Úzkostný pacient

Publikace s seznamuje s příznaky chorobné úzkosti, s příčinami této nemoci, diagnostikou a léčbou.

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138970/uzkostny-pacient-138970.jpg 4.415

Kniha Úzkostný pacient

jaHanicka

Výborné čtení. Pan doktor píše (i přednáší) skvěle, kromě dvou (pro laika) trochu moc odborných kapitolek přečteno jedním dechem. Kéž by se pan Honzák pustil do psaní učebnic, myslím, že by plošně stoupl prospěch.

Aicha196
13.12.2021

Super, doporucuji

Calinda
16.04.2021

Dávám plný počet a knihu doporučuji, a to nejen těm úzkostným.

Christeene
03.04.2021

Kniha je urcena spise pro pololaiky az odborniky. Ja, jako nemedicinsky vzdelany clovek, jsem mela problemy s odbornejsimi vyrazy a prehledem farmak.

haki34
01.04.2021

výborné a po lopatě podané vysvětlení podstaty, průběhu a léčby panické poruchy..respektive i různých jiných dg., kterých se panika týká (fobie, OCD a podobně)..má co řít laikům i odborníkům, pravda, lépe je stavět na odborných základech...
jediné, vůči čemuž jsem měla trochu výhrady, byl finální příběh/kazustika paní či slečny, která vlastními slovy popsala svůj 3letý boj s panikou..někteří by mohli po přečtení nabít dojmu, že je standardem psychiatra být svému pacientovi 24 denně k dispozici na telefonu... - lidi brzděte !! až tak to úplně není, většinou je v noci nutné řešit pohotovost ;)
také slečna sice popisovala, jak dlouho trvalo, než se z toho jakž takž vyyhrabala, ale víceméně jen zdůraznila prášky po hrstech, psychoterapii spíše okrajově, a nic moc bližšího..jen naznačila, že příčina panik mohla být v přílišném opečovávání a závislosti na rodičích...
každopádně doporučuji, lidé, čtěte :)

Aeon
29.09.2020

odborny titul, cakal som, ze to bude skor opis skusenosti s pacientami na oddeleni psychiatrie ale drviva vacsina je defacto akademicky pisana literatura na temu neuroz, ich jednotlive druhy, metodiky liecby (cez psychoterapiu a psychofarmaka). pre uplneho laika, si myslim, je tento titul tazka literatura na pochopenie. ale urcite odporucam, velmi kvalitny pocin od Dr. Honzaka :) samozrejme, vyskytuju sa aj pripady z praxe, osobne som pri niektorych chytal amoky smiechu :))

eva3992
24.09.2020

Knížka o depresi, úzkosti, panické poruše. Jejich příznaky a příčiny. Kniha je jak pro lékaře, tak i pro širokou veřejnost a je doplněna zkušenostmi z praxe jednoho z našich předních odborníků – psychiatrů.

Rozhodně zajímavá kniha, která nás nechává nahlédnout na věci a situace, které nám jsou většinou vzdáleny, pokud se s nimi nesetkáme osobně u sebe nebo u svých blízkých. I když jsem věděla, že kniha je určena i pro odborníky, čekala jsem možná trošku něco jiného a v odborných pojmech jsem se místy ztrácela.

Ale i tak rozhodně zajímavá kniha pro rozšíření znalostí.

Dandy1
22.05.2018

Určitě stojí za přečtení pro zdravotníky, kteří se s těmito lidmi setkávají dnes a denně. Ať už jsou to různé bolesti či panické ataky, které často vedou k hospitalizaci nemocného.