mari.seri mari.seri komentáře u knih

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Kniha jako celek dobrá, čtivě a napínavě napsaná. Konec mi přišel takový ušitý horkou a rychlou jehlou, ne úplně vysvětlený. Je jasné, že bude další pokračování, pravděpodobně opět s Wolfem. Za mne o malinko lepší než Hadrový panák. Dvojice detektivů mi k sobě pasovala a jsem zvědavá na další vyšetřování s Baxterovou.

02.08.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Novou knihu s RL jsem si nemohla nechat ujít. Ano je to stále stejná mohlo by se říci ohraná předloha (velký objev, útěk s krásnou a chytrou ženou, falešné obvinění, stíhání a velkolepé odhalení), ale autorovi nelze upřít, že stále píše tak, že přiková čtenáře ke knize a ti hltají další a další stránky v touze zjistit jak to dopadne a jakou velkou záhadu kniha skrývá. Líbilo se mi, že tentokrát se vše vyloženě netočilo kolem RL a jeho symbolů, ale prostor zde dostaly nové technologie, což je téma více než aktuální. Ovládáme mi digitální technologie nebo už pomalu ony ovládají nás? A jak to bude za pár desítek let? Neženeme se dopředu moc zběsile? Za mě osobně opět super počin autora.

08.07.2018 5 z 5

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Stejně jako první díl mne kniha nezklamala. Příjemné oddychové čtení. Velmi čtivě napsáno. Konec samozřejmě navnadí čtenáře na další díl, no snad se ho brzy dočkáme.

18.06.2018 4 z 5

Marie Terezie: Miluj a panuj Marie Terezie: Miluj a panuj Miroslava Zlatníková

Po knize jsem sáhla po shlédnutí televizní inscenace. Po přečtení knížky člověku některé věci z filmu zapadnou do sebe. Sice jsem oproti filmu očekávala víc věcí navíc, ale i tak mě kniha nezklamala. Zajímavý historický román.

11.06.2018 4 z 5

Smrt má vůni inkoustu Smrt má vůni inkoustu Vilém Křížek

Celkem čtivá detektivka z dob R-U. Takový český Sherlock Holmes zasazený do Poirotovského příběhu. Jsem zvědavá na případné další příběhy.

11.06.2018 5 z 5

Staříkem nasadil autor laťku opravdu hodně vysoko. Analfabetka byla podle mne malinko slabší, ale jen o chlup. Prolínání dějových linek bylo opět super. Oddechové vtipné čtení. Parádní zápletky, různorodé postavy, absurdní situace,...prostě super, ale po staříkovi člověk prostě očekává další bombu :-)

06.08.2017 4 z 5

Super, super a ještě jednou super. Skvělé povídky, výborný nezapomenutelný humor. Některé povídky jsme měli doma na gramo desce a do dneška při čtení povídek v hlavě slyším hlas M. Šimka. Knížka, která zaboduje v kterékoli době a určitě člověku vždy zvedne náladu.

27.07.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Další ze série s HH, Nesbo opět nezklamal. Je pravda, že HH není tak "divoký" jako dřív, ale myslím, že to vůbec nebylo na škodu. Vykreslení charakteru postav jako vždy parádní. Byla to moje 3. knížka o HH a vím na 100 %, že v blízké době přečtu i ty zbylé :-)

27.07.2017 5 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Čtivě napsaná detektivka z českého prostředí. Už se těším až si přečtu další knihu od tohoto autora. Ano není to super napínávý děj plný zvratů alá J. Deaver nebo Nesbo, ale jako odpočinkové čtení super. Čteno v rámci Čtenářské výzvy - kniha s méně než 500 hodnocení (v době přečtení 340 hodnocení)

02.07.2017 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Moje druhá knížka ze série o HH a rozhodně ne poslední. Přečteno jedním dechem. Napínavý příběh, skvěle vykreslené postavy, jedním slovem paráda.

15.05.2017 4 z 5

Když se rojí smrt Když se rojí smrt Jarmila Pospíšilová

Knížku jsem přečetla v rámci čtenářské výzvy (darovaná kniha). Knížku jsem darovala taťkovi, který miluje české detektivky. Z příběhu jsem nebyla vůbec zklamaná. Děj měl spád, čtivě napsáno, člověk měl prostě chuť knihu dočíst, aby věděl, jak to dopadne.

