Yoli knížek, hodnotím 4 z 5 a zbytek si nechávám na další díly.

23.05.2022 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Kniha 9.Listopad mě taky dostala a bude rozhodně patřit mezi mé oblíbenější příběhy od Colleen Hoover.Hlavní hrdinka Fallon zažívá nečekaný zvrat, kdy ji potká určitá tragédie a změní ji to už navždy celý život… Přišla o kariéru, a celkově se díky tomu neuvěřitelně uzavřela sama do sebe a nejvíce utrpělo hlavně její sebevědomí. Jednoho dne však potká spisovatele Bena, s kterým uzavře dohodu a budou se setkávat vždy jen jednou ročně na stejném místě, a ve stejný čas. Ben má ale taky své tajemství, s kterým musí žít a není to vůbec pro něho jednoduché… ale i přes to všechno se navzájem od sebe hodně naučí a možná se jejich životy dostanou aspoň malinko do rovnováhy…
Příběh se četl opět neuvěřitelně rychle, moc mě bavila první polovina knížky a bylo zajímavé sledovat jejich vztah vždycky jenom jeden den v roce. Co mě ale malinko mrzí je, že příběh byl velmi předvídatelný a celkem brzy jsem odhalila to nejdůležitější… Naopak mě vlastně neuvěřitelně překvapilo nejvíce to, že mě v příběhu dostalo úplně něco jiného …. to co totiž udělal Ben a jak vlastně všechno bylo neuvěřitelně zamotané….

02.01.2022 3 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

„Mizerné dny v životě vlastně existují jen proto, abychom se rozlétli k těm úžasným. Když se odrazíme ode dna, doketíme totiž nejvýš."
Truly od Ava Reed má milý příběh plný hudby, přátelství, lásky, ale také i bolesti… opravdu jsem nečekala, že mě knížka až natolik chytne, autorka píše velmi čtivě a stránky mizely doslova pod rukama, ale na druhou stranu jsem nechtěla konec… A i když se v knize neodehrávají velké zvraty, neskutečně mě to bavilo. Konečně taky další kniha, kde hlavní hrdinka nosí brýle a její mazlíček Ponožka neměl chybu! Líbilo se mi i prostředí baru a vedlejší postavy… Jack, Susan a hodný šéf, který má své trable… (Doufám, že se v dalším díle o všem dozvíme víc). A drzá June, která byla někdy na zabití, ale i tak byla skvělá… hlavně její ananas...
Co bych chtěla zmínit, je konec, který mi přišel možný svým způsobem zvláštně dopsaný a uzavřený, a naopak musím vyzdvihnout soundtrack a taky citáty v knize před každou kapitolou, které jsem si oblíbila.
Na jarní dny naprosto ideální odpočinková knížka, kterou přečtete během chvilky … Už se nemůžu dočkat na další pokračování Madly a Deeply, které snad u nás vyjdou co nejdříve. :)

19.05.2021 3 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Netušila jsem, že kombinace čokolády, Harryho Pottera, jednorožce, který prdí duhu, hlavonožce, Showmana a spoustu mnoho dalšího může být tak klišé a geniální zároveň! Vážně… :)
Po knížce Navždycky by se mělo šáhnout pokaždé, když nemáme úplně ideální den, chybí nám dobrá nálada nebo je venku špatné počasí… v tomto okamžiku si musíte vzít do ruky tuto knížku, zachumlat se pořádně pod peřinu a užít si ten nejvíc ňuňu příběh. Zaručeně vám zlepší náladu, protože v ní najdete ty nejlepší citáty z vašich knížek, seriálů a filmů a taky je graficky dokonale zpracovaná…takže se tady objevují vtipné obrázky a smajlíci. Navíc si nepamatuju, kdy jsem se naposledy hihňala jako puberťák…jenom menší varování… doporučuji si ke knížce nakoupit několik tabulek čokolády a pozor, po dočtení budete mít extrémní chuť na snídaňovečeři s obrovským šálkem kakaa.
A příběh? Máme tady sympatickou a zároveň správně praštěnou hlavní hrdinku, která se bojí výtahů a průšvihy se na ní doslova lepí. Ale naštěstí má nejlepšího kámoše Travise a kamarádku Avu, kteří ji pomáhají a společně pořádají ty nejlepší movie night ever. Jenomže Mii se během pár dnů změní život vzhůru nohama a navíc je ten typ člověka, který musí mít všechno dopodrobna promyšlené. Zjišťuje, že asi v minulosti mučila spoustu koťátek, protože vesmír ji to vrací se všemi úroky… A do toho všeho nenávidí spolužáka a souseda Liama, který bydlí naproti a vyměňuje si s ním přes okno už několik let nadávky a urážky v podobě citátů a těch nejtrapnějších malůvek.
Knížku opravdu můžu jenom doporučit, zamilovala jsem si skvělý humor autorky a to už jsem starší čtenářka…ale toto bylo vážně boží a příběh má neuvěřitelné kouzlo. Zažene ty největší chmury a naopak vás příběh nabudí pozitivní energií a budete mít obláčkový pocit, kdy existují jednorožci a duhy.:)

