O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu

O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36810/bmid_o-krtkovi-ktery-chtel-vedet-kdo-se--jNk-36810.jpg 4 165 50

Knížka pro děti od 2 do 100 let nabízí netradiční pohled na to, jak zvířátka „dělají“. Bestseller nakladatelství Peter Hammer Verlag, přeložený do více než 20 jazyků, nadchl i české čtenáře. Příběh o krtkovi s hovínkem na hlavě s úsměvem a nadsázkou zpracovává téma, které tak neomylně přitahuje všechny děti, zvláště ty předškolního věku. Téma tím přitažlivější, čím víc se jej dospělí snaží tabuizovat.... celý text

Pro děti a mládež

Vydáno: , Volvox Globator

Vom kleinen Maulwurf, der wissen wollte, wer ihm auf den Kopf gemacht hat , 1989

wooloong
01.04.2024 5 z 5

Koupila jsem ji před lety dceři a líbila se. V literatuře zcela opomíjené téma.

matousHU5M
10.10.2023 5 z 5

Velmi mě bavila tato vtipná knižka malé děti se hodně zasmějí

Renduleee
23.04.2023 5 z 5

Topova kniha, u deti velice oblibena

ikorka
13.03.2023 5 z 5

Na tuto knížku jsem narazila jako inspiraci pro čtenářskou výzvu 2023. Mému téměř 4letému synovi se tato kniha moc líbí a čteme ji stále stále a stále dokola.

Štěpinambura
18.01.2023 5 z 5

Tuhle knihu miluju!

MilaSliacka
07.07.2022 5 z 5

Měli jste někdy v ruce knížku Krtek a kalhotky a vedle ní Krtka, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu? Je to napsané podle navlas stejného mustru, jako by snad německý krtek byl parodie na toho českého. Těší mě představa, že by to tak mohlo být.

PS: Pamatuji si dodnes, že mi příběh s kalhotkami připadal nějaký divný. Snad to bylo proto, že mám slovo kalhotky zažité jako dámské spodní prádlo, které jsem si při poslechu audioverze jako dítě také vizualizovala.

Jana_Z
24.01.2022 4 z 5

Jsem zvědavá, co na to řeknou děti :D Mě to bavilo.
P. S.: Tříletá neteř jí chtěla přečíst hned třikrát po sobě. (28.1.)

Aninka36
09.10.2021 5 z 5

Hrozně vtipná knížečka .
Poznávání hovínek se hodí. :D
DOPORUČUJI :D

jeany23
04.06.2021 5 z 5

Jedním slovem bizár. Jako dítě bych si z toho vzala ponaučení, že když mi někdo s..e na hlavu, mám mu to pro svůj dobrý pocit oplatit. Jako dospěláka mě to ale rozesmálo. Myslím, že buď vás tahle pidiknížečka pobaví, nebo znechutí.

lordchaos
19.03.2021 5 z 5

Velice vtipné (a poučné)!

Spletitá cesta charismatického solitéra za poznáním, na které se může ocitnout každý z nás. Napínavý děj nedává chvilku vydechnout a čtenář napjatě a nedočkavě obrací stránku za stránkou až k bravurně vygradovanému finálnímu rozuzlení.

zandu
02.03.2021 5 z 5

S dcerou jsme se nasmály... Její oblíbené téma - kakání a hovínka :-D Boží knížečka.

tootsie
16.01.2021 4 z 5

Nepoznám dieťa, ktorému by sa táto knižka nepáčila. Príbeh má všetko, čo majú deti rady a čo ich zaujíma - zvieratká, opakujúci sa motív, zábavné citoslovcia a... hovienka :)

Adrim
25.10.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem objevil díky malým žákyním ve škole, které mluvily o nejlepší knize. Nedalo mi to a knihu si přečetl. Ač se může zdát kniha někomu příliš nevhodná nebo praštěná (co člověk to názor a nikomu jej neberu :-)), dlouho jsem se při čtení tolik nenasmál jako zde. Jednak je kniha poučná a jednak veselá.

EvženOněgin
19.09.2020

Moje pětiletá vnučka příběh miluje.

Maser
10.09.2020 odpad!

Jakožto otec dvou dětí, se již třetím rokem dnes a denně setkávám s plenami plných dětských exkrementů různých barev, konzistencí a především vůní. Ovšem prozatím žádná nadílka mi nezvedla žaludek a nezkazila náladu tak jako tento titul. Starší dceru zásobujeme, řekl bych kvalitní, edukativní a i pro nás všechny zábavnou literaturou z nakladatelství Svojtka, Paseka, Albatros apod. Ale už teď bezpečně vím, že za tento odpad, který si (buď pochválen) naštěstí vybrala v knihovně, určitě nebudu platit pokutu za nedodržení termínu pro vrácení.

ZuzikNike
02.06.2019 5 z 5

Jako pacient s rakovinou konečníku, který po operaci chodí na záchod 6-8x denně tuto knihu doporučuji všem lidem s problémy s vyměšováním. Dokáže to zlehčit situaci a pobavit. Uznávám, trochu bizár, ale pro lidi inteligentní a se smyslem pro humor je to kniha k zasmání s pěknou ilustrací. Kniha na každou toaletu :)

reader.007
26.04.2019 odpad!

Myslím, že o hov*ě by se dalo psát i poutavěji a protože mě navíc dráždí ten přebujelý pozitivní "rejting", moje stanovisko je jednoznačné.

DK197
31.03.2019 2 z 5

Prý je při čtení potřeba mít dostatečný nadhled. Nevadí mi knížka o hovínku. Naopak si myslím, že snažit se i něco takového naučit děti je fajn. Proč by nemohly umět rozeznávat hovínka stejně jako listí na stromech. Ale proč to ten krtek nosí zrovna na hlavě? To mi prostě přijde nechutné, ujeté a rozhodně ne vtipný. Jako bych tím podporovala ty batolata, co tomu ještě nerozumí a hovínko z nočníku rozmažou všude kolem a po sobě... A aby toho nebylo málo, nechápu závěrečnou pointu. Krtkovo chování rozhodně neschvaluji a nepřijde mi to jako dobrá myšlenka. Nesnaží se snad moderní pohádky na děti působit pozitivně? A co je tohle - oko za oko, zub za zub?

Za mě ne, protože - překvapivě - knížek o hovínku je trochu víc a tohle zpracování se mi nelíbí. Ale za předpokladu, že k tomu dětem dáte nějaký komentář, tak tomu ty dvě hvězdičky dám. 30 %.

popelka595
13.02.2019 5 z 5

Momentálně nejoblíbenější knížka našeho tříleťáka. Díky ní už v přírodě pozná, čí je čí hovínko :))

PetK
20.11.2018 4 z 5

Přečteno asi 68 x :-D

humor animace exkrementy, trus

Kniha O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu je v