mautina7 mautina7 komentáře u knih

Game Game Anders de la Motte

Autor rozvíjí dost zajímavou (a asi bohužel i dost reálnou) myšlenku. Navíc je knížka napsaná bez hluchých míst, tedy napínavá od začátku až do konce.

19.12.2013 5 z 5

Příliš mnoho pohřbů aneb Když květiny promluví Příliš mnoho pohřbů aneb Když květiny promluví Miloň Čepelka

Teprve nedávno jsem zjistila, že tento Cimrmanolog i píše. Pustila jsem se do této knížky a zjistila, že jeho styl humoru je mi velmi blízký - inteligentní a nevtíravý.

11.09.2013 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Z počátku průměrná kniha s již trochu použitým tématem (film Intouchables), která si Vás však v průběhu chytne a nepustí. Ještě teď mi doznívají pocity a dojmy z ní, což mám obecně ráda, pokud se mi to u nějaké knihy stane :)

20.08.2013 5 z 5

Národní třída Národní třída Jaroslav Rudiš

Nemůžu si pomoct, ale při čtení týhle knížky furt slyšim Rudiše, jak to čte :)) Jinak čtivé je to velmi, možná proto, že je použita mně blízká obecná čeština.. popravdě jsem nečekala, že to bude mít nějaký děj, protože se kniha vesměs táhne ve smyslu úvahy nad životem, vesmírem a tak vůbec. Tedy to mě mile překvapilo. A závěr mi dokonce přivodil pocit jakési melancholie... Takže tak, cajk :) Nejlepší věta: "Když jsou tichý jako pingpongáči s těma jejich večerkama v kočárkárnách." :))

04.08.2013 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Pořád přemýšlím, co si vlastně mám o této knize myslet. Na jednu stranu je to kniha zajímavá a hluboká s popisy běžného dění ve věznici, ze kterých běhá mráz po zádech a na stranu druhou jsem se u některých výprav do minulých životů ztrácela v postavách a ději, tudíž mě čtení chvilkama nudilo...

30.07.2013 3 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Dočteno :) Přiznám se, že jsem tomu asi tak prvních 150 stránek nevěřila, že se dostanu do tohoto stádia, knížka mě natolik nenadchla, ale pak jsem jí najednou nemohla dát z ruky a každé volné chvíli jsem četla.. Pohltil mě pocit sounáležitosti s hlavními hrdinkami a stále jsem si lámala hlavu, jak se dá daná svízelná situace vyřešit a byla jsem napjatá, jak se toho ujme autorka.. Jinak souhlasím s tím, co již bylo zmíněno, určitým způsobem kniha připomíná Hladové hry.

17.04.2013 4 z 5

Ukolébavka Ukolébavka Chuck Palahniuk

Palahniuk ve své plné kráse, zbožňuju jeho styl psaní, přijde mi takový svěží, neokoukaný, správně praštěný.. Říkám: Jednou přečíst nestačí. Říkám: Všichni s tou jejich tichofobii, hlukomanii..

06.03.2013 5 z 5

Běhám a mám ráda Murakamiho, ale tahle knížka mě zklamala, táhne se a musela jsem se hodně nutit, abych ji dočetla..

03.03.2013 2 z 5

Kvantová teorie nikoho nezabije Kvantová teorie nikoho nezabije Marcus Chown

Nikdo nedokáže kvantovku lépe vysvětlt, než můj školitel... ale tahle knížka se mu taky dost blíží :)

02.03.2013 4 z 5

Zakázané holky Zakázané holky Hana Bořkovcová

Moc pěkná knížka, četla jsem jí kdysi, když jsem byla ve stejném věku jako hlavní hrdinka Jana a prožívala jsem s ní tu nekonečnou beznadějnost, jakou nastolily norimberské zákony. Opravdu velmi působivě napsáno.

Vyzvědačka Harriet Vyzvědačka Harriet Louise Fitzhugh

Jedna z mých nejoblíbenějších knih v dětství.

01.03.2013 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Podle mého názoru nejlepší díl. Začínáme se více dozvídat o undergroundových záležitostech. Při čtení jsem pociťovala silné pocity empatie s Harrym, když byl osamocený a myslel si, že se na něj všichni vykašlali. Prostě kloubouk dolů před J. K. Rowling ;)

01.03.2013 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

První díl série jsem četla kdysi dávno, když vyšel a ještě dodnes si pamatuju ten chvějivý pocit nad objevenou knihou-pokladem :) Navíc jsem byla stejně stará jako hlavní hrdinové, takže jsem v koutku duše doufala, že mi přijde ona pozvánka do Bradavic také do schránky :)) Bylo to prostě kouzelné. O několik let později, myslím, že to bylo, když vyšel 5. díl, jsem se rozhodla si první díl přečíst znovu a nešlo to... prostě už to vůbec nebylo ono... škoda

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Taak, dočteno a už sahám po dalším díle. Je pravdou, že jsem u četby nezažívala tak silné pocity sounáležitosti s hlavními postavami jako v díle minulém, ale stále je to napínavé a zajímavé.

28.02.2013 5 z 5

Co se ztratilo Co se ztratilo Catherine O’Flynn

S touto knihou jsem lehce bojovala, chvilkama děj stagnoval, ale konec byl naprosto strhující.

28.01.2013 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Naprosto strhující knížka, která dojímá i rozveseluje po celý děj. Určitě jsem jí nečetla naposledy. Rozhodně stojí za to si jí přečíst, opravdu vydařený kousek.

01.12.2012 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Devátá knížka v řadě a já si říkám, jestli už některých pasáží, kde by každý umřel, ale Harrymu to vyjde, nejsem přesycena. Možná ano, každopádně stejně jsem jí zhltla během chvilky a byla jsem na konci překvapena a mám hned chuť si dojít pro další..

20.04.2018 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Podle mě nejslabší knížka od Petrusové. Těšila jsem se na pohodovou oddychovku s romantickou zápletkou, tohle bylo možná až moc předvídatelné a bez zajímavého děje.

13.03.2018 2 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Už to tu padlo několikrát, námět dobrý, provedení dost hrozné. Působilo to na mě tak, že hned na několika místech měl děj trhliny (například - opravdu se v realitě udržují na životě lidé, kterým nebije srdce??). Některé aspekty příběhu mohly určitě být víc rozvětvené (příběh Wu Wanga anebo nějaké zakončení s Tchingovým dědou,...). Za mě převážně nuda, kdy jsem si po dočtení oddechla, že můžu jít na něco zajímavějšího.

05.03.2018 2 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Další zhlnutá Nesbovka. Mám k ní dvě poznatky, zaprvé jsem jí měla číst dřív po Sněhulákovi, jelikož teď už jsem u některých narážek na předchozí díl tápala a zadruhé to rozuzlení už bylo trochu překombinované.

23.02.2018