Meg1 Meg1 komentáře u knih

Syn Stínu Syn Stínu Jon Sprunk

Celá série Stín mě bavila. Je to super oddechovka, ale od mnoha dalších knih tohoto žánru se nijak neodlišuje, tudíž v dalších týdnech zapomenu jména hlavních postav a postupně mi i děj splyne s ostatními fantasy knihami, až nakonec bude zapomenuta...

24.09.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Nora a její paralelni životy... Velmi zajímavý nápad na knihu, nicméně se mi zdála taková nedotažená, místy nudná a totálně předvídatelná. Stále jsem čekala na nějaký zvrat nebo překvápko, které by čtenáři dodalo ten správný popud k zamyšlení se, ba přímo k hloubání, nad tím, jak to s těmi našimi výčitkami a přáními vlastně je... ale možná to tak nebylo myšleno, možná že to byl prostě jen příběh k přečtení a lehkému zasněni se, co kdybych tenkrát...

09.09.2022 4 z 5

Malostranský ďábel Malostranský ďábel Jan Poláček

Kniha mě trochu zklamala, ale asi proto, že jsem měla jiné očekávání. Osobnost Jiřího Arvéda je zde popsána z pohledu politického nikoli okultního. Dozvíme se zde o jeho životě ve vězení(což není pěkné čtení) ale nic moc o magii a ritualech, které údajně provozoval. Škoda...

09.09.2022 3 z 5

Z kopce do kopce Z kopce do kopce Kateřina Dubská

Milá oddechovka na léto. Občas to byla nuda, občas jsem se dobře bavila.
Není to kniha napínavá ani nemá nijak složitý děj. Autorka docela vtipně popisuje všechny krásy i nesnáze života v horách. Popis prostředí ve kterém se kniha odehrává dokáže vystihnout docela reálně až se mi srdce tetelilo. Nicméně možná mi chyběla trocha té filosofie o návratu k přírodě :-)

25.08.2022 4 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Jednotlivé příběhy byly velmi krátké. Sotva jsem stihla nakouknout pod pokličku jednoho příběhu, už tu byl další. Tématicky mi to přijde jako dobrý nápad, ale nenašla jsem v těch příbězích žádnou hloubku, kterou bych od takové knihy očekávala. Kniha na mě působí spíše jako jakýsi "katalog" bohnických žen.

22.08.2022 2 z 5

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

Představivost čtenáře se ocitá v ráji :-)
Autorka v knize dokázala stvořit plný, pestrý a úžasně rozsáhlý fantasy svět. Vykreslila postavy i místa tak, že jsem měla pocit jako bych sama byla součástí tohoto neuvěřitelného světa. Klasický příběh boje dobra proti zlu, který s každým dílem graduje je napsán s lehkostí, jakou jsem ve fantasy knize už dlouho nepocítila. V dalších dílech mě možná trochu rozčiloval neustálý a dokola se opakující popis pocitů hlavních hrdinů, jako by autorka uměle oddalovala "akční části". I tak si myslím, že tato zatím trilogie stojí za přečtení.

15.08.2022 5 z 5

Město čarodějů Město čarodějů Tereza Janišová

Průměrná fantasy, která se dobře čte. Je to fajn volba na dovolenou, ale že bych se od ní nemohla odtrhnout a proklínala každou vteřinu kdy nemohu obracet stránky, to říct zase nemůžu.

25.07.2022 3 z 5

Město čarodějů Město čarodějů Jiří Mazurek

Příběh by si zasloužil více propracovat. Téma by myslím vydalo na několik dílů, ale autor se zde nezabývá přílišnými detaily a to mi v knize chybělo, chtělo by to možná více napětí před některými zápletkami, takto je příběh sice hezký ale jaksi prázdný.

25.07.2022 3 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Nejkrásnější poklona knihám a člověku, který je nadevše miluje.
Co na tom, že je Carl Kollhoff jen vymyšlený, milujete-li knihy, budete mu rozumět.

14.07.2022 5 z 5

Rozhodni se být zdráv Rozhodni se být zdráv Jan Vojáček

Kniha si určitě zaslouží kladné hodnocení nicméně pochopí ji nejspíše jen ti, kteří už zaslechli volání duše. Pro běžné materialisty to bude jen snůška keců.( vlastní zkušenost z reakce okolí). Pokud jste se již vydali na cestu zpátky k sobě, určitě doporučuji k přečtení, každopádně nečekejte zázraky cesta k praktickému zvládnutí těchto skvělých myšlenek a rad bude ještě dlouhá. Ostatně vše co v životě za něco stojí si člověk musí pekelně oddřít a vybojovat, tak to nevzdávejte!
P. S. potěšilo mě že v tom Matrixu nežiju sama :-)

11.07.2022 4 z 5

Úzkostný pacient Úzkostný pacient Radkin Honzák

Knihu od pana Honzáka jsem si vybrala záměrně kvůli jeho osobě předního odborníka a proto mi bylo jasné, že některým pasážím nebudu rozumět. Možná že méně známý autor by psal pro laickou veřejnost srozumitelněji, ale vzhledem k tomu že dnes se za odborníka pokládá každý šarlatán, nechtěla jsem nic riskovat :-) Celkově jsem však náhled na to, co je úzkostná porucha a jak se léčí, získala celkem dobrý. Pokud se člověk chce, potřebuje nebo dokonce musí o tomto tématu dozvědět víc, jedna kniha byť sebelepší stejně nestačí.

