Marla Marla komentáře u knih

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Skvělé čtení, vracím se k němu pravidelně už mnoho let a stále je stejně strhující.

27.12.2022 5 z 5

Chrám i tvrz Chrám i tvrz Pavel Eisner

Dechberouci oslava českého jazyka, neuvěřitelně zábavná, líbezně napsaná, čtení nutno dávkovat, aby člověk všechnu tu krásu stačil vstřebávat.

07.05.2022 5 z 5

Skleněné domy Skleněné domy Louise Penny

Nic není tak, jak se zdá, staré hříchy nikdy nebyly zapomenuty, nové se vynořují s takovou rychlosti, že i padlý anděl Lucifer kroutí hlavou...Tentokrát je v ohrožení celá vesnička a Gamache pořád nemá klid. Úžasné napínavé, vtipné a k pláči dojemné.

28.09.2021 5 z 5

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Občas knížku vytáhnu z knihovny a s chutí si ji přečtu. Nejsem kluk a dávno už mi není náct, ale protože jsem spoustu podobných dobrodružství ve svém mládí zažila, protože jsem jich spoustu později připravovala pro jiné náctileté a možná i proto, že jsem měla tu čest autora poznat osobně, proto patří kniha mezi mé oblíbené a příběhu moc dobře rozumím.

02.05.2021 5 z 5

Pět neděl v balónu Pět neděl v balónu Jules Verne

Je pravda, že tato verneovka patří mezi ty, z dnešního hlediska, nudnější. Ovšem pokud se člověk přenese do dob, kdy kniha vznikala, musí smeknout klobouk a hluboce se poklonit před autorem, který uměl psát tak fantastický, že jeho knihy čteme i dnes.

13.11.2020 4 z 5

Osada Havranů Osada Havranů Eduard Štorch

Nu, kdo z nás všech by mohl zodpovědně říct že ví jak to tenkrát doopravdy bylo...ani všichni archeologové a historici si nemohou být jistí. Pan Štorch nepsal literaturu faktu, psal knihy, ve kterých se snažil přiblížit jak to mohlo být, na základě tehdejších nálezů a domněnek. A že se mu to povedlo, je vidět na tom, že jsou jeho knihy stále čteny.

19.04.2020 5 z 5

Muži v ofsajdu Muži v ofsajdu Karel Poláček

Krásná, vtipná a čtivá knížka a to i pro mě, která chápe fotbal jen jako nesmyslné honění party chlapů za merunou....ale ty dialogy pana Načeradce s Emanem nebo Hedvikou, to špičkování mezi fotbalovými nadšenci, to prvorepublikové nadšení ze hry...dobře jsem si početla!

16.04.2020 5 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Temný a velmi zamotaný díl. Dočítala jsem za /letos/mírného rachotu petard a ohňostrojů a prahnu po dalším díle. Prosím, kdy bude j k mání?

01.01.2024 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Velice příjemná kniha, čtu již poněkolikáté.

13.12.2023 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Po jako prvním přečteném dílu Matčin hrob jsem dočetla díl první a rozhodně ve čtení této série budu pokračovat. Zase to bylo napínavé a mrazivé a Josie je mi velice sympatická, jak bojuje s démony a strachy kolem sebe a v sobě. Už se těším na další díl.

19.07.2023 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Kruh se uzavírá, hra se blíží ke svému konci, někdo prohraje, jiný překvapí a ani životní ztracenci nemusí být zatracení. Hezké čtení, smutně vtipné, celá série stála za přečtení. Nikdy bych si nepomyslela, že mě tak zaujme krimithriller.....

07.05.2022 5 z 5

Prima zábavná blbinka. Marie se mi líbí čím dál tím víc a držím ji palce.

01.01.2021 5 z 5

Mořské panny existují. Pan Fulghum jednu držel za ruku.
Bavorské hodiny s kukačkou z Jižní Koreji se musí sestavit dohromady.
Cokoliv nestojí za práci, nestojí za to dělat dobře.
Špína v zákoutích a škvírách pokoje je kosmický kompost.
Pampelišky nejsou plevel, ale krásné květiny/krom toho se z nich dá udělat salát, sirup a kafe/.
A tohle všechno je čistočistá svatá pravda.

02.04.2018 5 z 5

Jak jsem potkal ryby Jak jsem potkal ryby Ota Pavel

Poetické a lehce zádumčivé příběhy, stejně jako je poetická a lehce zádumčivá i Berounka....

06.07.2016 5 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Joj to byl napínavý a strašidelný díl! Tak napínavý že jsem ho dočetla ve dvě hodiny ráno i když jsem pak v půl páté vstávala do práce. No dobře mi tak, vypadala jsem pak celý den jako po exhumaci . Ale když já jsem tak moc chtěla zjistit jak to dopadne.....

25.04.2024 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Velmi napínavá romantická kniha, poprvé jsem ji četla kdysi dávno a čas od času se k ní vracím.

13.12.2023 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Velmi napínavý, mrazivý a dojemný díl. Bylo mi z něj trochu smutno.

15.11.2023 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Další úžasně napínavý díl zhltnutý, jinak se to říct nedá. Jen doufám, že budou k mání postupně i další díly a že vydávání nepřestane v tom nejnapínavějším....

12.11.2023 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Skvělá kniha, dobrodružná, mrazivá a trochu smutná. Moc se těším na další díl.

05.11.2023 5 z 5

Adam ze Zbraslavi a případ královny vdovy Rejčky Adam ze Zbraslavi a případ královny vdovy Rejčky Hana Whitton (p)

Historické reálie zabalené do pláště dobrodružna tvoří v druhém dílu opět zábavné a napínavé čtení. Moc se mi to líbilo a jsem zvědavá, jaký pátrací úkol přidělí autorka Adamovi ze Zbraslavi v díle třetím.

25.06.2022 5 z 5