martina5069 martina5069 komentáře u knih

Noční motýl Noční motýl Ondřej S. Nečas (p)

Posloucháno jako audiokniha. Posloucháno 9 hod 34 min čteno Jiřím Schwarzem. Krásný přednes, moc dobře se to poslouchalo. Příbrěh sám o sobě je vlastně o putování Mojmíra Mráze za zmizením přítelovy vnučky Milady, která se pravděpodobně kvůli svatbě, kterou nechtěla, přidala ke komediantům a tady začíná příběh o Nočním motýlu. Příběh fajn akorád ten konec byl strašně rychlí. Vlastně šup, šup, šup, vysvětlení konec.

29.09.2020 3 z 5

Tajemný cizinec Tajemný cizinec Mark Twain (p)

Posloucháno jako audiokniha : 4hod 10min
Upřímě vůbec sem nevěděla do čeho du, pořád sem si myslela, že Mark Twain píše něco jako pohádky nebo dobrodružné knížky ale to sem se hodně spletla. Při poslouchání některých pasáží mě až mrazilo a překvapení došlo až na konci, kdy sem zjistila, že jde vlastně o pomatení mysli. Tenhle příběh má hloubku a poselství. Jsem sice na jiné žánry a tohle nebo spíš klasiku bych asi nečetla za to díky, že právě existují audioknihy a přednes pana Jana Hartla a předmluvy pana Borise Rosnera sou fascinující. Je to vlastně kniha popisující život a smrt, nebo vrtkavost okamžiku, že stačí chybné rozhodnutí a osud se ůplně změní a konec vás donutí zamyslet se. Přemýšlela jsem kolik mám dát hvězdiček a skončila sem u počtu 3,5* Příběh byl sice fascinujíci a hodně na přemýšlení ale pořád je tam to malé ale....

06.06.2019 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Posloucháno jako audiokniha 2hodiny 29 minut.
Kniha o staříkovy, který miloval rybaření ale měl vždy smůlu. Kniha mě přišla taková smutná jako bych cítila beznaděj a samotu. Přítel, když kousek slyšel, zrovna boj se žraloky, tak hlásí : "Trošku morbidní né? " Ale mě osobně to tak nepřišlo.Určitě to není naposledy, co sem knihu poslouchala, časem si jí určitě i přečtu.

17.05.2019 4 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Miluju všechny filmy od Tima Burtona. Miluju noční můru jak knižně tak film na který koukám každý rok na vánoce. Miluju jeho temnotu a ilustrace. Sem ráda, že jsem si na ni udělala konečně náladu a stala se tak první knihou přečtenou v roce 2019.

02.01.2019 5 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Tak tahle kniha si u mě vysloužila jedno z hlavních míst v mé knihovničce, snad nikdy sem ještě nečetla tak strašně dojemný příběh u kterého bych půlku knihy probrečela. Kniha je sice určena pro mladší čtenáře ale měl by si ji přečíst opravdu každý bez ohledu na věk, třeba by lidi pochopily, co je v životě opravdu důležité a co ne, nebyli by k sobě tak zlí. Hodně sem s Augiim soucítila jelikož vím z mládí jaké to je zažít šikanu a být neoblíbená. Velké díky paní spisovatelce za tenhle nádherný příběh, bylo mi ctí si ho přečíst :-) Ještě teď utírám slzy. DOPORUČUJI !!!!!

01.02.2018 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

" Voněl mátou a kolou. Nikdy by mě nenapadlo, jak jdou tyhle dvě vůně dohromady, ale šly...."
Krásný příběh dívky Sky a jejího přítele Holdena. Kniha o tom jak jeden člověk dokáže zapomenout na strašnou minulost a druhý pomůže zase si na minulost rozspomenou s tím, že je teď otázkou jestli láska vydrží vše nebo ne. Autorka se zabívá znásilňováním, což je hodně citlivé téma ale bohužel se to děje i ve skutečném životě. Kniha se četla se strašně rychle a rozhiodně se pustím do druhého mdílu ve kterém vypráví příběh Holden :-)

16.01.2018 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Ti kdo o téhle knize tvrdí,že je to jako 50 odstínů šedi ale v česku tak mají malinko pravdu ale je to jako narvat všechny tři knížky do jedné bez zbytečným vět. Pochybuju že by se někomu v životě stala tolik náhod jako v téhle knížce ale ji mě se to docela líbilo, jako odechovka super. My co žijeme ve městě si dokážeme živě představit bouračku někde na samotě u lesa nebo tady případně na vesnici a vezme si nás do péče takovej svalnatej Marvin (Pavel) a nakonec zjistíme že je to ředitel firmy takže má i prachy a hele miluje na nás i ty naše nálady. Achhh.....
Moc české autory nečtu protože mi vadí psaní o českých městech ale opak je omylem tohle mě fakt bavilo takže přehodnotím svoje priority a budu koukat po českých autorech. Čili potvrzeno sečteno doporučuji a bavilo mě to.

