Marfulka007 Marfulka007 komentáře u knih

Milostný dopis klínovým písmem Milostný dopis klínovým písmem Tomáš Zmeškal

Těžká kniha, formou i obsahem. Bez čtenářské výzvy by mě určitě ani nenapadlo přečíst si ji. Nicméně když se člověk pořádně začte a soustředí jen na příběh, je neuvěřitelné, co vše z něj vzejde. Vlastně je to nakonec více příběhů prolínajících se trochu nepochopitelným způsobem. A myslím, že je na každém, aby z toho vzal, co potřebuje. Chce to hodně soustředění a určitě to není pro každého. Já si vzala své...

19.10.2022 3 z 5

Ten Čtenářský deník fakt zbožňuju. Vůbec bych si to nemyslela, ale to rozdělení dnů na jedné stránce a místa na poznámky na druhé mi perfektně vyhovuje. Jen by mi nevadilo, kdyby byl o kapku menší, nevejde se do každé kabelky :-D

06.02.2022 5 z 5

Super knížka. Komiksy čtu málokdy, ale tento typ, kdy se člověk jednoduchou formou dozví spoustu informací, je super. Četl se mi krásně, přečetla jsem najednou. Můžu jen doporučit všem věkovým kategoriím... A pro Kopřivničany je to skoro povinnost :-)

11.12.2021 5 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Kinga mě nikdy nenapadlo číst, protože horory vůbec nemusím. Po téhle jsem sáhla díky loňské Výzvě (nějak jsem to loni ale nestihla), díky tomu, že film Vykoupení z věznice Shawshank je pro mě top a taky právě proto, že se měla vymykat klasické Kingově tvorbě ... Jak už tady někdo psal - buď se Vám líbí Tělo a nebo všechny ostatní povídky - tak za mě jsou to rozhodně všechny ostatní. Shawshank jsem teda měla hodně ovlivněný filmem a i když kniha rozhodně nezklamala, tak jako jeden z mála je za mě film lepší než kniha. Nadaného žáka jsem hltala stránku za stránkou a co k ní říct? Smutný příběh o zlu, které se bere kdo ví odkud a kdo ví proč. Tělo mi prostě moc nesedlo, nevím vlastně, co si o něm myslet ... snad jsem nepochopila podstatu. A Dýchací metoda, takový příběh v příběhu, se mi zpočátku trochu táhl a nakonec překvapil a šokoval. Za přečtení určitě stojí, znovu bych ji číst asi úplně nepotřebovala, ale možná mě nakonec přeci jen inspirovala přečíst si časem od Kinga ještě něco dalšího.

13.03.2021 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Velmi emotivní příběh krásně podaný. Taková ta kniha, u které nevíte, jestli číst dál a nebo raději přestat, protože se vám dělá zle. Taková, která vyvolává emoce na každé straně - hrůzu a znechucení, velký obdiv, dojetí ... slzy v očích a husí kůže. Přestože se nečte lehce, doporučila bych ji k přečtení každému.

21.07.2020 5 z 5

Malá knížka se silným sdělením.

07.01.2020 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Poslední dopis od tvé lásky jsem si přečetla až po Než jsem tě poznala a musím říct, že se mi líbila mnohem více. Líbilo se mi propojení jednotlivých časových pásem. Na konci už se opravdu nedalo odtrhnout a musím říct, že závěr mě docela překvapil. Příběh sám je moc krásný a jsem ráda, že jsem se dočkala i happy-endu.

22.02.2017 5 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Pěkné čtení. Brala jsem to spíš jako líčení jeho vlastního života a cesty, kterou v rámci svého psaní prošel, než jako učebnici o psaní. I když ano, zapsala jsem si i pár zajímavých poznatků k psaní samotnému. Moc se líbí, jak popisuje krásný vztah, který má se svou ženou... Myslím, že už jen to je velmi inspirativní.

10.12.2023 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Milá oddechová romantika, která se čte úplně sama. Smála jsem se, dojímala jsem se, radovala jsem se,... zkrátka jsem si celou knihu moc užila.

21.10.2023 5 z 5

Kocour, který zachraňoval knihy Kocour, který zachraňoval knihy Sósuke Nacukawa

I já jsem od knihy očekávala trochu více, možná zbytečně. Myšlenka mi přišla zajímavá, jen mi asi nesedlo podání. Možná jen nejsem cílovka, možná to bylo Japonskem, možná překladem, nevím, něco mi tam zkrátka nesedělo. Ale dočetla jsem ji nakonec a byly i pasáže, které se mi moc líbily, jen jich bylo málo...

27.08.2023 3 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Přiznám se, že tak dobrou polovinu knihy jsem byla lehce zklamaná. Na to, jaké jsem na knihu četla recenze, jsem se pořád nemohla doopravy začíst a přestože chvílemi to bylo fajn, děj se mi dost vlekl. Na jednu stranu jsem byla napnutá a pořád chtěla vědět, co bude dál, na druhou mě některé pasáže hrozně otravovaly. Skutečně odtrhnout jsem se nemohla asi u poslední třetiny. A ten konec... Nakonec přeci jen půjdu pro další díl, musím vědět, co bude dál.

