MartinkaSl MartinkaSl komentáře u knih

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Seriál jsem před čtením knihy neviděla, ale rodiče mi ji s nadšením doporučovali.

Kniha mě ze začátku bavila, oslnil mě i humor. Kdyby byla kniha poloviční bez výletu do Indie, dala bych jí 5 hvězdiček. Bohužel mi výlet do Indie zkazil celou knihu. Byl zdlouhavý a nekonečný.

31.10.2017 3 z 5

Vyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitě Vyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitě Terézia Ferjančeková

Jako posluchačka podcastu jsem se na tuto kniho moc těšila a splnila moje očekávání. Z&T se s tématy popraly skvěle a já si jen můžu přát, abych tuto knihu mohla číst v dospívání.
Spoustě žen i mužů by tato kniha dokázala otevřít oči.

21.04.2022 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

2. díl série s HH mi přišel o trochu slabší než ten první. Cestování s HH mě příjemně překvapilo v prvním díle, ve druhém už to bylo trochu ohrané.

Každopádně znovu skvěle zpracovaný příběh i případ.

Líbily se mi kratší kapitoly, které nejsou pro Nesba až tak klasické. Kniha je pak více čtivá.

10.10.2021 4 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Kniha pro mě byla první od Kundery a velmi mě zaujala. Líbilo se mi zobrazení doby i osudy postav. Některé myšlenky mě velmi zaujaly.

05.04.2018 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Od knihy jsem moc neočekávala, ale naprosto mě nadchla! Konec se dal poněkud předvídat, ale i tak byla kniha nádherná. Obrovské plus za úžasnou poezii.

30.07.2017 4 z 5

Příjemný návrat do kouzelnického prostředí. Ze začátku mi trvalo začíst se do knihy, ale od poloviny jsem to přečetla jedním dechem.
Logicky knížka úplně nesedí se sérií HP, Ale čekala jsem, že to bude horší.
Musím říct, že jsem se v téhle knize oficiálně zamilovala do Draca.

04.01.2017 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Knihu jsem četla v rámci povinné četby. Ze začátku trochu nudný děj, pak už to bylo zajímavější. Konec jsem nepředpokládala. Kniha ve mně zanechala zajímavé pocity, ale zpátky bych se k ní už nevrátila.

27.11.2016 4 z 5

Harry Potter: Kouzelnický almanach Harry Potter: Kouzelnický almanach J. K. Rowling (p)

Krásná kniha plná spoustou informací ze světa Harryho Pottera. Je to v podstatě takové shrnutí všech informací.

Pro skalního fanouška HP je tam většina informací jasná, ale je tam i spousta detailů a informací, které člověk zapomene, nebo si ani nepamatuje, protože nejsou tak důležité.

Každopádně je kniha nádherně ilustrovaná, to je její velké plus.

Za mě se jedná o sběratelský kousek, který by měl bít v knihovně každý fanoušek HP.

31.01.2024 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Jedna z lepších knih, které jsem od Třeštíkové četla. Velice se mi líbil nápad s prohozenými kapitolami, které postupně vyzrazovaly více a více informací. I díky tomu byla kniha velice čtivá.

Líbilo se mi i vykreslení postav, kdy žádná nebyla jasně kladná ani záporná, tak jak to má v životě být. Žádné ploché charaktery.

Hlavní postava ze sebe chrlí informace jako na běžícím páse, ale i to svým způsobem dokresluje její charakter. Hlavní hrdinky mi bylo líto, protože šla z extrému do extrému. Zasloužila by si mnohem lepší konec svého příběhu.

13.01.2024 4 z 5

Fajn oddechovka, podle recenzí jsem čekala mnohem horší literaturu, ale ve výsledku jsem dostala to, co jsem od knihy potřebovala.

Relax, romantiku, trochu erotiky a i příjemné kamarádské postavy.

21.10.2023 3 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Tato sbírka se mi líbila mnohem více než Mléko a med. V prvních třech částech jsem sice s autorkou tolik nesoucítila, ale poslední dvě jako by mi mluvily z duše.

Krásná sbírka.

Moderní poezie mne baví čím dál více.

13.07.2022 4 z 5

Kávologie Kávologie Gloria Montenegro-Chirouze

Doporučuji všem milovníkům kávy.

Zajímavé čtení plné skvělých informací, úžasné fotografie a ilustrace.

20.01.2022 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Nejlepší kniha za poslední rok. Moje první kniha od této autorky.

Začátek byl pomalý a bála jsem se, že mne kniha nebude bavit. Příběh je ale skvěle napsaný, temný a mrazivý.

Přiznám se, že konec jsem očekávala úplně jiný.

Doporučuji přečíst každému, kdo byť jen trochu o knize přemýšlí.

12.01.2022 5 z 5

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Má první kniha od této autorky. Jsem nadšená! Tolik podobných myšlenek, jako by autorka byla z části mnou.

17.11.2021 5 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Jsem posluchačkou podcastu Opravdové zločiny, a proto jsem si tuhle knihu nemohla nechat ujít.

Moje očekávání bylo trochu jiné, než to, co kniha skutečně nabídla, ale i tak nejsem zklamaná. Příjemné shrnutí nejznámějších zločinů, rozhovory na konci knize určitě dodaly trochu šťávy.

07.11.2021 4 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Obě novely se mi líbily, ta druhá tedy mnohem více.

Ta první je klasický Viewegh, špatně se čte, ale příběh sám o sobě je fajn. Ta druhá je lehké čtení s fajn příběhem.

Každopádně autor není zrovna mým šálkem kávy, proto jeho tvorbu už asi nebudu dlouhou dobu (nejspíš už nikdy) číst.

12.08.2021 3 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Zajímavé nahlédnutí do života člověka s OCD. Ze začátku mne kniha nezaujala, ale konec byl velmi čtivý.

Kniha byla slabším kouskem z Greenovy tvorby, i když se mi to může jevit kvůli tomu, že už nejsem úplně v cílové skupině autora.

30.06.2021 3 z 5

Volba Volba Jakub Trpiš

Knihu jsem dostala k Vánocům, sama bych si ji asi nevybrala.
Každopádně zajímavý příběh, čekala jsem klasickou seberozvojovou knihu, ale opak je pravdou.
V knize je spousta zajímavých myšlenek, osob i podobností se současnou situací. Kniha donutí po každé kapitole člověka dost přemýšlet.

31.01.2021 4 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Na knížku jsem se moc těšila a měla jsem velká očekávání.

Třičtvrtě knihy obsahuje zajímavé informace o seriálu, autorech i o hercích. Zaujaly mne i informace a spojitosti, kterých si člověk při běžném sledování nevšimne, nebo které se jen tak nedozví.

Vadily mi souvislosti se seriály a filmy, které se k nám do Evropy třeba ani nedostaly. V tomto smyslu je kniha psaná hlavně pro Američany.

21.10.2020 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Kniha se mi v některých částech líbila moc, v jiných vůbec. Moravské nářečí přidalo knize na atraktivitě, bavilo mě. Zklamal mě konec, čekala jsem víc.

05.08.2020 3 z 5