05.03.2017 4 z 5

Garfield se užírá Garfield se užírá Jim Davis

Super díl jako vždy akorád sem si párkrát všimla že už jsem nějaký ten strip četla v jiném díle. Líbily se mi ty jak nemohl slést ze stromu a ty stripy s myšima :-D

04.01.2017 5 z 5

Garfield v nadživotní velikosti Garfield v nadživotní velikosti Jim Davis

Přečteno za chvilku a jako vžd ysem se zasmála :-D Upozornění tento strip je vyhrazený pro tlouštíky a obézní lidi :-D

30.11.2016 4 z 5

Garfield je na vážkách Garfield je na vážkách Jim Davis

Zase super díl :-)

06.06.2016 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Jejda to bylo pěkný poslední povídku sem doslova hltala :-) Líbilo se mi že všechny tři příběhy byly propletený. Líbily se mi všechny tři, každej pŕíběh měl totiž něco do sebe :-) A řekněte sami nechtěli by ste uvíznout ve vánici a najít lásku nebo jet o půlnoci s nejlepśími přately do oblíbené hospůdky a po cestě zažít dobrodružství nebo najít sami sebe? Já určitě ani život hrdinů sem si opravdu užívala.Navíc všude byl přece popsaný nádherný sníh. Určitě knihu doporučuji až bude hnusně a vy se zachumláte do peřiny s teplým čajem :-) Doporučuji a přeji krásné čtení....

14.03.2016 4 z 5

Zlatovláska a jiné pohádky Zlatovláska a jiné pohádky Karel Jaromír Erben

Klasické pohádky K.J.Erbena. Můj přítel jí prý četl jako malý tak sem zapátrala v antikvariátech a našla. Knížka mě okamžitě posunula zpět do ďetství kdy sem koukala na zlatovlásku v televizi :-) DOPORUČUJI

17.06.2014 5 z 5

Atuánské hrobky Atuánské hrobky Ursula K. Le Guin

Zase super audiokniha stejně jako první díl akorát ještě o stupínek lepší kvůli výpravě protož si připadáte jako by jste byly na cestě s nimi. Tentokrát jde o příběh dívky Tenar, která se setká s čarodějem Gedem z prvního dílu a putují spolu vstříc dobrodružství. Přednes pana Tomáše Juřičky opět skvělý a hudební doprovod pecka. Jdu na třetí a závěrečný díl.

18.10.2021 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Posloucháno jako audiokniha namluvená panem Martinem Pechlátem a Terezou Dočkalovou. Přednes super. Co se týče samotného příběhu jsem přemýšlela kolik mám dát nakonec hvězdiček a rozhodla jsem se pro tři jenom kvůli překvapivému konci. V příběhu se setkáváme s hlavním hrdinou Finnem, který jede s manželkou Laylou autem a při zastávce na benzínce Layla náhle zmizí. Finn ji několik let hledá a dokonce si policie myslí, že ji zabil. Roky plynou a Finn se dá dohromady s Laylinou sestrou Ellen, bydlí spolu v domě, kde bydlel Finn s Laylou a jednoho dne najde na zábradlí před domem Matrjošku. Matrjoška měla osobní význam pro obě sestry, díky matrjošce si Finn myslí, že Layla žije a začíná se příběh plný zvratů a matrjošek . Za mě je třičtvrtě knihy nuda , opakující se příběh více méně o ničem a pak začne ta dobrá část, kterou je konec . Za mě osobně ano super namluvené, nuda na začátku ale stejně vás příběh nutí si ho doposlechnout a konec byl boží.

07.10.2021 3 z 5

Stráž u mrtvého Stráž u mrtvého * antologie

Posloucháno jako audiokniha. Knihu namluvil úžasný Richard Honzovič ( miluju mužský chrapláky), který dal díky svému hlasu povídkám nádhernou atmosféru. Jedná se o soubor 12 hororových povídek plus doslov ve kterém jsou jednotlivé povídky stručné popsány a za mě doslov super na to, že je normálně nečtu tak tenhle nemá konkurenci. Knihu dala dohromady a sepsala paní Marie Švestková ovšem jednotlivé příběhy jsou od zahraničních spisovatelů. V doslovu je řečeno, že se jedná pohádky pro dospělé, tudíž není jasné jestli se opravdu staly nebo byly smyšlené, to už ví jenom sami autoři. Strašně se mi líbila ta atmosféra jednotlivých příběhů, u některých víc, u některých míň ale celkově za mě super. Prosím víc takových povídkových audioknih.

Nejlepší povídky 5* - Vlkodlak, Co vyprávěla stará chůva, Příšerný ženich, Stráž u mrtvého a Neodbytný duch plus samozřejmě doslov :-) Ostatní povídky bych hodnotila na průměrný 3*

DOPORUČUJI !!!

