MartinProtschke MartinProtschke komentáře u knih

Studené světlo hvězd Studené světlo hvězd Pavel Fritz

Podlehl jsem doporučení a nadšeným komentářům a nelituji. Skvěle napsané povídky se zajímavými a napaditymi závěry. Určitě to není poslední, co jsem od autora četl

28.03.2023 5 z 5

Dvě slova jako klíč Dvě slova jako klíč Josef Formánek

Další knížka k zamyšlení. Je mi bližší i tím, že velká část se odehrává v mém městě a popisuje místa i lidi, které znám, viz bezdomovec Miroslav, který se jmenoval ve skutečnosti jinak a již nežije....

12.03.2023 4 z 5

Bláto, pot a slzy Bláto, pot a slzy Bear Grylls (p)

Baví mě pořad Nutné k přežití a tahle knížka se mi hodně líbila. Hlavně je o tom, z jakých poměrů Bear pochází a jak se k těm dobrodružstvím dostal.

22.02.2023 5 z 5

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Druhá knížka ze série a možná ještě lepší než první. Napětí až do konce a už chci číst další díl.

15.02.2023

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Ze začátku mi trvalo, než jsem si zvykl na styl, kterým je knížka psaná, je to taková klasická britská detektivka křížená s americkou. Ale chytlo mě to a konec byl strhující.

11.02.2023 5 z 5

Nemám ústa & musím křičet Nemám ústa & musím křičet Harlan Ellison

Dost dobře nechápu ta špatná hodnocení téhle knihy. Povídky se mi líbily (nejvíc asi Velký Sam byl můj kamarád) a myslím, že ne náhodou byl Ellison považovaný za výborného spisovatele. A jeho komentáře k povídkám? Nepřijde mi, že by byl až tak arogantní, jak se zde komentuje. Každý jsme nějaký a u rockových hvězd nám nějaké to hulvatstvi spíš imponuje. Navíc se u toho trefuje i do sebe a dělá si ze sebe legraci. O Ellisonovi píše King v Danse Macabre jako o člověku přímém, který kašle na konvence a názory na sebe. Věří své veci a práci a je zarputily. Mně se sbírka moc líbila.

03.02.2023 4 z 5

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Moc pěkná knížka a nutila mě i k zamyšlení. Další plus je, že se ve vyprávění objevuje i moje rodné město.

01.02.2023 5 z 5

Danse Macabre - Svět hororu Danse Macabre - Svět hororu Stephen King

Za mě hodně dobře napsané, ale když už je ten Stephen tak plodný a píše tolik let, ocenil bych něco podobného až do současnosti.

30.01.2023 4 z 5

Upgrade Upgrade Blake Crouch

Tak tohle byla zase jízda. Každá autorova knížka mě neskutečně baví. A téma bude podle mě v blízké budoucnosti rozhodně aktuální.

21.01.2023 5 z 5

Výjezdovka Výjezdovka David Urban

Mě to moc nezaujalo....Pokud jsou ostatní knihy autora podobné, tak už po nich nesahnu...

16.01.2023 2 z 5

Dvojník Dvojník Brian Freeman

Mně se to četlo dobře, trochu mi zápletka připomněla Temnou hmotu od Blakea Crouche.
Možná mě to zaujalo víc než příběhy o Frostovi...

15.01.2023 4 z 5

Génius Zdeněk Svěrák Génius Zdeněk Svěrák Dana Čermáková

Pro mě takové shrnutí činností Zdeňka Svěráka, kterého obdivuju a líbí se mi jeho inteligentní humor a náhled na svět

14.01.2023 4 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Deaver opravdu umí a Tanečník je možná ještě lepší, než Sběratel kostí.

11.01.2023 5 z 5

Vítejte v Pekle Vítejte v Pekle Roman Bureš

Jedná se sice většinou o výběr povídek, které se objevily v různých antologiich, ale rád jsem si je přečetl znovu. Ty, které navazují na Propast času mě aspoň navnadily, abych si to už konečně přečetl až seženu i první díl.

08.01.2023

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Čtu tyhle knížky jako oddechovky a i tahle mě bavila. Oba díly mě bavily.

04.01.2023 4 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Témata knížky zajímavá, ale zpracování se mi nelíbilo. Chvíli vyprávění, chvíli rozhovor. Když jsem myslel, že Štocek vypráví, objevila se tam otázka na již vypravenou věc a to několikrát. Štočkovo vyprávění je občas jak úřední záznam. Občas tam je: volal operační nebo vedoucí, to by si možná měl pamatovat. A dost často tam padá, to si nepamatuju. Nebo: našli tam nějakou stopu, možná nůž

31.12.2022 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Carolxc přesně to mi jediné na té knížce vadilo, občas by neškodilo vynechat happy end..

30.12.2022 4 z 5

Bez citu Bez citu Neal Shusterman

Tak to mi neměli dělat, dočetl jsem a chci další díl.

29.12.2022 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Taky mám pocit, že je knihu od knihy lepší. Ale Kridak se mi líbil i tak dost...

22.12.2022 5 z 5

Zápisky ze Severní Koreje Zápisky ze Severní Koreje Michael Palin

Dokument jsem neviděl, ale hodlám to napravit. Autor sám pochybuje o tom, že to co viděl nebylo částečně divadlo, ale to neumocňuje zážitek z toho, že se podíval tam, kam se to málokomu poštěstí. Knížka byla pro mě taková oddechová svým zpracováním, ale zároveň se člověk musí zamyslet nad tím, jak se má vlastně dobře oproti jiným lidem. Minimálně kvůli popisů té krajiny by mě lákalo zemi navštívit.

22.12.2022 4 z 5