14.10.2020 3 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

(SPOILER) Od tohoto prequelu jsem neměla žádné očekávání, i když Hunger Games je samozřejmě jedna z top sérii vůbec. Upřímně jsem netušila, co můžu od Coriolana Snowa v tomto příběhu čekat. Ze začátku mě malinko vadilo číst jeho jméno, které bylo v první kapitole opravdu několikrát, ale postupem času jsem si na to zvykla a říkala jsem mu prostě jenom Korjo. :D
Coriolanova cesta je plná přetvářek, tajemství, lží a intrik. Jeho rodina je na pokraji chudoby, a musí tak i bojovat o svou čest a místo v Kapitolu. Snaží se být dobrý student a hlavně se chce ukázat, že jako trenér má možnost si zajistit na akademii budoucnost a tuto příležitost nechce za žádnou cenu promarnit. Jenomže později zjišťuje, že nemůže nikomu věřit a naopak je středem větších plánů...
Autorka nám dala možnost poznat začátky Hladových her a pozorujeme je z pohledu tvůrců, což bylo neskutečně zajímavé. Splátci se všech krajů tehdy neměli ještě povoleno, aby se před zahájením mohli připravit a cvičit...Tady jsou zavření jako zvířata v klecích, kde hladoví a někteří se ani nedožijí her.
Balada o ptácích a hadech je úžasná v tom, že se tady setkáváme opravdu s plnohodnotným příběhem, který nám odhaluje nový pohled na Panem, jak ho ještě vůbec neznáme a dozvíme se tak více o jeho minulosti. Objevují se tu nové důležité postavy, které jsem si hodně oblíbila. Lucy Gray, která nepatří do žádného kraje, má zajímavou osobnost a její písně vás provází celým příběhem. Spojují všechny nejasnosti a to dodává baladě na větší vážnosti.
Po přečtení knihy jsem byla naprosto v šoku a pár dní jsem musela vstřebat poslední část, která se mi líbila nejméně, naopak první dvě části byly hodně čtivé. Rozhodně vás tato kniha donutí popřemýšlet nad příběhem zajímavým způsobem. :)

26.09.2020 4 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

Prázdné sliby jsem četla tehdy jako e-knihu, hned jak kniha vyšla a nejvíce jsem se bála toho, že se do druhého dílu už nezačtu po takové době a nebudu si už hlavně pamatovat určité souvislosti a jména vedlejších postav. Naštěstí pokračování hezky navazuje, příběh byl stejně čtivý a autorka se tady od samého začátku věnuje hned nabité akce, která vás vtáhne zase do děje. Máme možnost se tu seznámit s úplně novou postavou - Misha, u které se přiznám jsem měla i jisté obavy a předtuchy. Naopak Sebastiana jsem tady už nemohla vystát a tým Finn je pořád jasný. Zvrácená pouta skrývají nespočet odhalení a myslím si, že stojí za to dát této sérii určitě šanci.

19.03.2023 4 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Než jsem se pustila do druhého dílu Rod nebes a dechu, tak už jsem si vůbec nepamatovala, co se vlastně už všechno odehrálo v jedničce… ale naštěstí musím říct, že to postupně celkem rychle v hlavě naskákalo zpátky a navíc tomu hodně pomohla i sama autorka, kdy v rámci jednotlivých postav vlastně vzpomíná, co se událo a napomáhá to tak v celkové návaznosti na tento příběh. Zkrátka těchto skoro 800 stránek jsem si užila jako u každé knihy od Maasové, protože už víme co očekávat a stále mě to neuvěřitelně baví.. ale ten KONCEC!! – Doufám, že teda brzy dostaneme nějaké vysvětlení a objasnění, protože to co se tam odehrálo nebo bylo jenom tak lehce “naťuknuto”, bylo fakt neuvěřitelné a šokující … mám teda i nějakou teorii, takže jsem fakt zvědavá a nevím zda se i trošku bát.
Jinak za mě skvělé nové postavy, seznamujeme se a zároveň odhalujeme spletitosti děje z prvního dílu a docházíme tak i k celkovému dalšímu propojení u této série a návaznosti tak jak to bylo např. u Skleněného trůnu… Pokud rádi čtete od této autorky všechny knížky, tak není co řešit… Minulý rok u nás vyšly dvě její knihy a moc doufám, že brzy napíše něco dalšího, abychom se měli zase na co těšit.

