Temné záblesky

Svět, jak ho známe, byl zničen. Přežilo jen málo lidí, kteří si museli poradit v situaci, na niž nebyl nikdo připraven. Tibor Lánský ale, ač to sám netušil, připraven byl. A dokázal své schopnosti dokonale využít, aby zničení světa pomstil.

https://www.databazeknih.cz/images_books/73_/7363/temne-zablesky-7363.jpg 3.980
Horory, Literatura česká
Vydáno:, Leonardo

Patapuf

Pořád se nemůžu ubránit srovnání s panem Kulhánkem... styl hodně podobný... kvalita horší... hlavně začátek docela nudil a nemohl sem tomu přijít na chuť... po osvobození ze zajetí už sem se královsky bavil...

trudoš
17.12.2017

Nastínit děj Temných záblesků a zachovat si přitom vážnou tvář, je vpravdě nelehký úkol. Zůstaneme tedy u toho, že lidstvo bylo během několika okamžiků vybombardováno šmejdem z vesmíru, což docela nakrklo hlavního hrdinu, takže se rozhodl, že na oplátku všechny emzáky pozabíjí. A tak začíná křížová cesta ostravského inženýra nesoucí se celá v duchu pořekadla „Škoda každé rány, která padne vedle“.
Je mnoho věcí, které mi na románu vadily, počínaje zápletkou připomínající dort pejska a kočičky, přes nelogické zvraty a nepochopitelné jednání veškerých postav, až po dialogy (a hlavně monology), jež evidentně nepochopily, jak že to mají fungovat. Tohle všechno bych vytknout mohl. Otázkou je, zda to má smysl. Protože - co si budeme nalhávat - tohle není žádná vyšší dívčí. Tohle je brakovka toho nejhrubšího kalibru a nestydí se za to. Což by mi bylo sympatické, kdyby Martin Moudrý uměl psát, nebral se tak vážně a hlavně mě nepoučoval o životě. V mém případě má i škvár jistou hranici únosnosti.

jiri9111
31.05.2016

Mně se to náhodou líbilo. Vtáhlo mě to do děje, bylo to trochu akční a trochu sci-fi, hlavní hrdina je drsoň, který se s nikým nepáře, to všechno je kombinace, kterou můžu. Kulhánka, který ho měl inspirovat, jsem četl taky, ale nepřipadalo mi, že by z něj MM nějak moc vycházel, možná ve velmi hrubých obrysech dějovou linkou, a to taky jen zčásti. Ono v dnešní době napsat něco originálního je dost těžké. Za mě čtyři a půl hvězdičky.

RaSu
21.04.2016

Půjčil jsem si v knihovně, jen že to zkusím. Okamžitě jsem byl uvržen do děje a několikrát knihu otočil, abych si přečetl jméno autora. Čekal bych tam jméno mistra, jak mě ta kniha nadchla. Oproti například Cestě je tohle více realističtější. Martin Moudrý se stal tímto mým vybraným a uctívaným autorem, společně s Mistrem, Žambochem a Kotletou. Po dočtení příběhu jsem vyrazil do knihkupectví skoupit všechna díla Moudrého. Sám píšu svoji první knihu a vím, jak je těžké vymyslet příběh nepodobný žádnému jinému, pokud byl nějaký nápad použit od jinud, tomu se snad nikdo nevyhne. Temné záblesky je nej od tohoto spisovatele. Za mě prostě skvělé, já se bavil. Díky Martine!!!

hamtalka
02.04.2016

Skvělé. Moje topka.

mounal
29.09.2015

Vítejte v Cestě krve. Místo stříbrné čelenky čip, místo pavouků cikánská pečeně. Chybí už jen Saladin, ale máme loď návštěvníků. Trochu se zregenerujeme, postřílíme pár protivníků - slabota, zregenerujeme trochu více a jde se na to. No, to už je lepší ! A tak to jde až do konce. Neumím dát hvězdičku, ale to neva, tahle kniha si žádnou nezaslouží.

N10Tikky
11.05.2014

Buďme upřímní. Pokud by tohle vyšlo po Cestě krve s Kulhánkovým jménem na obálce, tak by málokdo zapochyboval, že to Kulhánek nenapsal. A páč mně jde především o zážitek z četby a nepitvám se v tom, kde kdo vzal inspiraci, tak si to čtyři hvězdičky zaslouží.
Ono ani ty motivy v Cestě krve nejsou vůbec originální a různí spisovatelé o tom psali daleko dříve než Mistr. A určitě to neznásilňuje logiku víc, než díla Moudrého vzoru.

Aildrin
16.03.2014

Temné záblesky jsou silně inspirované Kulhánkovou knihou Cesta krve a něco si vzaly i z Neffovi Tmy (Na což autor v knize nepřímo naráží, ale každému kdo Tmu četl, to v oné pasáži musí být naprosto jasné.) a z druhé části knihy Luciferovo kladivo. Místy mě dost zarážela nedomyšlenos některých scén a toporné pokusy o vtipné hlášky. Pokud by šlo o originální myšlenku, dal bych o jednu hvězdu víc, ale jelikož jsou Temné záblesky do očí bijícím klonem Cesty krve, nemohu dát víc než tři.