Manyna Manyna komentáře u knih

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Nemůžu souhlasit s nízkým hodnocením této knihy (a není to proto, že jí napsal King). Je to parádní kousek, při kterém se modlíte s hlavní hrdinkou za každou kapku vody a když už si myslíte, že jste na pokraji nervového zhroucení, stále nesmíte ztrácet naději.

11.11.2017 4 z 5

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Totální červená knihovna, která se lehce čte. Kniha je nabitá erotičnem a hledáním vlastního já. Jako jednohubka o víkendu, kdy chcete absolutně vypustit je to ideální.

07.11.2017 3 z 5

Ostrov sviní Ostrov sviní Mo Hayder

První třetina knihy byla famózní, to jsem snad ani nedýchala a myslela jsem si, že na stejné vlně to bude pokračovat dále (čekala jsem asi jiný příběh, který se bude celý odehrávat na ostrově). Potom přišla poměrně nudná část, která ale byla zakončená překvapivým závěrem. Zlo má mnoho podob.

05.11.2017 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Začnu u toho zdařilejšího - obálka knihy je opravdu moc hezká, při pohledu na ní máte chuť se do knihy začíst. Potom přijde změť všech možných postav, některé vypráví ve třetí osobě, jiné vedou dialog a marně tápete, kdo je sakra kdo. No a pak tu samozřejmě máme rádoby zajímavý děj, který se tváří hodně mysticky, ale ve skutečnosti je to banální zápletka, kterou jsme mohli číst v x desítkách knih. Nic nového a překvapivého se nekonalo.

04.11.2017 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Moje maminka mi tuto knihu doporučila s tím, jak je úžasná, bohužel ji asi zklamu, že stejný názor nesdílím. Neustálé skoky v časových rovinách i postavách, těžko uvěřitelný propletenec (ne)reálných životních situací, chabě na efekt popsané charaktery lidí. Nemůžu si pomoct, kdyby to byl jeden souvislý příběh jednoho, dvou postav a přidala se sem tam nějaká vedlejší postava, určitě by z toho vzešlo dílo kvalitnější.

02.11.2017 3 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Ačkoliv science fiction není můj šálek každodenní kávy, tak takhle kniha se vymyká. Je to krásný a nadčasový příběh, který vrací společnost tam, kde už byla a dává jí druhou šanci.

31.10.2017 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Kniha, která si umí s čtenářem pohrát.

26.10.2017 4 z 5

Byla jsem možná z prvopočátku k této knize trošku skeptická. Ovšem, překvapila a moc mile. Pan Zibura má skvělé postřehy, je vtipný a jeho básničky jsou originál. Krásné je také zpracování celé knihy doplněné a moc hezké ilustrace. Více se mi asi líbila Nepálská část, ale to asi proto, že je mi citově bližší.

26.10.2017 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Výjimečný knižní skvost s naprosto brilantním koncem. Kdo u téhle knihy nezjihne, ten snad ani nemá srdce.

25.10.2017 5 z 5

Návrat na vinici Návrat na vinici Kristan Higgins

Prostředek pro výborný relax, nic víc v tom nelze hledat.

20.10.2017 3 z 5

Pán much Pán much William Golding

Hodně dlouho mi trvalo než jsem se dokázala vůbec začíst. První půlka totiž nepatří k nejzáživnějším, ale druhá půlka je naprosto perfektní. Krásný psychologický posun postav.

12.10.2017 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Sci-fi není zrovna žánr, který vyhledávám, ale tuhle knížku jsem si dala s chutí. Je totiž plná akce, napětí a výborného humoru. Marka si nešlo nezamilovat.

08.10.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Po Dívce ve vlaku, Manželé od vedle aj. jsem takovou perfektní knížku ani nečekala. Bezvadně prokreslený psychothriller, který vás nenechá chvíli vychladnout. Možná, že to není úplně uvěřitelný příběh, ale co já můžu vědět, co se děje za zavřenými dveřmi jiných rodin. ;-)

03.10.2017 4 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Jean-Baptiste Grenouille byl zvláštní už od narození, měl dar, žil jen pro vůni, měl úžasnou paměť a dokázal od sebe jednotlivé pachy rozpoznat na kilometry daleko. Sám přišel na to, že je jiný, a že ostatním lidem přijde obyčejný, on tak se tak necítil, přišel si jako někdo, kdo má moc a sílu. A proto stvořil nejdokonalejší parfém na světě, parfém, díky němuž se stal nepřehlédnutelným.

01.10.2017 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Jako příjemná oddychovka na dva dny dobrý. Nejde o nic extra šokujícího, ale je psaná jednoduše a hezky se četla.

29.09.2017 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Krásná knížka, která se dotýká tématu, které i po tolika letech může budit vášně. Nemohu nikoho soudit, v té době jsem nežila. Přesto se mi pochod a Brna do Pohořelic zdá opravdu otřesný, stejně tak chování lidí k někomu, vedle koho léta bez problémů žili. Gerta prožila život, který v ní zahubil i poslední jiskřičku, kdy doufala v nějaké štěstí. Je to smutná a bolestná kniha, ale otevírá témata, která by neměla zůstat hluchá. Oceňuji jakou práci s napsáním této knihy musela paní Tučková mít.

28.09.2017 4 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Tato kniha je opravdu čtenářský zážitek. O Afgánistánu jsem toho moc nevěděla, ale díky této knize jsem nakoukla do uzavřeného islámského světa, jeho historie, zvyků a velice nelehkého postavení žen. Jsem upřímně vděčná za to, že žiju v civilizovaném světě, kde jsou si muži s ženami rovni, kde se nemusím každý den bát o to, jestli budu mít co jíst, zdravotnictví je na vysoké úrovni, mohu studovat, volně se procházet ulicí oblečená tak, jak chci já, nelítají mi nad hlavou rakety a mohu volně uplatňovat svoje názory. Je až s podivem, že v 21. století stále žijí lidé natolik v natolik odlišném světě, oproti tomu mému.

24.09.2017 5 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

Osudy obou hlavních postav na odlišných místech, utrpení, žal, potlačování vlastních citů a vzpomínek. Konec byl možná trošku nepravděpodobný, ale i tak to moje romantické srdce zahřálo.

24.09.2017 3 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Jak jsem byla bláhová, když jsem si říkala, že mě tahle kniha asi nebude bavit. Je překrásná a všem ji vřele doporučuju. Děj je neustále plný napětí, akce, intrik, lásky, zrady a politiky, takže budete mít opravdový problém se od téhle knihy odlepit.

27.08.2017 5 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Film patří k mým nejoblíbenějším, kniha dosahuje stejných kvalit. Vynikající dílo, doplněné po padesáti letech o zápisníky z deníku W. Hoselfelda a hodnocení W. Beirmanna. Ačkoliv si říkáte, že knih s tematikou WWII jste přečetli mnoho, stejně se dovídáte nové a nové věci, které Vás nemůžou nechat chladnými.

12.08.2017 5 z 5