-markéta- -markéta- komentáře u knih

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

První 3 díly jsem četla před několika lety, a tak jsem se trochu bála, že si nebudu pamatovat postavy a vztahy mezi nimi, avšak to se nestalo, protože jsem si během čtení na vše vzpomněla.
Kniha byla super. Nemám sice ráda červenou knihovnu, ale na léto a jako oddychové čtení - proč ne.
Všechny díly jsou sice na jedno brdo, ale já na nich mám ráda to, že postavy jsou propojené a v každém díle se objevují i ty z těch předchozích.
Myslím, že každá slečna, žena, která knihy s erotickou tematikou čte, tak není úplně v klidu a má motýlky v břiše.
Skvěle napsané, čtivé! Super.

21.07.2020 5 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Postřižiny jsem viděla v divadle a moc se mi líbily, každopádně kniha nic moc.
Maryša mi jako hlavní postava vůbec nesedla, Pepin byl super, úplně jsem si vybavovala během čtení divadelní představení. Několikrát jsem se zasmála, ale suma sumárum nic moc.

21.07.2020 3 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Několikrát jsem viděla film, a tak jsem si řekla, že by nebylo na škodu si to i přečíst a musím říct, že jsem z knihy lehce zklamaná. První polovina byla zdlouhavá. Pasáže, které se několikrát opakovaly jsem jen přejížděla očima.
Posledních několik stran samozřejmě paráda! Nikdo určitě nečekal, jak se pan Kopfrkingl zachová ke své milované Lakmé.

24.06.2020 3 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Já nevím no. Miluji knihy s válečnou tematikou a na tuhle jsem se obzvlášť těšila, že to bude něco zase trochu jiného a + když jsem viděla vysoká hodnocení, tak jsem nemohla déle odkládat.
Noooo, jsem zklamaná lehce. Asi 60 % knihy mě moc nebavilo a zdá se mi, že se něco začalo dít, až když začala 2. světová válka.
Napsané to bylo krásně a to, co se dělo, byla hrůza. Sama jsem koncentrační tábor Osvětim navštívila a vždy při čtení některé knihy mám husí kůži, protože vím, že jsem těmi místy procházela.
Asi jsem od knihy očekávala více.

22.06.2020 3 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Já to prostě nechápu!
Je to 9.díl série a je to opět TOP! Jak je to možný? Pořád čekám, kdy budu zklamaná, protože přeci mě už nemůže nic nadchnout tolik. A voila - nadchlo.
Tento díl byl opět úžasný a s dílem Skryté karty je mým nejoblíbenějším!
Upřímně v tomto díle trochu chápu i vraha.
Na konci mi ukápla i slza, kvůli Pennovi a kytce.

18.06.2020 5 z 5

Já to prostě říkám pořád, že rozvojové knihy nejsou pro mě a stejně se vždy nechám do nějaké ukecat. Tato kniha nebyla výjimkou.
Nebylo to nejhorší, ALE.. Chvílemi jsem vůbec nevěděla co čtu, nedokázala jsem se na knihu absolutně soustředit. Samozřejmě místy jsem se zamyslela, něco přečetla dokonce 2x.

V knihách tohoto typu si prostě každý najde "to své", nad čím se zamyslí a co si vezme k srdci.
Přemýšlela jsem, že si přečtu i druhou knihu od autora, ale zatím to vypadá, že jedna stačila.

"Ten, kdo žije svůj život naplno, je připravený kdykoliv zemřít."

14.06.2020 3 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Nemám ráda komiksy a tak jsem hodně přemýšlela, zda si tuto knihu přečtu a voila - přečetla.
Kniha byla nádherně zpracovaná. Obsahovala jednoduché a výstižné kresbičky!
Myslím, že každý knihomol se v knize nejednou našel a nejednou zasmál.
Výborný knižní skvost!

