Osada Havranů

Koupit

Je to příběh z mladší doby kamenné, popisující život kmene Havranů. Hlavní postavy: Havranpírko, Černý Havran, Kňučák, Veveřice, Dráp, Sokolí oko a Divous.

https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/904/big_osada-havranu-C00-904.jpg 4.2549

Kniha Osada Havranů

Kontryhelka

Klasika. Knihy mého dětství. Netřeba představovat, kdo zná, jistě ví, co před více než 40 lety tyto knihy pro menší čtenáře znamenaly.

Ava365
28.11.2021

Eduard Štorch - autor mého dětství-

Zverak
25.07.2021

Tato kniha mě docela bavila. Sice je už dosti stará, a to dokonce tak moc, že jsem si ji půjčoval z knihovny mého dědy, ale dobrá! Jedná se o příběh z mladší doby kamenné, kde se ocitneme v osadě malého rodu, kde žije náš hlavní hrdina Havranpírko, který zažívá různá dobrodružství. Je to příjemné a rychlé čtení, podle mě by se hodilo, třeba na dlouhou cestu vlakem. Dávám čtyři hvězdičky z pěti.

Tazz1
12.07.2021

Klasika dětství. Kdo by Štorchovky jako malý nehltal.

Beltrix
10.06.2021

Nostalgie z dětství, vzpomínky na prázdniny u tety. Jinak stále překvapivě čtivá kniha, až na ty anachronismy.

Knihomolka506
08.02.2021

Veveřice, Dráp nebo třeba Divous.. taková jména se dnešním dětem už dávno nedávají. Znělo by to divně a jsme v přítomnosti ne v pravěku.. teda pardon. V této knize jsme opravdu v pravěku konkrétně v mladší době kamenné, kde spolu s kluky , pravekymi rodinami a jejich kamarády prožíváme jedno dobrodružství za druhým. Autor umí poutavě vyprávět. Jeho knihy byly , jsou a budou slavné. Ráda si přečtu další :)

TomB.
07.02.2021

Osada Havranů se mi líbila hlavně proto že je o pralidech. Líbí se mi že nejsou moderní. Třeba vaří polívku z žaludů a kostí nad ohněm.
Jednou mně to tak zaujalo že jsem četl asi 1 hodinu a 30 minut (přečetl jsem 2 a 0,5 kapitoli).

ivoiro
01.02.2021

Další nádherná kniha. Je úžasné prožívat všechny příhody a našimi hrdiny.