Mia07 Mia07 komentáře u knih

Vlaštovky z Černobylu Vlaštovky z Černobylu Morgan Audic

Napínavé čtení z oblasti zamořené radiací. Knihu jsem dala skoro na jeden zátah. Vraha jsem odhadla, ale ničemu to nevadilo. Rozkrytí celého příběhu je čekaně nečekané. Člověk se zase více dozví o Černobylské havárii. A s hrůzou si uvědomí, že následky této katastrofy tu budou ještě hodně dlouho.

14.10.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Tohle se prostě nedá odložit…. Tohle byl velmi “smutný” díl. Ale opět mistrně napsaný a těším se na pokračování.

20.12.2022 5 z 5

Nic není černo bílé. V tomto případě “Matty” zaplatil skoro nejvyšší cenu za slávu. Hlavě a démonům se nedá poručit. Je to opravdu nahlédnutí do hloubky a temného zákoutí jeho duše a mysli. Nezbývá nic jiného, než mu držet palce. Přežil to co 98% lidí nepřežije.

Kniha je pro někoho možná složitá časovými vsuvkami a nedá se přesně orientovat kdy se se jaký relaps a léčba stala. Ale ve finále to asi není to podstatné. Ukazuje nám, že populární herec, miláček Ameriky i zbytku světa může být zároveň tím nejsmutnějším a nejnešťastnějším člověkem. Sám to i uznává, že by byl radši chudý, neslavný, v sociálním bytě, ale bez démonů v hlavě a srdci.

Přátelé jsou pro mě TOP seriál a za mě velmi zajímavá kniha.

26.12.2022 4 z 5

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Tentokrát je hlavní postava Huldar a psycholožka jen sem tam prolne děj. Možná v dalším díle se jejich “vztah” nějak dál rozvine. Jinak přečteno jedna dvě. Yrsa se čte sama. Vraha bych netipla ani omylem.

24.05.2021 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Přečteno jedním dechem. Opět autor nezklamal a konec mi sebral vítr z plachet úplně. Nečekaný a až i uvěřitelný.

24.05.2021 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Kniha předčila mé očekávání. Musela jsem přečíst na jeden zátah. Napínavé, vrah mi probleskl hlavou někde v půlce, ale hned jsem ho zamítla a ono to bylo správně. Yrsa opět nezklamala, její série s Tórou byla skvěla a i tato má skvěle nakročeno .

08.02.2018 5 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Je škoda, že konec byl ušit horkou jehlou a chybí vysvětlení. Přitom kniha je jinak obsáhlá a je fajn znát začátek Miina nástupu k policii. Jinak se kniha četla velmi dobře.

20.12.2022 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Zajímavé a silné rozluštění detektivky. Vraha jsem neodhalila, takže za mě 5*

19.12.2020 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Zatím nejlepší díl. Napětí od první do poslední stránky. Emočně vypjaté. No nedokázala jsem knihu odložit.

11.01.2019 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Přečteno za odpoledne ...... Zajímavé čtení, když se od začátku ví kdo je pachatel. Kim vs. Alex bylo zajímavé sledovat. Druhý případ pro změnu rozuzlení až na konci. Opět 5 * !

05.03.2018 5 z 5

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

Trošku jiná Yrsa než v poslední sérii. Ale nebylo to vůbec špatné. Moje top autorka. Konec trošku bez konce, ale to je možná jen můj pocit.

29.07.2023 4 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Druhý díl z této série směle konkuruje prvnímu. Děj jde rychle kupředu. Rozuzlení vlastně nepřináší kýžené vítězství. Dál nebudu prizrazovat. Dobře se čte. Zajímavé vztahy mezi hlavními postavami. Jsem zvědavá na další vývoj.

27.07.2018 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Kniha velmi dobře napsaná, pěkně a rychle se čte. Přečteno za den. dávám plný počet hvězd, ale pár škraloupů tam bylo..... Necháme se překvapit pokračováním série.

28.02.2018 5 z 5

Stříbrná křídla Stříbrná křídla Camilla Läckberg

Určitě série Erika byla lepší. Tohle se taky dobře čte, ale taková červená knihovna. Na jednu stranu člověk Fay fandí, na druhou zase zabíjí nepřátele na počkání a bez trestu. Příběh z dětství či dospívání Matildy byl zajímavým rozptýlením. Uvidíme, pokračováni evidentně bude. Tak se necháme překvapit.

10.08.2021 3 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Kniha se četla dobře, rozuzlení nečekané. Četla jsem všechny knihy v sérii a všechny jsou super. Zajímá mně, zda bude pokračování.

15.03.2019 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Kniha zajímavě a poutavě vypráví příběh, který se stal. Z vyprávění Rill budu mít špatné spaní ještě dlouho. Bála jsem se hodně postav, jak píší jiní, ale nebyl problém se zorientovat. Velmi silný příběh....

20.02.2019 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Já přečtu skoro všechno, ale tohle byla nejhorší kniha roku 2017 co jsem četla. Člověk aby si dělal poznámky kdo je kdo a kdo trpí jakou psych. poruchou ....... Přitom Dívka ve vlaku byla fajn. Možná kdyby autorka ubrala půlku postav ( mnohdy až zbytečných) tak udělala lépe.

19.01.2018 odpad!

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

No asi takhle. Je vidět, že krátit čas se dal asi jen sexem, sexem a zase jen sexem. Takové sci-fi porno 19. století. Ale četlo se to skoro samo :-)))

27.09.2023 3 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Kniha se četla dobře. Vraha jsem si tipla a uhádla. Doufám, že bude pokračování.

22.03.2023 4 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Další pokračování nezklamalo, vztah hlavních hrdinů je v této knize trochu v pozadí. Ničemu nevadí, opět dávám 5*. Knihy Yrsy se čtou samy, nikdy je nedokáži odložit. Už aby byl další díl.

10.07.2019 5 z 5