16.09.2021 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Když já nevím 3 nebo 4 *? No asi 3 a půl. Posloucháno jako audiokniha a i když jde o moji nejoblíbenější spisovatelku jsem momentálně docela zklamaná. Kniha je od začátku skvělá, prostě takový ten příběh, který hltáte ale na konci si řeknete... to byl ale urychlenej blbej konec no blbej... on nebyl zas tak blbej ale správná věta je "to jako fakt" nebo "a to má být konec"? Přišlo mě, že jsou všechny postavy v příběhu psychicky narušený s vražednými sklony. Za mě bohužel vážně asi ne, víc se mi líbí knihy od Shary Lapena.

14.07.2021 3 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Wau tak tohle byla jízda. Dávám 4,5* posloucháno jako audiokniha a konečně jsem našla thriler u kterého si pomalu okusujete nehty, protože se nemůžete dočkat, jak to skončí. Co se týče přednesu... Máme tu zase dva interprety Jana Vondráčka (nádherně pomalu namluveno) a Jitku Ježkovou (na tu sem si musela zvyknout, protože mi vadilo jak mluví rychle ale po chvilce už to šlo). Nevím proč ale všimla jsem si, že audioknihy namluvené 2ma interpretama mě baví asi nejvíc a když do toho ještě přidáte délku kolem 9 hodin tak je to ideálka. Bohužel jsem si musela občas nějakou kapitolu vrátit protože se u hlasu pana Vondráčka krásně usíná. Samotný příběh je pecka jde totiž o 2 různé, které se nakonci spojí v jeden. Pořád máte nad čím přemýšlet a nevíte, vy prostě nevíte jak příběh dopadne, můžete jen doufat a ono to stejně dopadne nakonec úplně jinak. Příběh je hlavně o vztazích, depresích, naději a o stříbrné cestě.... Autorku neznám ale četla jsem, že vydala novou knihu a podle recenzí je daleko lepší než tahle ale o tom pochybuju, může být max stejně dobrá, protože tahle byla pecka. Doporučuji!!! Kurňa to bylo aspoň psycho ❤️

04.02.2021 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Tak jo zvládla jsem všechny tři audioknihy od autorky Shari Lapena a musím říct, že se mi nejvíc líbil nevítaný host, někdo cizí v domě a nakonec až manželé odvedle. Zase skvěle načteno paní Hudečkovou a panem Hruškou. Hudební podkresy se tam zas vůbec nehodily a poslední co řeknu mimo příběh je, že by z téhle knihy byl super film. K samotné knize no na to, že detektivky vážně nečtu je začínám mít fakt ráda jako audio protože u nich dokážete koncentrovat mozek, u knih by ste se u téhle autorky asi hodně ztrácely. Kniha začíná tragédii, kdy hlavní hrdinka po autonehodě ztratí paměť jenomže v tu stejnou dobu se zrovna stala i vražda a hlavní hrdinka se snaží vzpomenout si. V příběhu jsou ještě další dvě postavy a to její manžel a sousedka-kamarádka co byslí naproti, oba dva mají v příběhu jednu ze zásadních rolí. Ke konci už si budete dávat dohromady střípky příběhu a konec vás ani tak moc nepřekvapí spíš vás překvapí motiv.... Doporučuji.

31.01.2021 3 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Moc pěkný příběh, Penelope Ward prostě psát umí, sice jsem od ní četla už lepší příběhy ale i tak je to velmy čtivé. Stacily mi na to 2 odpoledne v čekárně u doktora a kousek podvečera doma, příběh strašně rychle utíká a vy prostě musíte vědět jak to dopadne i když je to odzačátku jasné. No hlavní hradinové byly simpatičtí i když se ze začátku příběh teošku táhne v půlce se rozjídní a na konci vás čeká brutální zvrat. Já doporučuji jako letní oddechovku a víte co se mi líbilo nejvíc? Kniha je pojatá stylem prázdniny u jezera a tak i končí stejně jako já knihu dočetla teď na konci léta.

02.09.2020 3 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Příběh Dawn a Spencera se mi líbil o jednu hvězdičku míň než příběh Kadena a Allie (kdy si dělaly naschvály v bytě), jsem ráda, že byly i v druhém díle a jsem si jistá že je najdu i ve třetím kdy má jít o fotografku Sawyer a stydlína Isaaca. V tomhle díle šlo hlavně o dvě zlomené duše, které si myslely, že k sobě nepatří ale vzájemná láska je vyvedla z omylu a aby zahojily svoje srdce musely být spolu, jinak ten příběh vlastně ani dopadnout nemohl. Mona Kasten píše příběhy, které v sobě mají bolest ale skončí happy endem. Připomíná mi to trochu knihy od Coleen Howeer, a jasně, že jdu do třetího dílu, hodně lidí píše, že je nejlepší.

18.04.2020 4 z 5