marwinmh marwinmh komentáře u knih

Osud mě má rád Osud mě má rád Simona Monyová (p)

Pohádka pro dospělé, aneb jak se z ošklivého kačátka bez ambicí stane úspěšná žena, která přesně ví, co od života chce a pro niž vzplane nejedno mužské srdce, ale ona touží pouze po jednom jediném muži - Muži svého života a ne jenom jejího.
Odpočinkové čtení na pár hodin. V danou chvíli jsem podobný žánr číst chtěla, takže se mi to líbilo jak po obsahové stránce, tak stylistické.

04.02.2022 4 z 5

Narodila jsem se pod šťastnou hvězdou Narodila jsem se pod šťastnou hvězdou Elena Lacková

Neuvěřitelně čtivá kniha o romské komunitě.
Životní příběh Eleny/Ilony a její rodiny stojí za přečtení i zamyšlení. Byla to neskutečná žena, oddaná své rodině i svému poslání osvěty.

28.01.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Příběh této knihy nám nepřináší nic nového - ona zklamaná láskou odjede pryč, potká prince na bílém koni, ten odjede pryč, aby nakonec vše dobře dopadlo, zazvonil zvonec a pohádky byl konec. Na tom není nic špatného, od tohoto typu knih se podobný scénář vyloženě očekává, i já jsem do čtení šla s tím, že dostanu pořádnou nálož romantiky, ale čtení mě tentokrát nějak nebavilo, ale prostředí zasněžené švýcarské vesničky jsem si užila.

28.01.2022 3 z 5

Zatracená svatozář Zatracená svatozář Alessandra Torre

Tak tohle se nepovedlo, čtení pro mě bylo utrpení a nikoliv příjemný a zábavný zážitek, jak jsem dle obálky a anotace očekávala.
Jediná část, která mě trochu zaujala, byla sekvence pobytu v nemocnici.

27.01.2022 2 z 5

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

I když první díl na mě zapůsobil o něco více, přesto jsem si čtení této knihy užívala. Odvážná, konvencemi nespoutaná Vasja bojující proti temné moci, se svým úžasným Slavíkem po boku a také Mrazíkem neustále hlídajícím téměř každý její krok, opět přinesla příběh plný pohádkových bytostí, bojů, tajemství a to vše v prostředí tehdejší Moskvy.

18.01.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Čtivost se knize upřít nedá, ale ....přišlo mi to příliš zdlouhavé, měla jsem pocit jako bych četla něčí deníkové zápisky, postavy mi byly nesympatické a hlavní hrdina na mě působil vyloženě depresivně, měla jsem pocit, že vlastně nežije, ale jen přežívá.
Po dočtení knihy ve mě zůstala jakási pachuť - o čem ten jejich život vlastně byl, téměř každá postava byla se svým životem nespokojená, za něčím a někým se honila, neustále si na něco nebo někoho stěžovali.
Jsem ráda, že jsem knihu dočetla a vím jistě, že už ji nikdy do ruky opět nevezmu.

18.01.2022 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Docela napínavé čtení, avšak zbytečně se spousta věcí neustále popisovala dokola a ten konec byl na můj vkus už zbytečně vyhrocený.

11.01.2022 3 z 5

Niky Niky Zuzana Ryšavá

Příjemné, oddechové čtení, o partičce mladých lidí, kteří si užívají života a společných zážitků např. v slunečné Itálii, a především otevírají svá srdce lásce.

30.12.2021 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Příběh dívky, slečny, mladé ženy - roky osamění, touhy po odpovědích, lásce a pozornosti, o nalezení sebe sama.

19.12.2021 5 z 5

Ta, která prohraje Ta, která prohraje Liv Constantine

Čtivý příběh, svižné tempo, nečekané vyústění (alespoň pro mě).

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Kniha o rodinných vztazích, o důležitosti komunikace - kde není komunikace, dochází k vykládání si jednání druhých jinak než bylo skutečně myšleno, nepochopení pohnutek k činům a vše nakonec může vyústit v tragédii.

River Wild River Wild Samantha Towle

Příběh o násilí na lidech, na kterých by nám v životě mělo záležet nejvíce a kterým bychom ubližovat neměli NIKDY! Příběh muže nesoucího si démony minulosti, sžíravou bolest a hněv. Příběh ženy, která uchopila život do svých rukou a snažila se najít si v životě nové, bezpečné místo. Příběh dvou lidí, kteří se našli....
Báječné čtení, na můj vkus dost sprostých slov, ale rozumím tomu, že to prostě k Riverově osobnosti patří.

Emma, faun a zabudnutá kniha Emma, faun a zabudnutá kniha Mechthild Gläser

Na této knize se mi líbila ze všeho nejvíce obálka. Příběh, postavy, prostředí mě nezaujaly, čtení mě nebavilo, vyčkávala jsem na zlepšení, ale to nepřišlo.

19.12.2021 2 z 5

Zuzka v šatech svátečních Zuzka v šatech svátečních Michaela Kalivodová

Nevím proč, ale na mě působila kniha smutně,. možná až depresivně.
Hlavní hrdinka ve vztahu v němž nechce být, v práci, která ji nebaví, s kapelou, která dělá muziku jejímu srdci vzdálenou, s nemocnou mámou... vím, že život není duhový a na každého se občas valí šeď ze všech stran, ale tady toho na mě bylo asi moc najednou.
Obsahově kniha nebyla rozhodně špatná, četla se lehce a obálka je úžasná.

12.12.2021 2 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Příběh o lásce, o hledání sebe sama, o smíření, lidech milujících Paříž a čokoládu, ale také o tom, jak mohou rozhodnutí jiných lidí ovlivnit a nasměrovat váš život tam, kam by třeba nesměřoval....

12.12.2021 3 z 5

Just Kids – Jsou to jen děti Just Kids – Jsou to jen děti Patti Smith

Životopisný příběh o lásce, přátelství a síle jít si za svým snem.

09.11.2021 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Skvělý příběh ze zapadlé vesničky někde na jihu naší republiky, kde si obyvatelé vidí do talíře a přesto před sebou ukrývají mnohá tajemství. Prostředí, postavy, zápletka i rozuzlení byly uvěřitelné a mě tak čtení neskutečně bavilo.

09.11.2021 5 z 5

Nela Nela Zuzana Ryšavá

Pohodové čtení o jedné letní lásce nad kterou se stáhnou tmavé mraky a hlavní hrdinové musí o svou společnou budoucnost zabojovat.
Bylo to fajn, ale znovu už bych si to nepřečetla.

09.11.2021 3 z 5

Rudá špionka Rudá špionka Elizabeth Blackwell

Kniha z dob svržení carské monarchie, z dob, kdy šlechtické tituly přestaly mít ve společnosti význam a původní "nadlidé" se stali "bývalími lidmi", kdy tito neměli nárok na práci, ubytování, jídlo a dle některých ani na vlastní život.
Zajímavý náhled do událostí minulých let, kdy příběh i postavy byly uvěřitelně vykresleny, přesto mě to nenadchlo natolik, jak jsem očekávala.

19.10.2021 3 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Láska z prostředí muziky, koncertů, o ujasnění si toho, co hlavní hrdinové chtějí od svého života, s kým chtějí být. Začátek byl slibný, pak už to jelo jen z kopce dolů. Četla se dobře, ale popravdě za pár dní nebudu vědět, o čem kniha byla.

19.10.2021 3 z 5