-markéta- -markéta- komentáře u knih

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Nerada čtu poezii, ale básně od Erbena miluju! Plno básní jsem se musela učit na recitační soutěže a vždy jsem byla nadšená. Básně se dobře pamatují a rýmují.
Dnes jsem přečetla celou Kytici a mnohé básně si i pamatovala.
Vřele doporučuji!

27.08.2017 5 z 5

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Nejsem moc na poezii, ale tyto básně se mi líbily. Nejvíce "Balada o nenarozeném dítěti".
Není ho každopádně kniha, kterou bych si chtěla přečíst znovu.
Přečteno jen z důvodu maturitní četby.

19.08.2017 3 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Skvělá kniha, od které jsem nečekala moc, ale dostala jsem neskutečně hodně!
Skvěle napsaná divadelní hra, kterou bych chtěla vidět na vlastní oči!
Harpagon, jakožto hlavní postava se může mnoha lidem zdát jako otravný, zlý člověk, ale mě bavil a strašně jsem si užívala situace s ním.
DOPORUČUJI

16.08.2017 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Knihu jsem přečetla kvůli povinné četbě a jsem za ní nesmírně ráda!
Je to jedna z nejlepších knih, které jsem četla!
Kniha má krásný děj, který nadchne i člověka, který nemá rád romány (jako mě). Určitě doporučuji a není to naposledy, co jsem knihu četla!

12.08.2017 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Knihu jsem četla, protože je v kánonu maturitní četby, jinak bych se k ní asi nedokopala.
První jsem viděla film a čekala, že kniha bude lepší (jako skoro vždy), ale upřímně mě více bavil film.
Děj je krásný a určitě stojí za to, ale kniha pro mě byla lehkým zklamáním.

"Bůh ví, co jsi dělala, ví všechno, co jsi dělala. Mě obelhat můžeš, ale nemůžeš obelhat Boha!"

11.08.2017 3 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Nemám ráda sladké knihy, ale Romeo a Julie mě nadchla!
Krásně napsané drama, které musíte přečíst jedním dechem.
Určitě všem doporučuji, protože v tomto příběhu najdete všechno - lásku, nenávist, smrt, usmíření.

26.07.2017 5 z 5

Mischling Mischling Affinity Konar

Kniha byla perfektní! Bohužel jsem ji četla poměrně dlouho, protože jsem toho měla hodně ve škole, ale je to kniha na přečtení jedním dechem! Děj je velmi napínavý, bolestivý a skvěle procítěný!
Nemám ráda knihy s tématikou 2. světové války, ale tohle byla bomba! Vážně mě kniha nadchla a určitě to není naposledy, co jsem ji četla!
Děj jsem prožívala velmi, protože jsem sama Osvětim navštívila!
Kniha rozhodně není ztrátou času a měl by si jí každý přečíst.

20.05.2017 5 z 5

Všechny důvody světa, proč běhám Všechny důvody světa, proč běhám The Oatmeal (p)

Na tuto knihu jsem se velice těšila, byla mi doporučena mou oblíbenou knihomolkou. Nikdy předtím jsem komiks nečetla, a tak jsem ani nevěděla, jak se taková kniha čte.
Upřímně, těšila jsem se na tuto knihu velmi. Četla jsem jí necelé 2 hodiny, protože některé pasáže se mi velmi líbily a četla jsem je třeba 2x, Každopádně celkový dojem knihy na mě není moc pozitivní. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout - pravda. Kniha byla velmi pěkně zpracována, vulgarismy byly vhodně zvoleny do kontextu.
Kniha byla místy vtipná, každopádně celá kniha nebyla postavena na vtipu (dle mého), ale na zamyšlení a tak trochu popotlačení k běhání.
Mě osobně kniha zklamala, každopádně možná si jí přečtu někdy ještě jednou a třeba na ní budu mít jiný názor.

15.04.2017 2 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Knihu jsem četla strašně dlouho, četla se mi velice špatně a tak nějak mě nenadchla. Každopádně já knize dávám šanci až do konce a tak to bylo i u této a panebože? DĚKUJI! Ve třetí třetině knihy jsem v knize našla něco, co najde každý, každopádně každý z toho bude mít jiný pocit a jinak ho to zasáhne. Mě to zasáhlo velmi. Našla jsem v tom něco, co bohužel nedokážu popsat, ale spojení v knize bylo neskutečné.
V první řadě jsem knihu chtěla hodnotit špatně, protože pro mě to byly pouze prázdné řádky, ale na konci jsem pochopila, že kniha má absolutně všechno.
Knihu určitě nebudu číst už nikdy podruhé, ale to jen z důvodu, že se bojím, že bych v ní našla něco jiného než jsem našla teď a moc by mě to zklamalo.
Doporučují, ale pouze na jedno přečtení!
Kniha má velmi zajímavý děj, se kterým jsem se ještě nesetkala.

+kniha je doplněna skvělými citáty

13.04.2017 4 z 5

Podle skutečného příběhu Podle skutečného příběhu Delphine de Vigan

Knihu jsem si pořídila, protože ji vychvalovala slečna z Martinusu, kterou sleduji a hodně na ní dám.
Ani nevím, jak bych tuto knihu stručně shrnula.
Děj byl velice napínavý a do posledních řádků nebylo jasné, jak to celé skončí. Během čtení knihy jsem si udělala několik závěrů, ale ani jeden se neztotožnil s opravdovým.
Upřímně, po dočtení ve mě kniha zanechala nepříjemné pocity. Nechci to zde popisovat, abych nebyla spoilerkou, ale dle mého by si tuto knihu měl přečíst každý. Není to naučná literatura, každopádně stojí za to a určitě v každém zanechá nějaký ten zvláštní pocit, nad kterým bude důmat i po dočtení.
Za mě krásně zpracované psychologické dílo. Zaslouží si 5 hvězdiček a doporučuji!

