Merlin_CZ Merlin_CZ komentáře u knih

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Musím přiznat, že první díl se četl nějak lépe a rychleji, nicméně postapo Praha, pranet, digitální čarodějky, kurvy, digitální mesiáš, všude třípérák a sedmikundy, hromada krve sraček a sexu. Prostě klasický Kotleta :)

20.10.2021 5 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Výborná kniha z prostředí špionů, tajných služeb a nájemných vražd :)
čte se to dobře, není to rozvláčné, ale naopak pěkně akční.
Rozhodně doporučuji :)

15.10.2021 5 z 5

Lovec Lovec Jack Heath

Druhý díl mě bavil snad ještě více, jsem zvědavý zda bude i třetí, konec by tomu napovídal :)
Každopádně jak jsem psal u prvního dílu, pro fanoušky Dexter a Hannibala Lectera prostě "must have" věc :)

13.10.2021 5 z 5

Cyberpunk Znovuzrození Cyberpunk Znovuzrození Andrzej Ziemiański

Sice jsem čekal něco trošku jiného (nemyslím hru Cyberpunk 2077) ale i tak to bylo fajn a dobře se to četlo.
Kitty by se mi někdy vážně hodil :D

09.10.2021 5 z 5

Iustus: část druhá Iustus: část druhá Martin Moudrý

První díl mě tedy bavil o dost víc. Když pominu popisy homosexualnich hrátek, miláčku sem, miláčku tam, tak jediné zábavné v druhém díle byla Entropy (smrt).
Jinak to bylo fakt o dost slabší, zbytečně překombinované a zmatené.

Nicméně dočteno, ale vracet se k tomu v budoucnu asi nebudu.

03.10.2021 2 z 5

Iustus: část první Iustus: část první Martin Moudrý

Kdo má rád Kulhánka, Kotletu atd tak se bude bavit.
Není to bůhvíjak hluboké, ale na odreagování je to fajn.
Defacto pokračování deváté sféry, opět se objeví Loki a božský komplex :)
Každopádně čtení hezky odsejpá a člověk se baví :)

30.09.2021 4 z 5

Devátá sféra 2 Devátá sféra 2 Martin Moudrý

Druhý díl mě bavil ještě víc než první :) na diskuse s lucíkovou hlavou v Kulhánkově Vyhlídce na věčnost to sice nemá, ale zábava na dlouhé (v tomto případě tedy spíš kratší - zase tolik stránek to nemá) večery je zaručena. :)

28.09.2021 5 z 5

Devátá sféra 1 Devátá sféra 1 Martin Moudrý

Tenhle styl psaní mám rád, spousta krve, magie, sexu ... prostě ideální čtení na odreagování, při kterém se nemusí nějak hluboce přemýšlet, ale prostě si to jen užívat :)

Holt jsem fanoušek Kulhánka a Kotlety :)

27.09.2021 5 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Vykoupení a Nadaný žák opravdu výborné, tělo a metoda dýchání mi přišla slabší ale to je prostě King :)

25.09.2021 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Výborná knížka od Kinga. Hodně mě bavila, popisy vězení, vězňů a jejich poslední cesty po zelené míli k "jiskřákovi" jsou hodně dopodrobna, takže máte pocit, že to vidíte přímo před sebou.
Jediné mínus je jak skončil pan Jigles. Toho mi bylo i líto.

24.09.2021 5 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Soubor kratších povídek, četlo se to dobře, jen v těch kratších příbězích nejde vybudovat tak mrazivá atmosféra jak v delších románech :)
i tak budou fanoušci kinga spokojeni :)

22.09.2021 4 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Jako fanouška Hannibala a Dextera jsem si knihu fakt užíval. Kombinace obojího, sice místy trošku překombinovaný příběh, ale četlo se to dobře.
Moc nedoporučuji slabším povahám, popisy požírání kousků lidí jsou možná až moc detailné, ale všem ostatním doporučuji :)

20.09.2021 5 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Fajn čtení, sice trošku zastaralé technologie, ale napínavý příběh a bavilo, takže doporučuji.

19.09.2021 4 z 5

Puls Puls Stephen King

Další fajn Kingovka, tahle byla sice trošku mimo obvyklé témata co jsem zatím četl, ale dobrá :)
Postapokalyptický svět, kde všichni co měli mobil u ucha skončili jako zombie :D do toho telepatie, levitace a všechno možné dohromady.
Jediné co mě trošku mrzí, že nevíme co se stalo s klukem :(

18.09.2021 5 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Posádka Kraksny, pardon "Vzdorující" se utěšeně rozrostla a dělá ve vesmíru další průsery :D
Prostě jednoduché Kulhánko/Kotleto/Sněgoňo čtení, které je vtipné, dobře se čte, pobaví a nesmí se v tom hledat žádné složitosti a úvahy o nesmrtelnosti Garka ... teda chrousta :)
Rozhodně doporučuji, pokud máte rádi SciFi ve kterém je tuna emzáků (většinou mrtvých) utrhané končetiny, povlávající střeva a taková ta podobná klasika :)

16.09.2021 5 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

První díl série psal F. Kotleta a myslím, že Kristýna je hodně důstojný nástupce. V podstatě jsem nepoznal rozdíl a to je určitě dobře, Dokonce mě napadlo, zda Kristýna není další alias Kyši/Kotlety :D
Koho baví scifi s ufony, tuny rozježděných střev, utrhaných hlav a mozků v rozletu, ten se tu určitě bude bavit stejně jako já :)

14.09.2021 5 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Přiznám se, že tahle kingovka se mi četla o něco hůře než ty, co jsem doteď četl.
Opravdu hodně rozvláčné a jaksi to nebylo tak chytlavé jak ty ostatní. Možná to chce čas :)
ale pro mě to prostě jaksi nebyl můj šálek kávy ...

10.09.2021 3 z 5

Temné záblesky Temné záblesky Martin Moudrý

Po několika kingovkách jsem potřeboval trošku relax a něco jednoduchého co si člověk přečte a nemusí nad tím přemýšlet.
A to tahle kniha plní výborně. Sice je tam inspirace mistrem vidět úplně všude, nicméně je to zábavné, dobře se to čte a a bavil jsem se výborně.
Takže doporučuji všem co rádi čtou knihy kde je postapo svět, ufoni a hektolitry krve :)

02.09.2021 4 z 5

Misery Misery Stephen King

Tak jo, tuhle Kingovku jsem fakt dlouho odkladal, prave proto, ze vsichni tvrdili, ze tahle je nejlepsi a ja nechtel byt zklamany.
Zacal jsem cist vcera vecer a zhltl ji opravdu jednim dechem. A opravdu je to to skoro nejlepsi co jsem kdy cetl :D (na stejnem stupinku mam TO).

Takze rozhodne doporucuji, jen bych mozna poradil naplanovat si to tak, aby clovek nemusel byt vzhuru pomalu do rana, protoze proste nemuze prestat cist :D

31.08.2021 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

výborná kingovka. Doporučuji. :)

30.08.2021 5 z 5