MarekG MarekG komentáře u knih

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Něco tak dobrého jsem opravdu nečekal. Super nápad zpracovaný do čtivé podoby. Pro mě druhé nejlepší fantasy po Harrym Potterovi. Velká pochvala pro autorku, konečně hlavní postava, která není „vyvolená".

09.08.2016 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Přijde mi že uživatelé Databáze knih se dělí na ty, co milují Malého prince a na ty, co ho až tak moc nemusí.

28.07.2015

Babička Babička Božena Němcová

Je zvláštní, i mě to překvapuje, že jsem na základní škole četl Babičku dobrovolně.Času stráveného nad touto výbornou knihou rozhodně nelituju.Od této knihy jsem moc nečekal, ale nakonec jsem dospěl k názoru že lepší jsem si nemohl vybrat.

24.07.2015 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Kniha tak krásná že ani v pohádce nevypovíš.

06.07.2015 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Podle mne je až zbytečně přeceňovaná,žádný převratný zážitek nezpůsobila.

28.03.2015 1 z 5

Zahrada Zahrada Jiří Trnka

Jedna z nejlepších dětských knih, co jsem kdy četl.Slonímu divadlu jsem se smál na hlas a velryba,trpaslík a kocour mě taky nadchli.Styl psaní úžasný a výtvarná stránka taky dokonalá.

12.06.2015 5 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Kniha z nakladatelství Host mě opět nezklamala. Ódinovo dítě je velice povedené fantasy s nádherně vykresleným prostředím inspirovaným severskou mytologií. Ale, jak se říká, má několik háčků. Ať jsem se snažil sebevíc, v knize jsem stále vyděl prvky z jiných knih. Například velmi výrazná podobnost mezi Slepými a Jinými z Písně ledu a ohně. Cestování mezi světy mi pak hodně připomínalo Zlatý kompas od Philipa Pullmana. Nevím, jestli je to jenom můj problém, ale nemohl jsem se vůbec začíst, hlavně ze začátku to byl občas boj, vlastně mi bylo docela jedno, co se bude dál dít. Pak se to ale zlomilo a od poloviny to už bylo v pohodě. Přesto všechno se ale kniha u mě na pět hvězdiček nevyšplhala, dávám čtyři, ale kdyby to šlo, dal bych spíš tři a půl.

06.07.2018

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Jsem si jistý, že ze pár tisíc let (pokud vyspělá civilizace tak dlouho vydrží), se o ní budou lidé bavit a přistupovat k ní podobně jako my dnes např. k Iliadě a Odyssei, které obrovsky ovlivnili kulturu Řeků, první vyspělou západní civilizaci. Takže kdo ví, možná se jednou budeme třeba modlit k sedmi tvářím boha :-)

28.12.2017 5 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Knížka byla hodně dobrá, sice jsem myslel, že bude víc strašidelná a hororová, ale nakonec jsem byl stejně mile překvapen. Příběh je spíš napínavý, než strašidelný. Kniha je docela čtivá a velmi kvalitně napsaná.
SPOILER
Konec mě upřímně zklamal. Kdyby Rosemary vyskočil i s dítětem z okna, příběh by dostal úplně jiný rozměr. S tímhle koncem mi připadá, že vlastně vyhráli satanisti a autor se pokusil o takový hodně divný happyend.

31.07.2017 3 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Kniha je úžasná, ale film se mi líbil víc. Asi to není úplně nejlepší česká kniha, ale určitě by byla v první desítce. Myslím si, že stejnojmenný film je druhým nejlepším českým filmem, pro mě ho překonaly pouze Pelíšky.

01.07.2016

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Prostě Harry Potter - co dodat ?

24.03.2016

O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu Werner Holzwarth

Stále mě udivuje že něco takového mohlo nakladatelství Volvox Globator ( Volvox Globator je mikroskopické stvoření, v českém překladu Váleč Koulivý - vskutku originální název pro nakladatelství) vydat, nicméně kniha mě při prvním pohledu rozesmála, ale po dočtení jsem na ni změnil názor. Krtkova odplata mě dosvědčila vtom, že až budu mít děti, rozhodně ji pod vánoční stromek nedostanou.Jediné plus jsou hezké ilustrace(vyobrazení trusu je opravdu podrobné).

04.08.2015

Československo 1918-1938 Československo 1918-1938 Pavel Augusta

Knihu jsem taky četl kvůli olympiádě z dějepisu. To, že jsou knihy z této edice pravidelně uváděny do seznamů doporučené literatury k olympiádám, je podle mě zárukou kvality, pravdivosti obsažených informací a hlavně jejich srozumitelnosti dětem.

22.01.2018 4 z 5

Pravidla péče o dřevěné podlahy Pravidla péče o dřevěné podlahy Will Wiles

Když jsem si četl anotaci této knihy, vypadala víc než slibně a když jsem na ni narazil v Levných knihách za 30 Kč, tak jsem si ji hned koupil. Kniha není úplně špatná, některé části mě hodně bavily, ale ty jsou poměrně ojedinělé. Ostatní části jsou nudné, jednání hlavní postavy naprosto nepochopitelné a jeho neustálé narážení, jak je všechno v neznámém městě ve východní Evropě špatné a sto let za opicema a následovné konstatování, jak je to v Londýně lepší, mě taky docela vytáčelo. Dávám tři hvězdy jen za vysvětlení, proč vlastně Oscar dal svůj byt do péče takovému individuu.

07.01.2018 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tato kniha je příjemné, oddechové a nenáročné čtení. Mrazení v zádech ani strach jsem při čtení této průměrné knihy opravdu necítil, zato mediální a reklamní bublina,které se okolo této knihy nafoukla, zapáchala světem po velmi dlouhou dobu a do jisté míry zapáchá pořád. Bravo a třikrát sláva tomu, kdo zvládl s této knihy udělat jednu z nejprodávanějších knih všech dob a ten kdo to udělal, to nebyla autorka, ale nějaký velmi schopný reklamní odborník. Ani přesto všechno není kniha špatná, ale žádný wau efekt pro mě nemá. Další z průměrných detektivek, kterých je všude plno.

29.08.2017 3 z 5

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Zas taková katastrofa to není, prodávanost mě sice zaráží, ale některé recepty ( asi ty, které nevymyslel on ) se pozřít dají.

27.06.2016

Nádherná pohádková kniha o přátelství, odvaze a obětavosti. Krásně vystihuje, co s lidmi dokáže bohatství a moc, které přivedli trpasličí národ skoro k záhubě.

10.06.2016

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Super kniha, teda první část.Druhá část knihy mi připadá, že ji psal někdo úplně jiný.První část knihy je ale opravdu zábavná, i když u seriálu jsou humorné scény mnohem směšnější.

06.03.2016 4 z 5

Poslední víkend Poslední víkend Agatha Christie

Tuto úžasnou knihu jsem přečetl jedním dechem.Úplně jiný tip zápletky, než jsem u A. Christie zvyklí.

29.02.2016 5 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Moje první kniha od Kinga.První povídka uhozená, ale potom se to rozjede.Bojiště mě na konci pobavilo.Nejvíc se mi líbila Římsa.

05.07.2015 4 z 5