12.02.2017 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Čtu zde mnoho negativních komentářů.
Ale já musím přispět jedním pozitivním. Mě se třetí díl líbil velmi. Byl nabitý akcemi, které do života "nechutně" bohatého člověka patří. Také se mi líbilo, že se zvrhlý Christien mohl změnit - jak dokázal milovat svou ženu a své děti.
Každopádně nejvíce mě na knize bavila poslední část "Seznamte se - Stín" - totálně jsem si vzpomněla, jak to vlastně celé začalo a bylo příjemné vidět po 3 dílech, jak to celé seznámení prožíval sám Christien. Díky této poslední části se velmi těším na knihu "GREY", která bude celá z jeho hlavy.
Neříkám, že si knihu přečtu vícekrát, každopádně film určitě shlédnu.

28.01.2017 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Myslím, že tohle je záležitost, kterou by měl každý alespoň jednou přečíst a mít doma.

26.10.2016 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Po prvním díle jsem byla na knihu velmi zvědavá a musím říct, že mě totálně nadchla! Neskutečný děj a oproti prvnímu dílu, který nebyl nějak nic moc.. Bylo to parádní! Nechtěla jsem, aby kniha skončila! Totálně mě vtáhla do sebe a dokonce jsem si i 2x zaplakala. Jen teď doufám, že až v únoru vyjde film, tam mě to nezklame.
Určitě lepší než prvni díl!
Nemůžu se dočkat až se pustím do třetího (už zitra)!!!

14.09.2016 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Kniha mně chytla od samého začátku. Byla plná překvapení a zajímavých akcí. Určitě nelituji toho, že jsem si tuto knihu přečetla, ba naopak. Miluji čtení románů, ale díky této knize se snad dám na detektivky! Všem velice doporučuji.

23.08.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Upřímně.. Na knihu jsem se velice těšila, každý říkal, jak je skvělá, jak se u ní pobavil, atd..
Mně kniha nenatchla ani trochu. Ano 12 příběhu bylo propojeno, ale to je tak jediný. Absolutně jsem si ke knize nemohla najít cestu. Dnes jsem ji konečně po měsíci a pul dočetla. Určitě je to kniha, kterou bych nedoporučovala a kterou bych si přečetla znovu.
Za mně bohužel veliké zklamaní.

14.08.2016 1 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knihu mi doporučila kamarádka, která z ní byla velmi unešená. Četla jsem jí nadvakrát, protože poprvé mě začátek nezaujal a já jí odložila. Po půl roce jsem se k ní vrátila a mohu říct, že jsem za to moc ráda! Začátek knížky mě moc nenadchl, ale dalšími stránkami jsem se přesvědčovala o opaku. Knížka ve finále byla neskutečná. Nečekala jsem od ni tolik, ale vážně stála za to a mohu jen doporučit! Doufám, že vyjde i film, protože by mohl byt velmi zajímavý!

05.07.2016 5 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Kniha se mi velmi líbila, byla napínavá a hezky se četla, byl to můj první horor a určitě mě neodradil, ba naopak, určitě si jeśtě nějaký přečtu. 5 hvězdiček si kniha nezaslouží, ale 4 rozhodně. Autorka měla velmi dobrý nápad, že tuto knihu napsala. Každopádně ji doporučuji. :-) Jen konec mě trochu zklamal, protože když se zdálo vše vyřešené, stejně se našlo něco, co vše zase rozhodilo a tím kniha skončila, takže v podstatě ne ukončeny dej, což mě mrzí, protože bych chtěla vědět, jak to autorka myslela, když knihu napsala, ale i tak kniha velmi povedená.

19.10.2015 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Kniha se mi velmi líbila. První jsem viděla film a mohu říci, že jsem se na ten film vůbec nemusela koukat. Bohatě by mi stačilo přečíst si knížku. Kniha byla o hodně lepší než film. Film byl podle mého velmi zcenzurovaný oproti knize. Bála jsem se ji čist, protože mě vyděsilo 606 stran, ale uteklo to velmi rychle a já už se těším, až začnu číst druhý díl a doufám, že mě zaujme tolik, jako první díl. Všem určitě doporučuji. Každopádně kdo neviděl film a první si přečte knížku, tak podle mého film ani nedokouká, protože ten děj je sice stejný, ale mnoho situací je jiných.

04.10.2015 5 z 5

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Stejně tak, jako první díl mohu říct, že i druhý díl byl skvělý. Nečekala jsem ho takový, ale vážně všem doporučuji. Je to kniha úplně o něčem jiném než ostatní knihy. Těším se na další knihu od tohoto spisovatele! Snad budou také tak skvělé jako ty předešlé. :-)

30.08.2015 5 z 5

Díky za vzpomínky Díky za vzpomínky Cecelia Ahern

Knihu jsem si vybrala podle obalu a navíc byla ve slevě a já neměla knížku na dovolenou, tak jsem jí vzala. Musím říct, že mě velmi nadchla, nikdy jsem ještě nečetla knihu s tímto dějem. Všem doporučuji.

20.08.2015 5 z 5