10.06.2020 5 z 5

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

(SPOILER) Já jsem nadšená! Narazila jsem na tuto knihu omylem, ale velmi mě zaujala a jsem moc ráda, že jsem po ní sáhla.
!!!SPOILER!!!
Kniha vypráví o psychiatrické léčebně ve Francii, kam manželé, děti, rodiče odkládají své ženské polovičky. Řekli byste, že v léčebně by měly být nemocné ženy, avšak v některých případech se tam nacházely ženy, které se pouze nehodily do společnosti, nebo se bouřily, či byly jednoduše jiné. V léčebně prováděli pokusy na ženách, které měly záchvaty. Úmyslně jim je vyvolávali a lidé se na to chodili koukat - hyenismus.
Hlavní hrdinkou je pracovnice Genevie, která je striktní a žije pro svou práci (sama dříve byla psychicky nemocná). Na pacientky je dá se říci zlá. Avšak nová pacientka Eugenie, která vidí duchy a může s nimi mluvit, v ní něco zlomí a Genevie se změní. V první řadě ošetřovatelka samozřejmě nevěří, že něco jako duch existuje, avšak Eugenie ji přesvědčí (bude mluvit s její mrtvou sestrou) o opaku.
Vše končí tak, že slečna Genevie pomůže Eugenii utéct z léčebny a sama se poté stává její pacientkou.

V knize je velmi zajímavé sledovat, jak to na takovém místě chodí a jak místo vnímají pacientky.
Kniha byla skvělá a moc by mě zajímalo, jak se bude vyvíjet život Eugenie po útěku.

Hlavní otázkou celé knihy je, kdo je vlastně nemocný a kdo ne.

10.06.2020 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Tak nakonec i já jsem se "dokopala" k této sérii.
Harry Hole mi byl hodně doporučován, tak jsem si řekla, že tedy zkusím a upřímně jsem lehce zklamaná. Tím, že Nesbo je hodně vychvalovaný autor a vidím u hodně lidí, že ho čte a miluje, tak jsem asi čekala něco víc.
Kniha nebyla špatná, ale z těch 400 stran byla detektivka tak 100, což mi přišla škoda, protože si myslím, že se z toho dalo vytáhnout mnohem více. Ale kdo ví, třeba to bylo jenom tím, že to byl první díl.
Určitě mě neodradila kniha k tomu, abych v sérii nepokračovala, ba naopak, těším se až Harryho poznám více (protože z prvního dílu mi je celkem sympatický).

08.06.2020 3 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Tím, že je kniha tlustší, tak už i obsahuje hodně věcí, které se do filmu nevešly.
Harryro mám moc ráda, ale v tomto díle mi vadila jeho povaha, kdy byl neustále na někoho naštvaný a křičel (CAPS LOCK).
S tímto dílem začínají téct i slzy, protože začínají umírat osoby, které do příběhu prostě patří.
O Umbridgeové nemusím snad ani psát - příšerná postava.
Každopádně to byl další skvělý příběh, který je radost číst. Fajn oddechovka, u které nemusíte přemýšlet.

04.06.2020 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

TOP TOP TOP!!!!!
Kniha se mi moc líbila! Jakože vážně MOC!
Silný příběh ze života, ze kterého mi bylo zároveň smutno a špatně.

Kniha vypráví o klasické rodině - máma, táta a 2 děti. Jedna z dcer je bohužel oblíbenější a druhá je chudinka, která ať se snaží jak se snaží, vždy bude ta špatná a vždy si matka najde něco, za co by jí mohla vynadat. Matka si neustále stěžuje manželovi, aby dceři domluvil, bohužel to podává velmi špatně a skončí to hádkou a manžel jde Barunku (tu méně oblíbenou dceru) zmlátit. Mlátí jí tolik, že i spolužačky na tělocviku si všimnou, že má modřiny. Barča vyniká ve výtvarce a moc si jí oblíbí nový učitel, díky kterému nakonec začne chodit i do zušky k jeho matce. Barunka má bohužel špatný vztah i se sestrou. Jednou však napíše slohovou práci, kde popíše, jak to u ní doma chodí. Učitelky se zhrozí a začne se to řešit, v tom Bára dostane strach a řekne, že si celý příběh vymyslela. Netrvá dlouho a stejně vyjde najevo, že to byla pravda. Celý příběh vlastně vypráví o tom, jaká je Barunka chudinka a jak jí matka se sestrou nemají příliš rády. Velmi smutný konec, o kterým se však dá říci, že je svým způsobem dobrý, vysvobozující.

Jednoznačně doporučuji. Je to taková jednohubka na odpoledne.

29.05.2020 5 z 5

Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete William Shakespeare

Stále dávám Shakespearovi šanci a stále nejsem nadšená. Nevím, co mi na jeho knihách tolik vadí.
Co se týče příběhu, tak opět fajn nápad. Bylo trochu předvídatelné, kdo se do koho zamiluje, ale to mi vůbec nevadilo.
Konec byl moc hezký.

