Sny jako řeč nevědomí

Sny jako řeč nevědomí https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434946/bmid_sny-jako-rec-nevedomi-WYJ-434946.jpg 4 9 4

Nevědomí, hluboký zdroj vnitřních konfliktů, ale i růstu, obnovy, síly a moudrosti se pojevuje prostřednictvím řeči symbolů. Porozumět mu můžeme, vydáme-li se po jedné ze dvou cest: porozuměním snům a aktivní imaginací. Porozumíme-li svým snům a naučíme-li se pracovat s aktivní imaginací, napojíme se na zdroj naší rozvíjející se osobnosti v součinnosti s procesy, které vedou ke sjednocení celého já. Kniha nabízí praktický přístup krok za krokem k vnitřní práci založené na jungiánské analýze snů a spočívá v osvojení schopnosti číst symbolický jazyk snů. Aktivní imaginace pak nabízí využití síly imaginace k rozvoji pracovního vztahu mezi vědomou myslí a nevědomím. Jak? Sérií tělesných a duševních kroků, které nám pomohou přistoupit ke snu, rozluštit symboly a odhalit význam, které pro nás mají.... celý text

Esoterika, astrologie, okultismus , Literatura naučná , Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Portál

Inner Work: Using Dreams and Active Imagination for personal Growth

DreamerX9
DreamerX9
11.10.2023 3 z 5

Nebylo to špatné počtení ale za mě až příliš esoterického pohledu spíš bych ocenila kdyby kniha rozebrala sny spíše z hlubinné stránky mozku a celkových propojení emocí s kterými chodíme spat a nasledne atmosfery ve snech

Meg1
Meg1
09.02.2022 4 z 5

Kdo by nechtěl znát význam svých snů. Vzhledem k historii a počtu snářů, které najdeme v každém knihkupectví, asi každý. Ale ono to opravdu není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Autor zde přehledně uvádí kroky jak se svými sny pracovat a jak v nich najít ty správné symboly, nicméně každý krok se sestává z mnoha malých částí a titěrné práce, kterou musíme sami na sobě odvést. Není tedy divu, že k tomu většina z nás stejně potřebuje zkušeného analytika, který nám alespoň v začátcích pomáhá. Cest k výkladu snů je mnoho, v této autor popisuje přístup, který vychází z Junga. Doporučila bych tedy pro čtenáře, kterým je Jungův směr blízký a možná už vědí alespoń něco málo o nevědomí a symbolech.

micha-ella
micha-ella
06.12.2021 2 z 5

Přečteno napůl. Mám ráda filozofické a psychologické knížky, ale tahle mi tedy neseděla. Autor sice moudře říká, že - sen je portrétem snícího člověka, že své sny můžete považovat za zrcadlo, které odráží váš vnitřní charakter, ty stránky vaší osobnosti, které si plně neuvědomujete - ale pak toto tvrzení rozvádí do takových absurdností, že jsem je chtě nechtě přeskakovala a místy si říkala něco o naprosté kravině.

salamandrina
salamandrina
24.08.2020 3 z 5

Zajímavý začátek, pak už moc ezo. Nebo pro mě neuchopitelný. Asi nejsem moc fanynka Junga :)

psychologie symboly sny společenské vědy nevědomí

Robert A. Johnson
americká, 1921 - 2018
2003  73%Věčný příběh romantické lásky
2020  71%Sny jako řeč nevědomí
2000  100%Kniha o spokojenosti

Kniha Sny jako řeč nevědomí je v