mari.seri mari.seri komentáře u knih

Útěky Útěky Josef Škvorecký

Po knize jsem sáhla po shlédnutí filmu od Renče, na který se snesla vlna kritiky. Život Lídy Baarové zde byl velmi čtivě sepsán. Těžko může kdokoli z nás soudit a odsuzovat její chování. Nežili jsme v té době a nevěděli bychom, to co víme teď. Baarová byla mladá, naivní a dle jejího vyprávění nestála o nic jiného než aby mohla hrát. Neviděla nic špatného na tom hrát v Německu. Podle všech dostupných informací nebyla žádná nacistka, nesnažila se nikomu ublížit, jen se zamilovala do zločince. Spoustu svých životních rozhodnutí si jistě vyčítala, ale takový je život a i když ji srazil na kolena, ona vždy vstala a šla dál. Za to jistě zaslouží obdiv. Za své neuvážené mládí si vytrpěla dost - ztratila celou rodinu a vždycky když se zdálo, že už bude líp, tak se vrátil závan minulosti a nedovolil jí si dlouho užít radosti.
Knížku vřele doporučuju, člověk se od ní ani nemůže odtrhnout :-)

29.03.2016 4 z 5

Pátý elefant Pátý elefant Terry Pratchett

Prattchett nikdy nezklame. Naprosto povedený díl. Elanius jako velvyslanec diplomat :-). Jedním slovem paráda. Kniha přečtená téměř na jeden zátah, nešlo se od ní odtrhnout.

21.03.2016 5 z 5

Muž na dně Muž na dně Iva Procházková

Detektivka mě velmi mile překvapila. Přečetla jsem ji téměř na jeden zátah. Do poslední chvíle není jasné kdo je vrah a může jím být kdokoli. Astrologie mě vůbec nerušila, nebyla tolik prioritní jako v pokračování seriálu. Knížku vřele doporučuji.

29.02.2016 5 z 5

Když zraje tráva Když zraje tráva Jaroslav Kuťák

Detektivky od J. Kuťáka mě nikdy nezklamou. Vždy jde o originální případ, jedinečné motivy. A i když v této knize tradiční detektivské duo Karel a Marie přepoustili místo svým dvěma kamarádům, na napínavost a zajímavost příběhu to nemělo vliv. Detektivní příběhy zasazené do golfového prostředí jsou zajímavé a už se těším na další :-)

14.02.2016 4 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Hercule Poirot prostě nikdy nezklame. Bravurně napsaná detektivka od královny detektivek.

14.02.2016 5 z 5

Pod parou Pod parou Terry Pratchett

Musím souhlasit s předchozími komentáři. Už to nebyl ten pravý Pratchett. Ale jednu hvězdičku si ta kniha nezasloužila. Bylo to takové důstojné zakončení série Zeměplochy. Po druhé bych si knihu asi nepřečetla a to se mi u Pratchetta moc nestává.

22.01.2016 3 z 5