24.05.2020 3 z 5

Chraň mě před zlými muži Chraň mě před zlými muži Saul A. Lelchuk

Čtu zde komentáře, které nesdílí mé nadšení. Neříkám, že všichni musí dát 5 hvězdiček, ale jako zklamání mi to rozhodně nepřišlo.
Takhle, kniha nebyla bombastická, ale na 4-5 hvězdiček rozhodně byla. Bylo to pro mě něco nového. Za mě trochu feministické, ale ne nějak přehnaně.
Děj se mi moc líbil a hlavně myšlenka toho, že když je někdo knihomol, knihovnice, tak nemusí být hned zapšklý introvert, ba naopak.

Nikky se mstila mužům, kteří ubližovali ženám a zároveň řešila velmi závažnou věc, na kterou byla připravena a měla plán i na to, kdyby se něco pokazilo (což se samozřejmě stalo).
Název odpovídá tomu, co v knize bylo, mělo to spád, bylo to příjemné čtení. Těším se na další díl. :-)

24.05.2020 4 z 5

Pravda o zázracích Pravda o zázracích Atticus (p)

I tento díl byl skvostem, co se vizuální stránky týče. Básně, které se mi líbily, se kterými souhlasím, které mě zasáhly, jsem si v knize označila.
Ráda knihou listuji a pročítám mé oblíbené básně.
Každý si určitě najde svou “spřízněnou” stránku.
Knihu jsem četla v angličtině, protože si myslím, že překlad nedokáže vyjádřit pocity, které z originální knihy číší.

21.05.2020 4 z 5

Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Philippe Brenot

Kniha se mi moc líbila, měla jsem seminární práci na toto téma a hodně věcí jsem do ní z knihy použila.
Není to nijak vulgární, je to naučné, vtipné, hezké ilustrace.
Doporučuji.

15.05.2020 5 z 5

Osvětimský proces Osvětimský proces Annette Hess

Četla jsem již mnoho knih s tematickou koncentračních táborů a všechny jsou vesměs stejné, ale tahle byla odlišná. Každopádně za mě ne-e. Kniha se kolem koncentračního táboru sotva mihla. Propojení na konci bylo samozřejmě zajímavé, ale předvídatelné. Nelíbilo se mi, že Evin snoubenec udělal to, co udělal - nesnáším takové chování od chlapů.
Je hrozné, že "vrahové" nebyli ani schopní uznat, že jsou vrahové - jako by si za tím, co dělali nestáli.
Nevím, asi toho mám načteno z této tématicky hodně, tak nemůžu být vždy nadšená.

07.05.2020 3 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Shakespeara jako autora moc nemusím, ale pořád mu dávám šanci a zkouším další jeho díla.
Zkrocení zlé ženy bylo průměrné - pro mě.
Nápad dobrý, zasmála jsem se, ale bohužel 3 hvězdičky.

07.05.2020 3 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Sabine Thiesler

Smíšené pocity. Podle názvu jsem čekala asi něco víc, ale kniha byla dobře napsaná, čtivá. V podstatě 3/4 knihy byla jen o životě před Sarah smrtí, což mi kolikrát přišlo zbytečně zdlouhavé.
Bylo tam dost situací, kdy jsem se chytala za hlavu a říkala si, že to snad ne!!!, ale bohužel - stává se.
Ze začátku jsem myslela, že Sarah zabil někdo jiný, ale v průběhu knihy mi to začalo docházet a bála jsem se toho konce, který doopravdy přišel.

03.05.2020 4 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Nádherná kniha, kterou by si měl každý alespoň tisíckrát za svůj život přečíst. A ne jen přečíst pro sebe, ale i šířit dál svým dětem, vnoučatům, VŠEM.
Pohádky jsou krásné, vtipné + doplněny krásnými ilustracemi.
Neznám nikoho, kdo by pejska a kočičku neměl rád, NIKOHO.
A věty typu "V dnešní době jsou lepší pohádky" neberu. Tohle je klasika a klasika NIKDY neomrzí.

27.04.2020 5 z 5

Hrad Hrad Jennifer Egan

Z této knihy jsem velmi zmatená.
Bylo to něco úplně jiného, než na co jsem zvyklá. Kniha se mi četla velmi špatně. Za mě to byla náročná literatura, protože jsem musela hooodně přemýšlet a kolikrát se i vracet. Musím říci, že to nebylo úplně hrozné, ale za mě průměr. Čekala jsem v knize nějaké "wow", ale nepřišlo.
Konec je hodně otevřený.

26.04.2020 3 z 5