Rudá špionka

Co všechno je člověk ochoten udělat pro to, aby se zvednul ze dna? Válka a revoluce rozmetaly svět, ve kterém Naďa, dcera ruských aristokratů, dosud žila. Rodina přišla o veškerý majetek i občanská práva. Ve snaze zajistit si pohodlný život se provdá za horlivého bolševika a další vypočítavý čin následuje. Jako špionka Sovětů odjíždí do Paříže, kde je okamžitě vtažena do zrádného světa tajemství a falše. Sužována svědomím a okouzlena zakázanou milostnou aférou se zaplete do spiknutí, které končí šokující vraždou…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466587/big_ruda-spionka-Yzz-466587.jpg 4.310
Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

Red Mistress, 2020

Kniha Rudá špionka

zdehan

Moc pěkná kniha která vás vtahne do děje a nepustí přečteno za dva dny doporučuji.

ydnac

Příběh Ruské aristokratky, která padla až na dno mezi obyčejné lidi a prožila bídu, tvrdou práci a byla nucena k rozhodnutím, která ochrání ji i zbylé členy rodiny si mě opravdu získal.
Něco je fikce, něco vychází ze skutečných událostí a o to víc mě kniha bavila.
Napětí, politika, špióni, láska a válka, strach,ale i přátelství to vše zde najdete.
Poutavé a čtivé, doporučuji :-)

agatha2

Skvělý a velmi čtivý historický román. Nejvíce mě bavil náhled na ruskou společnost v době před a po revoluci v roce 1917. Zas a znovu se mi potvrdilo, že bych tam nechtěla žít ani za nic. Nadino chování vzhledem k tomu, co vše na prahu dospělosti zažila se dalo pochopit a měla jsem ji ráda. Pařížská část už byla zase jiné kafe a řekla bych, že byla celkem realisticky zpracovaná, jak sama autorka v doslovu píše, některé situace se zakládaly na skutečných událostech. V konečném součtu jsem dostala zase trochu jiný historický román, který mě ale neskutečně bavil a já nemohu jinak, než knihu doporučit. Nebyla to druhá světová válka po milionté, ale něco úplně jiného a možná i proto mě kniha tak bavila, byla neotřelá, dynamická a velmi dobře se četla.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

Jenny46

Naďa s rodinou jsou fiktivní postavy, ale zkušenosti se zakládají na faktech - Ruská revoluce, bouřlivé období. V říjnu 1917 převzali moc bolševici, zkonfiskovali příslušníkům ruské šlechty majetek a upřeli jim nárok na potravinové lístky. Co všechno se dalo směnit za jídlo ... Naďa mi přirostla k srdci život se s ní nemazlil, prošla velkou změnou ..
Kniha se mi moc líbila je čtivá, četla jsem až do rána nedala se odložit ;0) - historické romány zbožňuji ️

ivousekk

Super příběh. Výborný vhled do života aristokracie v Rusku před a pro revoluci v roce 1917. Stejně tak do zákulisí mocenských bojů a tajných služeb a i když je to přes 100 let, nic se nezměnilo.
Nemám ráda, když je příběh prošpikovaný myšlenkami hlavní postavy, ale tady to bylo super. Vůbec mě to nerušilo, příběh neztrácel na dynamice, naopak myšlenky vše skvěle dokreslovaly. Lehce se mi to četlo.