Československo 1918-1938

Československo 1918-1938 https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187344/ceskoslovensko-1918-1938-187344.jpg 5 27 8

Stručný souhrn o Československu v odbobí první republiky, s kapitolami o demokracii, T. G. Masarykovi, Praze, světové hospodářské krizi, módě, žurnalistice, sokolském hnutí, zbrojním průmyslu a česko-německých vztazích před vypuknutím 2. světové války. (2. vydání)

jan.para
04.12.2022 5 z 5

Kniha určená spíše pro mladší čtenáře mapuje historii první republiky.

Legendre
18.03.2022 3 z 5

Krásná kniha z mé oblíbené dětské edice, bohužel ale těžce poznamenaná dobou vzniku (minimálně vydání z roku 1992). Na jedné straně se autoři až komicky neprofesionálně a s postupem stránek stále otravněji vymezují vůči komunismu, nezbavili se u toho ovšem myšlení doby minulého režimu, což se nejvíc projevuje v jakýchkoli zmínkách o sudetských Němcích, Habsburcích nebo zločinech první republiky, jako byla pozemková reforma. Škoda. Další díly této řady už jsou naštěstí o dost lepší.

Usire
26.01.2021 5 z 5

Moc hezky zpracovaná kniha. Musím souhlasit, že je lepší než mnohé učebnice dějepisu.

Knihomolka10
09.10.2018 5 z 5

Knížku jsem četla hlavně kvůli dějepisné olympiádě a moc se mi líbila. Je perfektně zpracovaná, je v ní hodně obrázků a stručných popisů. Knížka byla výborná a doufám, že se k ní někdy vrátím.

Luna7
23.07.2018 5 z 5

Skvělá kniha, která mi pomohla s dějepisnou olympiádou (i když jsem to dotáhla jenom do krajského kola). Čte se dobře, lépe než nějaká učebnice a je hezky graficky zpracovaná.

MarekG
22.01.2018 4 z 5

Knihu jsem taky četl kvůli olympiádě z dějepisu. To, že jsou knihy z této edice pravidelně uváděny do seznamů doporučené literatury k olympiádám, je podle mě zárukou kvality, pravdivosti obsažených informací a hlavně jejich srozumitelnosti dětem.

Abnička
17.01.2018 5 z 5

Knihu jsem četla kvůli olympiádě.
Je hezky napsaná - plná důležitých informací a velmi dobrých ilustrací a fotek.

Někdošťastný
17.11.2017 2 z 5

Hezky zpracované. Plné zajímavých ale i důležitých informací.