mau mau komentáře u knih

Život před sebou Život před sebou Émile Ajar (p)

Láska a soucit si nevybírají prostředí, rasu ani vyznání. Vyprávění malého Moma o životě, který vede a lidech kolem něj. Smutný, ale láskyplný příběh. Posloucháno jako četba na pokračování na Českém rozhlasu a moc chválím zpracování.

03.05.2021 4 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Příběh Davida Winklera mě bavil, dozvěděla jsem se hodně o zimě a o jednom životě, který mohl být lepší, nebýt snu. Snu, který Davidovi zamotal hlavu. Silný příběh, někdy trochu neuvěřitelný , ale mně to nevadilo. Druhá kniha co jsem od autora četla a nezklamala.

01.05.2021 4 z 5

Království Elmet Království Elmet Fiona Mozley

Moc se mi to líbilo, krásně napsané, čtivé, silný příběh s gradací. Ideální kniha pro filmové zpracování.

29.03.2021 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

První polovina zajímavá, druhou už jsem téměř nemohla dočíst. Chápu autorku, že určitě prožívala krásné období, ale na mě toho bylo už trochu moc.

07.03.2021 2 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Silný příběh, barvitě napsaný s dokonale vykreslenými postavami. Co víc si přát ? A ještě se skvělou radou navrch "Dýchej". Krásně přečtený Andreou Elsnerovou. Zážitek.

15.02.2021 5 z 5

Tíživá láska Tíživá láska Elena Ferrante

Po každé knize si říkám, že už nikdy žádnou další. Audioknize neodolám. Nehezké vzpomínky na dětství. Koho ale litovat ? Dahlii, Amálii nebo Cazertu (nevím jak se jména píší) ? Ta kniha má atmosféru, to jo, ale to je jediné , co ve mně zanechala.

10.06.2020 2 z 5

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

Murakamiho jsem četla po celkem dlouhé době a hned od začátku mě bavil. Mám ráda jeho popisy krajiny, prostředí a osob. Miluji jeho vaření a jedení. A poslouchání muziky....Příběh je jako vždy tajemný. Taky není na první dobrou a to cením. A děkuji za ( jako obvykle) skvělý překlad.

01.06.2020 4 z 5

Linie krásy Linie krásy Alan Hollinghurst

S touhle knihou jsem se fakt dlouho trápila. Musim vyzdvihnout prvni sex s Leem, ten je opravdu sugestivní. Jako sonda do lidské duše asi dobrý, ale já bych ji po druhé nečetla.

30.03.2020 3 z 5

Temná dcéra Temná dcéra Elena Ferrante

Poslouchala jsem jako audioknihu a kdyby ne, tak bych ji myslím odložila. Hlavní hrdinka mi byla velmi nesympatická a celou svou bytostí jsem s ní nesouhlasila. Zbytečně zdlouhavé a přesto, že obvykle jsem opravdu empatická, tady to nebylo možné. Pro mě zklamání.

25.10.2019 2 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Poslouchala jsem jako audioknihu se zatajeným dechem.

30.08.2019 5 z 5

Stehlík Stehlík Donna Tartt

Román jak má být, čtivý, citlivý, s dějem, přehledné postavy. Místy napínavý.Co víc si přát. Myslím, že se dočkáme filmového zpracování.

12.08.2019 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Napodruhé, daleko starší a úplně jiný zážitek. Jasných 5 *.

25.07.2019

Moc pěkné. Kniha čtivá, napínavá, s tajemstvím. Postavy a příběh zajímavý, co víc si přát :-)

13.06.2019 5 z 5

Hodinky od Ašera Hodinky od Ašera Zuzana Dostálová

Knihu jsem četla na doporučení knižní influencerky a pro mě byla opravdu zklamáním. Příběh je předvídatelně nudný a postavy opravdu nezajímavé. Omlouvám se autorce, ale tohle byla opravdu ztráta času. Za pozitivum knihy považuji její čtivost.

13.06.2019 2 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Poslouchala jsem jako audioknihu a bylo to milé poslouchání, přestože jsem o generaci jinde.

07.05.2019 4 z 5

Sestra Sestra Jáchym Topol

Já ji bohužel nedala, ale manžel si ji velmi pochvaluje , tak se o ni ještě někdy pokusím. Už kvůli J. Topolovi, protože to je fakt sympaťák. Takže zatím bez hodnocení.

25.04.2019

Čekala jsem bombu a ta bohužel nepřišla, v první polovině jsem se trochu ztrácela v jménech, což je můj problém, druhá půlka o hodně lepší. Za mě lepší průměr, ale za přečtení myslím stojí.

25.04.2019 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Čtivý, dobře vystavěný příběh s gradací.

11.02.2019 4 z 5

Je léto, půl jedenácté večer Je léto, půl jedenácté večer Marguerite Duras

Z knihy sálá vedro, tajemství, manzanilla a taky zklamání.

24.12.2018 4 z 5

Koně se přece střílejí Koně se přece střílejí Horace McCoy

Show must go on i s občasným zaskřípáním. Závěr knihy, je ve své syrovosti, koncem tak přirozeným.....

01.12.2018 4 z 5