menalinda menalinda komentáře u knih

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Knížku jsem dostala jako dárek.Přečteno za dva dny a s radostí že ji mám za sebou.Ze života,ničím nepřekvapující.

06.08.2019 2 z 5

Rain Man Rain Man Leonore Fleischer

Dokonale napsané,dokonale zahrané.

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Bezva styl humoru,oddechovka.

27.07.2019 5 z 5

Dívčí orchestr Dívčí orchestr Fania Fénelon (p)

Kniha o těch,kteří přežili vyhlazovací tábor v Březince.Neskutečně drsné vyprávění,u kterého naskakuje husí kůže a slzy.

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Moc milý příběh,který Vás donutí upustit slzu.Odpočinkové čtení.

12.07.2019 3 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Příběh ni běžel před očima jako nádherně natočený černobílý film.Neapol,dvě kamarádky každá jiná,jejich obyčejný život popsaný tak že má člověk pocit že žije s nima.Těším se na další díl.

18.03.2019 5 z 5

Víkend s Miriam Víkend s Miriam Marta Davouze

Všechny knížky paní Marty mají příběh,který stojí za přečtení.

13.03.2019 5 z 5

Dům v ulici Naděje Dům v ulici Naděje Menna van Praag

Chtěla bych být kouzelná...moc hezká knížka,určitě stojí za přečtení.

08.03.2019 5 z 5

Po mně potopa Po mně potopa Sarah Perry

Tak nevím,nevím.Nějak jsem se nedokázala propojit na příběh ani na hlavní postavy.Jsem ráda že jsem dočetla a vím že na knížku nevzpomenu.

19.02.2019 1 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Příběhy a charaktery postav které spojí válka,boj o život,námořní katastrofa.Strhující příběh,přečteno za den.Napínavé,báječné.

14.02.2019 5 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Rychlá dobrá odpočinková knížka.

14.02.2019 2 z 5

Stehlík Stehlík Donna Tartt

Krásná kniha,barvitě vylíčené emoce malého chlapce.Ale občas zdlouhavé pasáže,které mně zdržovaly a rozčilovaly od dalšího čtení a těšení se na to co přijde.Po celou dobu knížky jsem byla napnutá jak vše dopadne.

14.02.2019 4 z 5

Kniha snů Kniha snů Nina George

Přenádherná knížka,která stojí za přečtení.

09.02.2019 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Musíte číst a číst,příběh nechce čtenáři dovolit knížku ani na chviličku odložit.Příběh Vasji,která viděla ty co nikdo nevidí,s pomoci druhých věděla to,co druzí netuší.Sníh,zima,strach,smutek,naděje.Arden patří do 1.řady mé dospělácké knihovny a netrpělivě očekávám pokračování.

22.01.2019 5 z 5

Lahůdka :-)))).nelze nedoporučit.

22.09.2018 5 z 5

Milovala jsem Pabla, nenáviděla Escobara Milovala jsem Pabla, nenáviděla Escobara Virginia Vallejo

Mecenáš,kšeftař,obchodník s drogama ničeho se neštítící,bezvěrec,který věřil sám v sebe.Geniálně chorý mozek,vrah s rodinou kterou miloval.Milenka která sepsala knihu a která stojí za přečtení až po skouknutí seriálu Narcos.Dávám 4hvězdy.Pátou bych dala kdybych byla přesvědčená že paní Vallejo napsala vše a nic si neponechala pouze pro sebe.

29.06.2018 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Zajímavá obálka,krásný příběh.Druhá světová válka,sirotek Werner a slepá dívka...určitě stojí za přečtení.

12.06.2018 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Silný příběh na pár stránkách

08.06.2018

Africký příběh lásky Africký příběh lásky Daphne Sheldrick

Krásná knížka plná lásky a ke zvířatům zejména ke sloním sirotkům.Klobouk dolů před paní autorkou,před jejím mužem a celému týmu lidí kteří se zasazují o přežití každého jedinného jedince s láskou a plným nasazením.Prožila nádherný i když určitě místy i hodně těžký život.Zapsala se do povědomí široké veřejnosti.

06.05.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Stálo to za to.Na začátku zvědavost,poté pochyby,obavy a strach.Tribeč určitě nenavštívím,co kdyby .....to byla pravda.

28.03.2018 4 z 5