MarkétaI. MarkétaI. komentáře u knih

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

V malém městě zmizí sedmnáctiletá dívka, kterou se snaží všichni najít. Suspendována detektivka Josie Quinnová začne sama pátrat a zjistí znepokojivé věci..
Kniha se čte dobře. Kapitoly kratke. Má příběh, zápletku a nečekaný, i když podle mě trochu nereálný, konec.
Další knihu o Josie Quinnová si ráda přečtu.

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Knihu jsem poprvé držela v ruce minulý rok. Po pár stránkách jsem ji odložila. Nemohla jsem se začíst, nebavila mě.. Dala jsem jí ještě jednu šanci. Tentokrát jsem se začetla celkem rychle.
Knihu si asi znova nepřečtu, ale za přečtení stojí.

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

V tomto dílu najdeme napětí, akci, ale i trošku romantiky.
Předchozí díly jsem hodnotila plným počtem hvězdiček a ani Křišťálové království nebude výjimka.
Celá série se mi moc líbila a ráda se k ní budu vracet.

Jak se zasnoubit s hrabětem Jak se zasnoubit s hrabětem Sally MacKenzie

Jak už je zde psáno, tak kniha nenedchne ani neurazí. Je to oddechovka na jedno odpoledne. Od autorky jsem ještě nic jiného nečetla, ale dám tomu určitě šanci..

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Elizino tajemství. Příběh, který mě vtáhl do děje od první stránky.
Kniha se čte velmi dobře a rozhodně doporučuji.

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Část jsem poslouchala jako audiokniha a část jsem měla jako e-knihu.
Na audioknihy si teprve zvykám, ale toto bylo super. Příjemně a dobře načteno. Zaposlouchala jsem se hned a hltala každé slovo.
Určitě doporučuji a už se těším na další knihy od této autorky.

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Knihu jsem částečně poslouchala jako audiokniha a část jako e-knihu.
Mam smíšené pocity. Nemyslím si, že by kniha byla špatná, ale já se do ní nemohla vůbec zaposlouchat. Rozhodně to ale není chyba Jana Šťastného. Jeho přednes se mi líbí moc.
Vlastně až všechno do sebe začalo zapadat, tak jsem se zaposlouchala a posledních pár kapitol si užila.
Každopádně dám knížce ještě v budoucnu šanci a tentokrát si ji přečtu. Třeba ještě změním hodnocení..

31.12.2021 3 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Část jsem poslouchala jako audiokniha a část jsem měla jako e-knihu.
Druhý díl se mi asi líbil o malinko víc než první. Začetla jsem se od první stránky a chtěla číst dál a dál..
Detektivní thriller který rozhodně doporučuji.

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Na knihu jsem se těšila. Vypadalo to na napínavé čtení. Nakonec jsem byla trochu zklamaná. Žádné napětí, žádné drama. Žádné uvažování a přemýšlení, kdo je vlastně vrah.
Konec byl určitě překvapivý. To mě opravdu nenapadlo.
K plusu knihy ještě přidám kratší kapitoly a to, že příběh můžeme číst z více pohledů.

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Penelope a Colin.. na tento příběh jsem se moc těšila, ale byla jsem trochu zklamaná.
Přiznávám, že tajemství kolem lady Whistledownové mě nějak nebavilo číst.
Asi bych ocenila, kdyby byl příběh víc věnovaný Penelope a Colinovi. Připadalo mi, že to bylo takové rychlé..
Nebyla to ale zlá kniha. Určitě se k ní někdy vrátím a příběh Penelope a Colina si přečtu znovu.

Beze stopy Beze stopy Mary Torjussen

Kniha mě mile překvapila, protože jsem neměla nějaké velké očekávání.
Kniha se čte sama. Začetla jsem se velmi rychle a musela číst dál a dál, protože jsem chtěla vědět, jak to bude pokračovat.
Jedna věc mě ovšem trošku zklamala. A to, s kým měl Matt nakonec vztah. Přijde mi, že tato dějová linka je v mnoha knihách (aspoň co já jsem četla). Takže toto jsem celou dobu nějak tušila..

Dárek Dárek Sebastian Fitzek

Tak toto byla paráda. Sebastian Fitzek opět nezklamal.
Kniha mě vtáhla do děje od první stránky. Četla jsem dál a dál, nevnímala okolí a kniha se mi nechtěla vůbec odkládat.

28.12.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Co má společného mladá dívka z bohaté a vlivné rodiny, jejíž tělo se našlo pod ledem a tři, pár let mrtvé, prostitutky? To musí zjistit Erika Fosterova.
Dívka v ledu se mi hodně líbila. Teď už hurá na další díl..

25.12.2020 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Erika Fosterova tentokrát řeší vraždu malé holčičky, která se ztratila před 26 lety..
Tak ale toto byla paráda. Od první stránky jsem se začetla a kniha se mi nechtěla vůbec odkládat.

25.12.2020 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Na Vraní dívku (a i další dva díly) jsem se chystala opravdu dlouho. Hodně mě zaujala obálka knihy a i označení Bestseller. Po přečtení mám ale smíšené pocity. Kniha není vyloženě špatná, ale občas jsem se do čtení musela nutit.
Osobně by mi stačilo, kdyby byl pouze jeden díl, ale třeba názor změním při čtení druhého dílu.

25.12.2020 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Trhlinu jsem poslouchala jako Audiokniha a mám smíšené pocity. Občas jsem se do děje úplně ponořila a občas mě to moc nebavilo.
Dám knížce ještě šanci a tentokrát si ji přečtu. Zatím dám 3.5 hvězdičky.

05.12.2020 4 z 5

Rebelka Rebelka Jana Pronská

Od této spisovatelky jsem četla knihu Hříchy první noci, kterou jsem s námahou dočetla, takže jsem od Rebelky neměla žádné velké očekávání. Byla jsem ale mile překvapena.
Je to oddechová kniha na jedno odpoledne.

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Dvoutýdenní pobyt v nejstrašidelnějším domě? Jasné proč ne.
Duchové, tajemno, smrt.. tak toto se mi opravdu hodně líbilo.

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Kniha popisující osudy tři těhotných žen, které se dostaly do koncentračních táborů, a jejich odhodlání přivést na svět své nenarozené děti.
Výborná kniha, která se mi vůbec nechtěla odkládat. Rozhodně stojí za přečtení.

Najděte mě Najděte mě Michelle Knight

Psychopat, který unesl, týral a znásilňoval tři dívky po dobu mnoha let..
Je to neuvěřitelný, emotivní a krutý příběh, který rozhodně stojí za přečtení.