Zkoušeli jsme všechno! Respektující a klidné výchovné postupy

Čelíte vrtochům svých dětí, jste vyčerpaní a bezradní? Jak se vyhnout zápasům při oblékání či uklízení a hádkám ve chvílích, kdy se má odcházet do školky či do postele? Vidíte v tom naschvály, neposlušnost, drzost a kladení odporu? Hledáte vinu u sebe, snažíte se přijít na chyby, kterých jste se při výchově dopustili? Ale co když se jedná o zcela jiné příčiny? Autorka vás na konkrétních situacích seznámí s myšlenkovými pochody a reakcemi dětského mozku. Její poznatky vycházejí z nedávných objevů neurofyziologie a experimentální psychologie, a její rady umožňují lepší pochopení reakcí dítěte v různém věku. Díky autorce zjistíte, že do určitého věku dítě není schopno jednat strategicky ani provádět naschvály a vypočítavé kroky, a jeho reakce jsou pouze přirozenou obranou nebo nutností, jak vyjádřit své potřeby. V knize najdete kresby, které svou jednoduchostí a názorností ukazují modelové výchovné situace i vědecká vysvětlení dětského chování....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236701/zkouseli-jsme-vsechno-respektujici--wpP-236701.jpg 4.430
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika, Rodina
Vydáno, CPress

Kniha Zkoušeli jsme všechno! Respektující a klidné výchovné postupy

muchomurka

Skvělá knížka, která mi opravdu hodně dala. Líbí se mi přímost, s jakou předkládá danou problematiku a řešení. Super je i doplnění návodnými ilustracemi. Jediné, co bych vytkla, je, že některé kapitoly byly příliš krátké, že bych se o tom potřebovala přečíst víc, podrobněji.
Ale četla jsem knihu Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly (A. Faber) a v kombinaci s touto knihou se to krásně doplňuje a podporuje. Za mě ano!

kimmi871
19.08.2020

Titul Zkoušeli jsme všechno by měl být podle mě na seznamu povinné literatury všech rodičů. Je psaný velice čtivou formou a doplněný o výstižné ilustrace. Pobavíte se u nich, i zamyslíte. Jednoznačně jedna z nejlepších knih o výchově, které jsem četla. Vyplatí se mít ji stále po ruce a v krizových situacích, kdy si jako rodič nevíte rady, nahlédnout, říct si “aha” a příště reagovat lépe!

sheldon8410
14.06.2020

Zajímavá kniha o výchově dětí doplněná odbornými poznatky z psychologie. Osobně bych uvítala, kdyby se autorka více rozepsala, místy mi to přišlo hodne stručné, ale na druhou stranu to byl asi účel :) Určitě bych doporučila, přečtené to máte za večer a určitě tam najdete pár námětů k zamyšlení.

Anya636
30.12.2019

To, co jsem vyčetla Karpovi, je zde podchyceno lépe. Žádné dlouhé okecávání, alá Slepičí polévka pro duši, ale rovnou konkrétní tipy a rady. Určitě bych ocenila trochu více příkladů a detailnější rozebrání situací, ale vcelku čtivá a úměrná kniha.

Nunee
24.06.2019

Konečně kniha, která má snahu vysvětlit proč se něco děje a ne jen radit, jak se to má řešit... Občas trochu naivní (dle mého názoru), ale jinak velmi pěkně napsaná. Každý si vezme, co potřebuje a nemusí se prokousávat složitou bichlí ;-)
A poslední textovou stranu jsem si vyfotila a dám s radostí přečíst každému, koho uslyším říct něco ve stylu: "Takhle se za nás děti nechovali..."

maminkoutek
07.12.2018

Skvělá kniha, doporučuji všem rodičům!

St.Evelin
23.10.2018

Skvělá kniha, která se čte sama. Není to žádná "těžká" psychologická a odborná četba. V knize jsou uvedeny příklady z každodenního života s dítětem, u kterých jsem mnohdy pokyvovala hlavou a říkala si "aha". Je fajn se zamyslet nad zažitými stereotypy a postupy.

marlenma
25.06.2015

Zajímavá kniha o prevenci a řešení problémů s malými dětmi. Doporučuji k přečtení. S dětmi pracuji a za pár let jsem sama přišla na to, že laskavým přístupem většinou zmůžu více než přísností. Nic ale není stoprocentní a každé dítě je jiné, což sama autorka uvádí. Těším se na další tituly.