01.05.2017 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

A. Christie opět nezklamala, spíš naopak. Kniha zajímavá a čtivá hned od prvních stránek. Vykreslení charakteru, osudu a svědomí hrdinů naprosto dokonalé. Závěr opravdu brilantní. Jedna z nejlepších jejích detektivek. Ještě teď mám v hlavě říkanku deset malých černoušků ....

05.04.2017 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Ke knize jsem se znovu vrátila díky čtenářské výzvě. Už když jsem ji četla poprvé v rámci školní četby, tak mě hrozně bavila a s postupujícími lety se to jen zlepšuje. Patří k mým oblíbeným knihám. Výborný humor, satira. Seriálové zpracování je vynikající a O. Vízner jako Saturnin je neskutečný :-) Seriál a film jsem už viděla nesčetněkrát a knihu jsem rozhodně nečetla naposledy :-)

21.03.2017 5 z 5

Hrad Hrad Jennifer Egan

Ze začátku mne kniha moc nenadchla, ale postupem stránek jsem si k ní našla cestu a ve výsledku se mi celkem líbila. Zajímavý styl vyprávění, prolínaní příběhů, realita vs. fikce,...a nakonec jsem litovala, že je už konec. Líbilo se mi, že konec není vyloženě daný, každý si může lecos domyslet a nechat na své fantazii, co se dále s hrdiny dělo :-)

08.02.2017 4 z 5

Ztracená brána Ztracená brána Arnošt Vašíček

Ke knize jsem se dostala nejom díky letošní čtenářské výzvě (kniha odehrávající se v Praze). Po přečtení knihy Ďáblova lest jsem věděla, že chci přečíst další knihu od tohoto autora. Opět vůbec nezklamala. Akční děj střídá zajímavý vědecký výklad symbologa Runy, dozvídáme se řadu historických faktů, fikcí, dohadů, nejastností, magie,... Kniha napínavá a čtivá od začátku až do konce, ráno jsem ji začala číst (málem jsem přišla pozdě do práce) a večer něšlo jinak než ji dočíst. Že se liší od seriálu, lépe řečeno že se seriál liší od knihy, mi vůbec nevadilo. Chápu, že pro filmové účely musel být příběh poněkud upraven.

01.02.2017 5 z 5

Kočka mezi holuby Kočka mezi holuby Agatha Christie

A. Christie opět nezklamala. Poirot je moje oblíbená postava, ale vůbec mi nevadilo, že se objevil až celkem později. Mistrně rozvinutý příběh, ve kterém nebyla o zvraty a nečekaná překvapení nouze a opět velké odhalení H.P.

26.01.2017 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Ani třetí díl mne nezklamal. Neustále jsem se skvěle bavila. Asi nejvíc při čtení Mariina zápisu z předešlého dne (halucinace, skutečnost) a následném doplnění od škudlila :-)

15.01.2017 5 z 5

Stoletého staříka mi doporučili kamarádi. Všichni z něj byli naprosto unešeni a já už chápu proč. Vtipné situace střídají ještě vtipnější. Prolínání současného příběhu s životním příběhěm Alana byl skvělý autorský tah :-) Příběh se četl jedním dechem. A závěrečné skupinové vysvětlování událostí státnímu zástupci bylo naprosto grandiózní.

15.01.2017 5 z 5

Strašidla z Woodlandu Strašidla z Woodlandu Jaroslav Kuťák

Další super detektivka z golfového prostředí. Napínavá, proložená humornými scénami. Dvojici detektivů doplňují tlusťoušek Dan s Popinkou a architekt Zdeněk, na tuto dvojici si už čtenář zvykl a bez nich by to už nebylo ono. Těším se na další knížku, doufám, že bude brzy :-)

17.07.2016 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Po Sněhulákovi jsem sáhla kvůli čtenářské výzvě a rozhodně to nebude moje poslední kniha od tohoto autora. Super napsané, napínavé, čtivé, plné zvratů. Prostě super detektivka. Už se těším na další :-)

10.04.2016 5 z 5