29.01.2023 5 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Joanina cesta byla už od začátku velmi chytlavá, po pár kapitolách jsem se nemohla odtrhnout a 400 stránek po pravdě zmizelo ani nevím kam. Hlavní hrdinka zde zjišťuje ryzí pravdu o své rodině a její příběh nabere sled rychlých událostí a musí učinit určitá těžká rozhodnutí, ze kterých už možná nebude cesta zpáky. Do toho všeho se začnou dostávat na povrch i velká tajemství a myslím, že spousta z nás čtenářů začneme tady vlastně pochybovat, co je správné a kdo je v příběhu vlastně ta „dobrá strana“? Opravdu jsou nestvůry až tak moc zlé? A to se mi vlastně na této knížce líbilo ze všeho nejvíc a chtěla bych to vyzdvihnout ... má totiž něco navíc, co jsem v ní mohla zavnímat a jsem nakonec i ráda, že se mi přece jenom tento Humbooktip dostal do rukou a můžu ho tak jenom doporučit. Krást lidem čas a mít možnost tak cestovat do jiných dob mi přišlo celkem top. Ale taky jsem naopak měla při čtení i spoustu otázek, na které jsem zatím nedostala odpověď a doufám, že nám je autorka v další dílu trochu objasní.

30.11.2022 4 z 5

Felix až navěky Felix až navěky Kacen Callender

Felix až navěky je kniha, která se hodně zabývá hledáním a přijetím sama sebe. Autor tady opravdu skvěle zpracoval tyto důležitá témata a celkově mě hlavní postava přišla nejvíce zajímavá co se týče LGBTQ+ knih, které jsem už měla možnost si přečíst. Samotný příběh mě už tolik ale bohužel neoslovil a nebyla jsem z něho tak unešená. Hodně se dal předvídat, ovšem konec byl moc milý…
Yoli opravdu umí vydávat knihy, které jsou pro mladé čtenáře v dnešní době důležité a vždycky ve vás něco zanechají… A ta barevná ořízka se povedla!

28.08.2022 3 z 5

Naše zakázané vášně Naše zakázané vášně Chloe Gong

Upřímně podle anotace mě napoprvé Naše zakázané vášně nepřesvědčily natolik, abych si tento příběh přidala hned do seznamu knížek, které bych si chtěla přečíst…hodně jsem o ní přemýšlela, ale nikdy jsem právě nebyla kdovíjaký fanoušek Romea a Julie, a možná proto jsem si nedokázala představit vůbec nějaký reteling na tyto postavy. Jenomže tohle přesně na knížkách miluju a přesně takhle to má být…nemáte žádné očekávání a potom vás knížka naopak ve správném slova smyslu doslova „sejme“. A co o tomto příběhu vlastně všechno říct? Podle recenzí jsem čekala naprosto zdlouhavý začátek a šílené popisy… a dostala jsem přesně pravý opak. Od první stránky jsem knížku doslova hltala, nemohla ji odložit a pokaždé jsem byla natěšená, až budu mít zase čas na čtení. Máme možnost nahlédnout do prostředí Šanghaje r.1926, kde se střetávají dva nepřátelské gangy, spousta politického pletichaření a akce, a do toho velmi zajímavá vraždící nestvůra … no a ono to funguje a překvapivě hodně dobře! Nevadila mi tady ani velmi pomalá slow burn romance a celkově jsem si oblíbila všechny postavy, což se mi normálně nestává. A ten konec? Malinko jsem doufala, že mám správný odhad… a teď už jenom prosím, všichni potřebujeme co nejdříve další díl a já se těším i na to, že knížka bude mít více stránek, protože se určitě máme ještě na co těšit!

25.06.2022 5 z 5