05.02.2023 4 z 5

Sex a lži Sex a lži Leïla Slimani

Knihu jsem, vzhledem ke komiksovému zpracování, přečetla za jeden večer, četla se vyloženě sama. A jediná myšlenka, kterou jsem měla celou dobu v hlavě byla na to, jak můžeme být rádi, že jsme narodili na kontinent, na který jsme se narodili. Smutné a děsivé. Jen jsem asi čekala asi trochu detailněji popsané jednotlivé příběhy...

13.11.2022 4 z 5

Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Daniel Fiala

Také se bohužel musím přidat do skupinky, kde se více líbil letošní diář. Na pohled je ten nový moc pěkný, ale co se vnitřku týče určitě mi vyhovoval lépe ten letošní - kresby, které už někdo zmiňoval, stejně jako šíře řádku na pravých listech (zbytečně velká, klidně bych si uměla představit raději čtverečky, nebo tečky). Také chybějící gumička na tužku a zadní klopa je velká škoda (ale to se dá doplnit). Na druhou stranu se mi líbí, že zůstalo rozložení vlevo data / vpravo poznámky, na to jsem si za ten rok zvykla a vyhovuje mi. Jinak se každopádně na Výzvu těším a diář i přes drobná zklamání využiji na 100% jako ten letošní :-)

27.10.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Patrika Hartla mám ráda a jeho knihy se mi četly vždy dobře, ale nevím čím to (možná se mi během let mění čtecí chutě), tentokrát mě to nějak nebavilo. V jednotlivých postavách jsem si nedokázala najít nikoho, ke komu bych měla sympatie a hlavní hrdina mi ke konci začínal vyloženě lézt na nervy tím jak věčně chtěl přesný opak toho, co měl. Stránky sice docela ubíhaly, ale příběh mi přišel nějak málo uvěřitelný a celkové líčení docela nudné, v poslední čtvrtině už jsem se těšila, že to konečně skončí... Škoda.

13.03.2022 3 z 5

Tak jsem knihu dočetla, ale bohužel musím konstatovat mírné zklamaní. Po Pacifické hřebenovce jsem se na druhou knihu hodně těšila a mám ji doma již od chvíle, co vyšla, ale možné jsem měla příliš velké očekávání... Původně jsem chtěla napsat i to, co mi na knize vadilo, ale vzhledem k tomu, jak hodně je osobní, zdá se mi, že jakkoliv podaná kritika knihy by působila jako kritika autorky, a to bych nerada... Nakonec tedy dávám tři hvězdičky - za nápad, za autorčinu odvahu, vytrvalost a (bezpochyby) dobré srdce, a za tipy na traily v blízkém (i trochu vzdálenějším) okolí.

11.02.2022 3 z 5

Super knížka, krásně se četla, styl psaní mi sedl úplně dokonale. Prožívala jsem s autorkou každý den, každý komáří štípanec i každý úsměv a objetí. Za sebe můžu jen doporučit a těším se až se jednou vydám na PCT taky :-)

03.04.2021 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Nebude to lehké, ale bude to jízda ... A přesně takové to bylo. Nebyl to lehký příběh a nebylo to ani lehké čtení, ale tahle knížka se mi trefila přesně do chuti. O co míň mě nadchla předchozí kniha Veselí, o to víc se mi líbila tahle. Jen myslím, že pro úplný zážitek si ji budu muset přečíst ještě aspoň jednou ...

23.08.2020 4 z 5

Tak tahle kniha... ta se tak krásně četla od začátku až do konce. Absolutně bez chyby. Doporučuji všem.

02.04.2024 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

** AUDIOKNIHA **
Velmi zajímavá i poučná kniha. Některé úseky pro mě byly trochu náročnější a možná až moc "technické". Je ale jisté, že po přečtení se člověk na stromy a rostliny už nikdy nebude dívat stejně. Poslední kapitola byla až dojemná...

09.02.2024 3 z 5

**AUDIOKNIHA**
Knihu jsem si poslechla v její audioverzi, nevím, kdy (a jestli) bych se k ní dostala v tištěné podobě... Poslouchala se mi dobře, těžko se odtrhnout, i když později se mi zdálo, že se některé pasáže zbytečně opakují. Neuvěřitelná zpověď závislého člověka, s přihlédnutím k tomu, o jak slavnou osobu se jedná, rozhodně to chce odvahu. Myslím, že jako někdo, kdo si ničím takovým neprojde, těžko může pochopit, co se takovému člověku odehrává v hlavě a jak těžký boj to je. Z tohoto pohledu opravdu zajímavý vhled... Na druhou stranu, na to jak moc a jak často zdůrazňoval, jak z toho, co se mu stalo neviní nikoho, než sebe, přišlo mi, že mezi řádky ve skutečnosti říká něco trochu jiného a občas jsem zkrátka slyšela ten ublížený tón. Těžko říct, proč takovou zpověď vlastně napsal a jestli mu to pomohlo. Každopádně asi není pochyb o tom, že jeho osud byl vlastně smutný, ať už za to mohl kdokoliv a cokoliv.

25.01.2024 4 z 5