marlenma marlenma komentáře u knih

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

Silná kniha. Doporučuji.

30.12.2020 5 z 5

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Milé čtení. Jen ten konec mě teda zklamal.

07.11.2019

Kouzelníkův únik z reality Kouzelníkův únik z reality Lars Vasa Johansson

Příjemná a milá letní oddechovka.

15.06.2018 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Jodi mě opět nezklamala. Zajímavé téma i vyústění, byť nebylo tak strhující a překvapivé jako v jiných jejích knihách. Fascinovalo mě množství informací ze života vlků. Doporučuji k přečtení jak milovníkům zvířat, tak těm, které zajímá téma eutanazie.

14.09.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Rozhodně doporučuji přečíst. A zaslouženě plný počet hvězd. Čtivé, zajímavé, prostě super kniha.

22.08.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Ač je to kniha plná smutku, pohladila mě po duši. Je tak zvláštně poeticky napsaná. Ke konci jsem měla slzy v očích a na rtech úsměv. Byl to krásný příběh. Chystám se na filmovou verzi.
Tak film jsem shlédla, ale kniha je bezkonkurenčně lepší.

06.08.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Pěkná oddechovka na léto.

21.07.2017 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Tak, a ať si někdo troufne napsat, že od poloviny knihy věděl, jak to dopadne. :)))

03.03.2017 4 z 5

Péče o dítě Péče o dítě Elizabeth Fenwick

Základní a rychlý manuál pro nastávající rodiče, který přečtete během chvilky. Bohužel už na dnešní dobu v některých věcech neaktuální a nedostačující. Ale jako počáteční informace k mnoha věcem poslouží.

26.04.2016 3 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Pěkná pohádka pro dospělé. Jdu se vrhnout na druhý díl. :)

27.01.2016 5 z 5

Opět kouzelná kniha, která mě pohladila po duši. Autor má naprosto specifický styl příběhů. I když jsou úplně postavené na hlavu, bavím se od začátku do konce. Těším se na film a další knihu.

12.07.2015 5 z 5

Zkoušeli jsme všechno! Respektující a klidné výchovné postupy Zkoušeli jsme všechno! Respektující a klidné výchovné postupy Isabelle Filliozat

Zajímavá kniha o prevenci a řešení problémů s malými dětmi. Doporučuji k přečtení. S dětmi pracuji a za pár let jsem sama přišla na to, že laskavým přístupem většinou zmůžu více než přísností. Nic ale není stoprocentní a každé dítě je jiné, což sama autorka uvádí. Těším se na další tituly.

25.06.2015 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Neotřelý námět, přečtené jedním dechem. Sice jsem padesát stránek před koncem věděla, kdo je vrah, ale díky objasnění motivu a podrobností jsem si knihu vychutnala až do konce. Stojí za to přečíst.

08.06.2015 5 z 5

Potrhlí Troutmanovi Potrhlí Troutmanovi Miriam Toews

Těšila jsem se na opravdu vtipnou knihu a trochu mě zklamala. Působila na mě spíše sentimentálně a smutně. Ale nelituji, že jsem ji přečetla celou.

25.05.2015 3 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Můžeme tleskat, nesouhlasit, kroutit hlavou, uronit slzu...ale kdo podobnou zkušenost nemá, nemůže soudit. Paní Boučková má můj obdiv za otevřenost, s jakou dokáže veřejně popsat své pocity.

Díky této knize jsem si uvědomila, že není samozřejmostí být šťastnou milující a milovanou maminkou. O to více si toho vážím.

15.05.2015 4 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Doporučuji všem, kteří mají rádi napětí. Váhala jsem mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Nakonec dávám pět, protože má opravdu překvapivý konec. Těším se na další knihy této autorky.

09.05.2015 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Jak vidno, tato kniha vyvolala opravdu velmi rozporuplné ohlasy. My jsme si ji předčítali s partnerem nahlas a nasmáli se dost. Ovšem opravdu se musí brát s hooooodně velkým nadhledem. A to že je to oddechovka? Ať mi někdo tvrdí, že musí číst pořád jen hlubokomyslné knihy. U filmu taky nejde sledovat pořád jen artovky, ale občas vypnout u nějaké komedie. A vo tom to je. :)

01.05.2015 4 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Jak už tady psali jiní, je to kniha k odreagování a pobavení. Žádná hlubokomyslnost. Ale i na takové knihy je občas chuť a stojí za to. Doktore, šťastný a veselý se mi líbilo trochu víc. Potěší styl psaní, úsměvné charaktery postav i lehká naivita. Ale se Zvonokosy bych to nesrovnávala, to je vyšší level.

27.04.2015 4 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Zpočátku bylo těžké se do knihy začíst. Děj byl příliš rozvláčný a zápletka na konci knihy byla očekávaná. Proto hodnotím průměrně.

15.04.2015 3 z 5