Marisa Marisa komentáře u knih

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Naprostá nádhera a dokonalost. Nemohla jsem se odtrhnout a chtěla jsem, aby příběh nikdy neskončil.

10.02.2020 5 z 5

Zářivá noc hvězd a ledu Zářivá noc hvězd a ledu Rebecca Connolly

Tohle byla kniha, jejíž pohled na celou tragédii mi chyběl. Tolik věcí, o kterých jsem neměla tušení. Místy mi bylo úzko, místy jsem neměla daleko k slzám. Naprosto mistrně napsané dílo, které nesmí uniknout vaší pozornosti.

06.08.2023 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Knížka byla zajímavá, ale v první řadě bych jí vůbec nesrovnávala s Dívkou ve vlaku a Zmizelou. Samotnou by mě srovnání těch knih ani nenapadlo, ale takhle, když je to na té knize napsané, jsem to musela stále srovnávat a díky tomu se mi Dokonalý cizinec zdál trochu mimo. Nevím, asi bych na to pohlížela jinak, kdyby tam nebyly věty: ,,... a jehož recenze přirovnávají ke Zmizelé a Dívce ve vlaku" a ,,nutnost pro fanoušky Zmizelé a Dívky ve vlaku".
Jak říkám, kniha byla sice ze začátku táhlá, ale pak jsem se chytla a příběh byl čtivý, ale prostě jsem měla tendenci stále srovnávat a to kazilo celý můj dojem.

23.07.2016 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Sakra lidi, když víte, že vás tyto knihy bavit nebudou, proč je čtete? To asi fakt nemáte lepší věci na práci, co? Mě se kniha líbila, četla se v pohodě a děj byl také fajn ;)

19.02.2015 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Skvělý, skvělý, skvělý. Napínavý příběh, sympatické postavy a nečekané rozuzlení. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a byla jsem moc ráda, že jsem si ji vybrala zrovna jako letní čtení. Mám ráda jak čisté detektivky, tak psychothrillery, ale nevadí mi, pokud se oba žánry smíchají dohromady jako tady. Autorka si s tím skvěle poradila a výsledkem je kniha, která má nakročeno ke slibnému pokračování.

06.08.2023 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tahle kniha je prostě dokonalá. Už delší dobu jsem uvažovala, že si jí koupím a když už jsem jí viděla vystavenou v knihkupectví, neodolala jsem a musela být moje. Pokaždé jsem se těšila, až budu mít opět čas na čtení, naneštěstí ( :D ), kniha je velmi čtivá, takže jsem jí měla přečtenou asi do týdne, ačkoliv jsem se jí snažila šetřit. Jinak vtipná byla hodně, jedním slovem dokonalost :D

16.05.2016 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Já na jednu stranu knihy od Klevisové miluju. Právě kvůli tomu luxusnímu popisu venkova, vztahů mezi sousedy a jejich charakteristikami. Tahle kniha mě ale dost zamrzela v tom, že příběh začal detektivku připomínat až tak 50 stran před koncem. A ten konec bych očekávala trošku víc rozvedený. Takhle to na mě působilo jako příběh mnoha lidí z jedné vesničky.

14.08.2023 3 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Příběh plný krásných myšlenek. Chytí za srdce

15.08.2016 5 z 5

Ohrožené Ohrožené Sara Shepard

Ať už je konec! :D Knihy jsou napsány krásně, ale čeho je moc, toho je příliš, BTW - Fujiová mi už neskutečně leze na nervy :D

30.04.2016 5 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Kniha byla ze začátku trošku nudná, bylo tam na mně až moc postav a děj byl zatím takový obyčejný. To se ale od půlky změnilo. Děj nabral rychlý spád a konec byl úžasný. Vše do sebe perfektně zapadlo. Doporučuji :)

12.04.2015 5 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Knihu jsem si zamilovala hned, jak jsem ji viděla. Nemohla jsem se dočkat, až si jí přečtu. A to se stalo, za dva dny jsem jí jedním dechem přelouskala. Kniha je nádherná, prostě dokonalá. Miluji historii, takže o důvod navíc, proč mám knihu tak ráda. Bez dalšíhio rozmýšlení 5* :-)

05.07.2014 5 z 5

Ti, co vidí Ti, co vidí J.R. Erickson

Miluju knihy od Darcy Coates a tak jsem myslela, že v J. R. Erickson najdu poměrně dobrou alternativu. A nepletla jsem se. Kniha se četla v podstatě sama a příběh mě velmi zajímal. Mrzelo mě ale, že prostředí sanatoria zde bylo vykresleno jen okrajově, od toho jsem očekávala více.

06.08.2023 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Také se přidám k tomu názoru, že ze začátku to vypadalo na takovou tuctovou knihu, avšak od půlky příběh opravdu mění směr a čte se opravdu dobře

24.01.2017 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Hlavně části s Milesovou minulostí mě chytly za srdce, ovšem připadalo mi to tam nějak prázdné občas

16.12.2016 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Přečteno za pár hodin. Super :D

25.06.2016 5 z 5

Oprátka za osm mrtvých Oprátka za osm mrtvých Roman Cílek

Knihu mi půjčila kamarádka a já jí měla během víkendu přečtenou. Velice zajímavé čtení, nad kterým budu ještě dlouho přemýšlet.

24.04.2016 5 z 5

Spadla klec Spadla klec Sara Shepard

Naprosto dokonalý konec série. Neměla jsem daleko k pláči. Emma a Suttonin duch mi přirostli k srdci. Doporučuji :)

18.05.2015 5 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Knížka byla čtivá, dobře napsaná a zábavná.

10.03.2015 5 z 5

Neuvěřitelné Neuvěřitelné Sara Shepard

Skvělý díl!
Pozor spoilery
Hanna: ta srážka s autem a ty problémy s Monou, to bylo skvěle popsané.
Emily: Iowa, to musel být ale zapadákov. Bože, tam bych nevydržela ani minutu :D
Spencer: Zlatá orchidej, to bylo zajímavé.
Aria: ta mě pobavila nejvíc. Podle mě je Aria blázen, magor a prostě takový ten typ člověka o kterém bych si myslela, že něco vypila :D

29.08.2014 5 z 5

Psí život Psí život Jeff Kinney (p)

Myslím, že tato kniha je zatím z celé série nej. Ale další díly přicházejí :-)

05.07.2014 5 z 5