MartinProtschke MartinProtschke komentáře u knih

Hlad / Žízeň Hlad / Žízeň Jozef Karika

Některými částmi jsem se prokousával, ale nakonec to celé dalo smysl. Opět mě Karika nezklamal.

13.07.2023 4 z 5

Dítě boží Dítě boží Cormac McCarthy

Moje třetí setkání s autorem a rozhodně budu pokračovat. Jeho drsný styl, který je v kontrastu s popisy krásné přírody, a zvláštní styl psaní mi sedí.
A Ballard byl zruda, ale svým způsobem mi ho bylo líto.

05.07.2023 5 z 5

Upřímná zpověď oblíbeného a na první pohled vždy veselého herce. Nikdy jsem netušil, co musel prožívat, vždy to pro mě byl potrhly a vtipný Chandler.
K překladu a korekture mám pár výhrad. Dost tiskových chyb v knížce a navíc- když už je řeč o tenise, je dobré si při překladu zjistit o té hře pár věcí. Chris Evert nebyl ten, ale ta a od základní čáry to rozhodně není za síť na druhé strane180 cm...

30.06.2023 5 z 5

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

Na knížce mě zaujaly hlavně popisy hory, lezení a světa serpu a Himálaje. Příběh byl trochu pritazeny za vlasy, závěr nevyjímaje. Oddechovka dobrá.

26.06.2023 3 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Z filmu jsem si pamatoval pouze scénu za sprchovým závěsem a matku v křesle...Knížka má skvělou atmosféru a autor na pár stránkách stihnul víc, než jiní za 500 stran románu.

19.06.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Není to úplně špatné, ale v podstatě jednoduchý, předvídatelný příběh. Rozhodně mě to nijak nesokovalo. Nejlepší je na tom asi obálka.

14.06.2023 3 z 5

Ultimátum Ultimátum T. J. Newman

(SPOILER) Přes kladné recenze jsem nic závratného nečekal a přesně tak to dopadlo. Čte se to dobře jako oddechovka, ale příběh je předvídatelný, tisíckrát to tu už bylo a ten americký patos na konec...viz scéna na stadiónu , to bylo fakt moc. Možná by se autorka měla vrátit k létání.

10.06.2023 2 z 5

Zvuk Zvuk James Patterson

Za mě skvělý nápad a dobře se to četlo. J.D.Barker mě zatím nikdy nezklamal..

08.06.2023 5 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

(SPOILER) Tak skončila moje oblíbená série. Bohužel po smrti autorky už žádný příběh Jacka Cafferyho nebude. Možná si tenhle díl zasloužil alespoň rozloučení s Blechou, ale i tak patřil k těm nejlepším. Napínavé až do konce jako vždy a na závěr rozuzlení celého trápení od Jackova dětství. Bohužel pro něj pravda byla tvrdší než čekal.

06.06.2023 5 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Konečně jsem se po letech k téhle klasice dostal a jsem nadšený.

29.05.2023 5 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Tahle knížka byla od začátku trochu jiná, nemohl jsem se srovnat s trochu jiným stylem, ale pak mě to chytlo a musel jsem hltat každou stránku. Líbilo se mi, jak se zdánlivě nesouvisející osudy různých lidí, začaly propojovat. Těším se na poslední díl.

26.05.2023 5 z 5

Škvíra Škvíra C. J. Tudor

Všechny romány autorky se mi líbily a povídky jsou na stejné nebo ještě lepší úrovni.

19.05.2023 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Když začala vycházet tahle série s Kate a Bryndza odešel od Eriky, trochu mě tím nepotěšil. Ale dal jsem tomu šanci a dobře jsem udělal. Čtvrtý díl, jako všechny jeho knížky, odsýpal, krátké kapitoly se dobře čtou a děj je zajímavý. Nic na tom nevadí, že od půlky knížky už bylo celkem jasné, co se stalo.

17.05.2023

Genesis Genesis Chris Carter

Kolikrát přemýšlím, kde Carter bere ty nápady na vraždy. Až mu jednou rupne v bedně, máme se na co těšit

13.05.2023 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

(SPOILER) Knížka se mi moc líbila, styl je taková kombinace mých oblíbených autorů Kariky, Kinga a C.J.Tudor.
Trošku jsem 2x nachytal editora, když Míla Kochánek byl Kocmánek, což byla místní hospoda- U Kocmánků.
Hvězdičku ubírám za happyend, minimálně když už se autorka nebála obětovat Káju, tak bych toho Petra vyvaznout nenechal.
Největší sympaťák byl Imbus, připomínal mi Ocha z Temné věže.

05.05.2023 4 z 5

Unesená Unesená Mo Hayder

Díl od dílu lepší, škoda, že autorka umřela tak brzy....

28.04.2023 5 z 5

Děsivé důsledky Děsivé důsledky Ramsey Campbell

Na knihu mě nalákal King v Danse Macabre a tentokrát jsme se neshodli. Pár povídek v knize mi sedlo, ale dost mi stylem nesedlo. Přečíst se to dalo, ale nenadchlo.

19.04.2023 2 z 5

Kůže Kůže Mo Hayder

Celá série mě neskutečně baví, akorát jsem vždycky napnuty, jak skončí soukrome osudy hlavních postav a on vždy konec. Doufám, že to autorka před svou smrtí odhalila

10.04.2023 5 z 5

Rituál Rituál Mo Hayder

(SPOILER) Změna prostředí mi nevadila, knížka opět zajímavá. Akorát mě napadlo u konce, jak se dá žít bez rukou...Asi nic moc

08.04.2023 5 z 5

Invaze zlodějů těl Invaze zlodějů těl Jack Finney (p)

Koupil jsem na doporučení Stephena Kinga v Danse Macabre a nelituji. Knížka se čte dobře, autor umí navodit atmosféru a roky od napsání na ní nejsou znát.

30.03.2023 5 z 5