14.06.2022 4 z 5

Robinsoni a donkichoti Robinsoni a donkichoti Aleš Palán

Část z nás kolem nich projde bez povšimnutí, část, snad ještě větší, s pohrdáním.
Tito lidé nemají honosné domy, luxusní auta ani jachty a při tom jsou nejbohatší ze všech.
Jejich bohatství totiž spočívá v uvědomění, v pohledu, kterým nahlíží na svět. Žijí na okraji společnosti, někdy možná až za jejím okrajem a přesto, nebo možná právě proto, jsou šťastní. Vidí totiž to, co my ne - krásu v jednoduchých věcech. Radost dokáží najít všude kolem sebe. Závidím jim jejich odvahu, protože i když to leckdy nemají lehké odmítli se vzdát a stát se kvůli společnosti tím, čím nejsou.

12.05.2022 4 z 5

Kolčava Kolčava Eva Francová

Kniha je podle mě něčím víc než jen milým příběhem o Kolčavě a jejích dobrodružstvích.
Já jsem si toho mezi řádky našla spoustu:-).I ten kdo ale bude číst jen příběh nebude, myslím, zklamán.

08.04.2022 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Hezká, lehká dobrodružná kniha, která se čte úplně sama :-).
Přečetla jsem celou sérii a musím říct, že po tolika dobrodružstvích, které jsem s Wilem a dalšími prožila mi budou chybět. Wilovo neustálé dotazovaní, Haltovo brblání a Horácova milá naivita.
Knihu doporučuji všem věkovým kategoriím a hlavně těm, kteří mají rádi, když dobro zvítězí nad zlem.

22.03.2022 5 z 5

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Super!

02.03.2022 5 z 5

Bohové a bohyně v nás Bohové a bohyně v nás Zuzana Řezáčová Lukášková

Bohové a bohyně v nás. Vesna, Živa, Morana. Ale také Veles, Perun, Radegast a další, kteří utvářejí nejen slovanskou kulturu, ale i nás. Archetypy těchto bohů a bohyň přežívají v naších nitrech a pokud se jim naučíme naslouchat můžeme se stát lepšími lidmi.
Jestli v knize hledáte fakta a reálie, mnoho jich nenajdete, můžete zde však najít sami sebe.

02.03.2022 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

(SPOILER) Ke knize jsem sedala s velkou chutí ale nakonec z ní mám dost smíšené pocity.
Napětí, spád, scéna - vše perfektní. Příběh se mi líbil i když některé situace mi přišly až groteskní, třeba to, jak Bryce - obyčejná holka nejdřív úplně sama zažene démona, který málem zabije Archanděla s asi tak milionkrát větší mocí a následně opět úplně sama zabije i toho Archanděla?? Dobře, je to fantasy, chápu. Bez čeho bych se v knize rozhodně obešla je záplava sprostých slov a popis " romantických" scén stylem porno kniha.

17.02.2022 3 z 5

Sny jako řeč nevědomí Sny jako řeč nevědomí Robert A. Johnson

Kdo by nechtěl znát význam svých snů. Vzhledem k historii a počtu snářů, které najdeme v každém knihkupectví, asi každý. Ale ono to opravdu není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Autor zde přehledně uvádí kroky jak se svými sny pracovat a jak v nich najít ty správné symboly, nicméně každý krok se sestává z mnoha malých částí a titěrné práce, kterou musíme sami na sobě odvést. Není tedy divu, že k tomu většina z nás stejně potřebuje zkušeného analytika, který nám alespoň v začátcích pomáhá. Cest k výkladu snů je mnoho, v této autor popisuje přístup, který vychází z Junga. Doporučila bych tedy pro čtenáře, kterým je Jungův směr blízký a možná už vědí alespoń něco málo o nevědomí a symbolech.

09.02.2022 4 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Farář byl v mých představách vždy postavou ztělesňující moudrost a úctu. Byl to otec, který dokáže poskytnout jistotu a bezpečí v těžkých chvílích. Jeho energie je klidná a tichá, posilující a objímající. Pod pojmenováním farář se mi rozhodně nevybavila vysmátá holka co čte Vogue....
Ale teď už ano:-) Farářka Martina odporuje všem zažitým stereotypům, které nám servírují naše představy. Dělá věci po svém celým srdcem i duší. Je příkladem všem, kteří se bojí být sami sebou, ušlapává cestu a dokazuje, že žít svůj život v souladu se sebou samým, se svými potřebami JE v pořádku. I když na Vás ostatní mohou koukat skrz prsty. Její odvaha a upřímnost je inspirující. A to ji podle mě katapultuje do best of farářů a farářek.
A teď kniha :-) - Je to hezky napsané, taková oddechovka se spoustou zajímavých myšlenek a náhledů. Některé pasáže, zejména kázání mě ale příliš nebavili. (kromě toho s Rychlými šípy). Jedna hvězda za to dolů.

07.01.2022 4 z 5

Název ve mě z počátku vyvolával spíše nedůvěru než zájem, a byla to chyba. Jako první jsem viděla filmové zpracování, ale jako správný knihomol jsem nemohla odolat a následně přečetla i knihu. První, druhou, třetí, čtvrtou, pátou i šestou. A myslím, že kdyby těch dílů bylo deset přečetla bych je taky :-) Přiznávám, že mezi čtvrtým a pátým dílem jsem si musela dát pauzu, ale i tak mě celá série hodně bavila. Knize rozhodně nechybí napětí a fotografie ji moc hezky doplnily. Ale proč ji pořád každý srovnává s Potterem, to tedy nechapu...

11.12.2021