mario.nette mario.nette komentáře u knih

Podivná Sally Diamondová Podivná Sally Diamondová Liz Nugent

Tak tohle bylo něco :( jestli čekáte nějaké vraždění, ne, o tom to vůbec není. Během čtení mi bylo smutno a špatně. Nevadí mi krváky, nevadí mi vraždy. Tohle bylo strašný, špatný a smutný. Kdybych tušila o čem to bude, nečetla bych to. Jsem ale ráda, že jsem si to přečetla, i když to je strašně špatná věc, to co se tam dělo. Co ještě k tomu říct....nenávidím tu odpornou zrůdu, co za tohle všechno může. HNUS.

13.03.2024 4 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Barbara Erskine

Nejsem na "zamilované" knihy, ale toto bylo jiné. To bylo tak...tak krásné a zároveň smutné. A Tony...a ten konec. To mě fakt dojalo.

12.03.2024 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Četlo se to hodně dobře. Docela krátké kapitoly a střídání - to mě bavilo a nutilo číst dál, jak tohle všechno dopadne. Za mě super! Myslela jsem, že to bude mít nějaký nečekaný konec, překvapení. To sice nemělo, ale i tak skvělá kniha. A také plus za větší písmenka :)

11.03.2024 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Tohle jsem četla na základce - někdy v sedmé třídě. O prázdninách na chatě a milovala jsem to. Moc krásná knížka :)

05.03.2024 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tohle jsem četla taaaak dávno! A opravdu mě to moc moc bavilo. Přečetla jsem to fakt rychle no a ten zkažený odporný svět drog - strašný :(

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Tohle mě opravdu hodně bavilo! :) chystám se na další knížku paní autorky.

Rebelka: Moje cesta za svobodou Rebelka: Moje cesta za svobodou Rahaf Mohammed

Snad nejhorší knížka s touto tématikou. Fakt mě to absolutně nebavilo. Vzdala jsem to v půlce, to se nedalo. Nuda, nuda a nesympatické postavy - všechny! Knihu jsem darovala dál, snad někoho "potěší".

05.03.2024 1 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Musím říct, že kniha mě moc nenadchla. Docela hned mi došlo, o co tam půjde. A jak mě to dítě naštvalo!!! :( Prostě Hana je stejně nejlepší knížka od paní autorky :)

05.03.2024 2 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

(SPOILER) Že prý kniha nepůjde odložit. Nooo, nešla :) přečetla jsem za jeden den, opravdu super! A nečekaný konec? Opravdu jsem nečekala to, co se tam stane. Teď pozor - pokud jste knihu nečetli - NEČTĚTE DÁL, BUDE SPOILER :) No, takže - jakmile pán domu vyhodil paní domu a řekl pomocnici, že jakože konečně a že se těšil, až budou tady spolu žít...řekla jsem si, že je něco špatně. Přišlo mi to fakt hodně zvláštní. Říkala jsem si, že on bude nějaký divný a taky že jo. A pak, co mu udělala :) zasloužil si to. No a konec? Po tom, co si ona prožila a půjde do toho znovu? :D má být pokračování a tam asi bude jasné o co půjde. Každopádně pokud vyjde, určitě si to přečtu. Za mě super!

Andílek Andílek Lucinda Berry

(SPOILER) Chris mě neuvěřitelně štval, jak se toho spratka zastával. A jakmile ta zrůda zabila kočičku - ta by šla z domu hned! I kdyby předtím byla týraná, nezájem. Jednou by sáhla na zvíře a já bych šla asi sedět. Pardon. Každopádně bylo to hezký, napínavý a jsem ráda, že to takhle dopadlo a nedivím se tý její mámě, že to zavírala do skříně a přivazovala.

13.09.2021 3 z 5

Slzy mrtvé jeptišky Slzy mrtvé jeptišky Roxann Hill

Tak mě se to teda fakt moc líbilo :) hlavní hrdiny jsem si oblíbila hned a po dočtení jsem si objednala další dvě knížky od autorky.

13.09.2021 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Tak jsem se nechala zlákat...upřímně? Mě to teda zoufale nebavilo. Ty politický věci mě nebavily ještě víc. Ke konci jsem přeskakovala stránky, až jsem to přeskočila úplně a přečetla si konec, jak todopadne. Já teda nevim no...klukům bylo něco přes 20 a chovali se, jak kdyby jim bylo 16...ale budiž. Knížku jsem už darovala dál.

27.03.2021 2 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak já nevím. Čekala jsem od toho víc...nějaký nečekaný konec nebo tak nějak. Nepřekvapilo mě to a nijak jsem z toho šokovaná nebyla. Četlo se to dobře, to zas jo. Vadily mi pasáže sexu, moc. Nemám tohle opravdu ráda, nerada o tom čtu. Každopádně mě konec jaksi zklamal - jak jsem psala, čekala jsem od toho víc.

01.03.2021 2 z 5

Nokturna Nokturna John Connolly

Tuhle knížku jsem četla ... tyjo, už to bude dost let. Hodně let. Některé příběhy se mi tam líbily :) mám ráda horory a nejvíc ty, kde to končí špatně a hlavní hrdinové zemřou ♥

23.02.2021

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Toto jsem četla už před lety. No...vůbec mě to nedojalo. Moc chtěli dítě a takhle se z toho zcvokli :D za mě nic moc...

23.02.2021

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Nedočteno... za mě fakt blbost.

22.02.2021 1 z 5

Loutkář z ghetta Loutkář z ghetta Eva Weaver

Moc hezky se to četlo, ale za mě to bylo o hodně slabší než knihy, které jsem na toto téma četla. Líbilo se mi ale, že to je i z druhé strany. Většinou čtu o koncentračních táborech - toto bylo vyloženě z ghetta. A Max? No...těžko říct. Chvílemi jsem ho měla ráda a chvílemi nenáviděla. Ale co mě jako milovnici pejsků vadilo bylo přirovnání "zastřelili ho jako toulavého psa"....

22.02.2021 3 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Z anotace jsem se dozvěděla, že půjde o mor, tak jsem knížku hned vzala. Jenže... o moru tam toho bylo pár a spíš to byla taková telenovela :D kdyby měl někdo náhodou tip na knížku, kde je ten mor opravdu a hodně, tak sem s ním, děkuju :) ale jinak se to četlo hezky, to zase jo a Lucii jsem měla ráda. Ale přišlo mi to takový...nereálný trochu.

15.06.2020 2 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Hezky se to četlo. O Amiších vím, jak žijou (viděla jsem tehdy nějaký dokument) a tak jsem si knížku koupila. Moc mě to bavilo a konec jsem teda fakt nečekala. Koupím si další knihy od paní autorky :)

15.06.2020 4 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Taková oddechovka...ale zas taková bomba to nebyla :) s radostí jsem ji darovala dál...

15.06.2020 2 z 5