Market-k-a Market-k-a komentáře u knih

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Dějově předvídatelné, ale příjemné emoce to ve mě vyvolávalo, takže jako romantickou oddechovku doporučuji, autorka ví, co chtějí ženy číst... :-)

30.08.2023 4 z 5

Bokovka Bokovka Barbora Vajsejtlová

Je to knížka, která vám i po přečtení zůstane v hlavě. Je to příjemná oddychovka, i přesto, že se v ní odehrávají rodinná a soukromá dramata. Co se mi líbí, že téma nevěry je popisováno jak z pohledu mužského (otec od rodiny), tak z pohledu ženského (jeho milenka). A je to nevěra, která se - jak už to tak asi bývá - vymkne z rukou. Román by podle mého mohl z fleku posloužit jako odstrašující příklad pro ženaté muže, kteří mají chuť na nějaké milostné zpestření, protože takhle by určitě dopadnout nechtěli :)

14.03.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Úplně mě to nalákalo udělat si někdy výlet do Švýcarska a ochutnat nějakou tabulku jejich vyhlášené čokolády... :)

09.11.2021 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Pokud hledáte oddechové čtení, tak s touto autorkou nešlápnete vedle. Navíc se člověk dozví spoustu zajímavostí z různých koutů světa.

10.05.2021 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Tahle anglická ilustrátorka / spisovatelka mě baví. S mnohými věcmi v knize souzním. Doporučuji hlavně introvertům, protože věřím tomu, že tahle knížka jim může dopomoci mít lehčí život a netrápit se, jestli nejsou "divní". A ostatní by si to také mohli přečíst, aby alespoň trošku pochopili. V mnohém jsem se našla, mám dobrý pocit z toho, že nejsem jediná :-)

22.07.2020 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Román přenese své čtenáře (spíše čtenářky) do prostředí Paříže. Sladkosti, které se pečou v tamní cukrárně, máte potřebu si googlit a někdy vyzkoušet doma nebo někde na cestách, protože zní prostě neodolatelně. Milá oddychovka, co milá, jsem z ní nadšená!

29.04.2020 5 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Originální, vtipné. I přesto, že ústředním tématem je sebevražda, je to vlastně oddechová knížka. Moc mě to bavilo, za mě (a koukám i podle hodnocení) lepší než autorčina další knížka Josefíně všichni lžou.

06.12.2023 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Originální příběh. Střídání kapitol z pohledu vnučky a její babičky, která byla z velké části příběhu již v nebi. A tam se autorka vyřádila, pojala nebe opravdu netradičně. Trošku těžko uvěřitelné, taková pohádka pro dospělé, ale proč ne...?

29.09.2020 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

V tomto románu už autorka nepoužila er-formu, jak jsem očekávala. Ale to je tak asi jediná anomálie v jinak podobně psaných knížkách této spisovatelky - zejména zamilování se do nějakého (zpočátku) bručouna. Nejsem nějaká velká znalkyně Dánska a hygge, ale při čtení jsem úplně dostala chuť se tam někdy podívat :-) Co mě ale zamrzelo, byly občasné překlepy v knížce, to by asi být nemělo a působí to rušivě. Ale jinak příjemná oddychovka. Ale v porovnání z Cukrárnou a Pekárnou třetí místo.

15.05.2020

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Byla jsem na scénickém čtení v rámci Listování a bylo to super, nasmála jsem se. I proto se mi knížka líbila. Je to jednoduchý román, který nás zavede do mužského světa plného testosteronového "chceš do držky" (pochopí asi jen ti, co četli :-DD). Co se povedlo, jsou přesně takovéto chlapské hlášky a rady - např. pít denně tři Plzně, které vyřeší všechny neduhy, pružit s velitelkami (jistě si domyslíte) atd. Zajímavě napsáno, originální.

09.03.2020 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Četla jsem celou sérii Harryho Pottera už jako dospělá a moc mě to bavilo. Tedy doporučuji nejen pro děti :-) Co doporučuji - myslím, že je to povinnost! :-D

12.11.2019 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Milá knížka, u které se člověk když už ne nahlas zasměje, tak určitě pousměje :-) Po vizuální stránce velmi pěkná knížka - obal i ilustrace.

12.11.2019 5 z 5

Josefíně všichni lžou Josefíně všichni lžou Kateřina Pantovič

Originálně napsané, ze života, párkrát jsem se i pousmála ironickému podtextu, který se line celým příběhem. Myslím, že ještě něco od autorky vyzkouším.

08.11.2023 4 z 5

Jeřabinový dům Jeřabinový dům Marie Hajdová

Napsané je to vlastně pěkně, ale něco tomu chybí. Za mě moc popisné a povrchní. K žádné z postav se citově nepřipoutáte.

17.10.2023 4 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Nejvíce oceňuji zpracování knížky formou otázek a odpovědí, do toho sem tam krátký příběh. Zajímavá témata kapitol. Trošku už místy názory na hraně, ale každý si asi najde to svý. Pořád nevím, jestli je mi autor knížky spíše sympatický, nebo spíše nesympatický (to jsou dilemata :-D), každopádně mě zajímá, je to určitě charismatická osobnost se spoustou znalostí, takže se chystám přečíst i jeho další dvě díla a těším se ně.

27.03.2023 4 z 5

Nesmíš všechno vidět tak černě (a jiné hloupé řeči) Nesmíš všechno vidět tak černě (a jiné hloupé řeči) * antologie

Mě to bavilo moc. Nejsem člověk, který by bagatelizoval psychické nemoci a problémy a tahle knížka mě v tom ještě více utvrdila. Zjistila jsem, že vlastně vůbec nemám šajn, jak těžké musí být žít s něčím takovým. Všichni máme dny a nálady jednou dobré, pak zase horší, a tyto povídky a zkušenosti ostatních jsou prostě fajn slyšet/číst, že v tom nejsme sami a je to normální. Ráda bych vyzdvihla povídku české autorky Karolíny Meixnerové, která celou publikaci krásně uzavřela a dotkla se tématu, které je blízké snad každé ženě.

25.01.2023 5 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

Tohle bylo taaak milý... A nostalgický... Krásný.

22.04.2022 5 z 5

Třetí polovička Třetí polovička Carola Lovering

(SPOILER) Já nevím, jsem z této knížky trošku v rozpacích. Líbí se mi obálka, román má originální námět. Ve vyprávění se střídají tři hlavní postavy - manžel, manželka a milenka. Je to zajímavé, ale alespoň pro mě ne-uvěřitelné. Nebo odpustili byste muži, který by vám tajil, že je ženatý, má tři děti a ještě by vám kradl peníze...? A jehož cílem bylo od začátku si pouze finančně přilepšit? Přesto všechno však hodnotím slabšími 4 hvězdičkami.

22.02.2022 4 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Nejdřív jsem viděla seriál, který mě úplně nadchnul. A knížka je taky skvělá, moc mě to bavilo, a to i přesto, že se vlastně v knize nic navíc nedozvíte.

08.02.2022 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Oddychovka asi zejména pro ženy po rozvodu. Plusem pro mě byly krátké kapitoly, naopak co se mi nelíbilo, byly neznačené přímé věty a časté série několika vykřičníků na konci vět, to už je jak z deníčku dívek ze základních škol :) Sprostá slova ani sexuální scény mi nevadili, vlastně celá knížka byla o chlup lepší něž moje očekávání, těším se na filmové zpracování.

28.11.2023 4 z 5