malkina11 malkina11 komentáře u knih

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

:-))) Chacháááááááá! No já nemůžu...:-)))))) Skvělé, skvělé, skvělé ...:-))))

22.11.2020 5 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

"Prach knih je odlišný od všech ostatních prachů, jemnější, heboučký..." Nechat tuhle knihu zapadat prachem ...to asi nedopustím...niterná, intimní sonda života "zparchantělých" žen tří generací na pozadí dobových událostí...láska, smrt, bolest...příběh života, který se dotkne hlubin srdce. Skvostně napsaný román, který si zaslouží náležitou pochvalu.

29.11.2017 5 z 5

Poslední léto ve městě Poslední léto ve městě Gianfranco Calligarich

Tohle mě dostalo...vyprávění jedno léta, kde se blýsknou silné okamžiky protkané chvilkami "sladkého" nicnedělání se střípky romance a kapkou komedie ...srkala jsem ten koktejl po maličkých douškách a je mi líto, že už jsem na konci :-(

18.03.2021 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Vysoké hodnocení knihy od čtenářů mne navnadilo a byla jsem moc zvědavá, jaký názor si vytvořím já...Silný a velmi krásný příběh, který mi v mnohém připomínal knihy Aleny Mornštajnové, bude ještě nějaký čas rezonovat v mé mysli.

15.04.2020 5 z 5

Spáči Spáči Lorenzo Carcaterra

Bez přehánění ...jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla a už je to hodně dávno. Teď po letech podruhé s velkou radostí díky tomu, že se mi ji podařilo koupit do čtečky. Vynikající záležitost s excelentním filmovým zpracováním.

01.04.2023 5 z 5

Černobyl: Historie jaderné katastrofy Černobyl: Historie jaderné katastrofy Serhii Plokhy

Seriál Černobyl u mne vzbuzdil badatelskou potřebu stejně jako u ostatních čtenářů. Díky této knize jsem pochopila další souvislosti, které mi nedošly v průběhu sledování seriálu a nebo mi úplně unikly. Autor velmi čtivým způsobem seznamuje čtenáře s děsivými okolnostmi katastrofy včetně dopadů na obyvatelstvo a postojů politbyra. Vůbec jsem netušila, že důsledky katastrofy nepřímo vedly k rozpadu SSSR. Čtení knihy provázely pocity úzkosti a znechucení...a když jsem se podívala z okna... na mračna vycházející z chladicích věží Temelínu...tak i trochu strach...

17.10.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

My z Veselí (já z nad Lužnicí), jsme veselí :-) Nemohla jsem odolat a jsem nadšená. Souhlasím s ostatními, zatím nejlepší Třeštíková! Bravo!!!

20.09.2018 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Když jsem před lety propadla kouzlu severské krimi, představoval pro mne Jo Nesbo ikonu, které jsem slíbila zachovat věrnost. Četla jsem vydání tak, jak mi přišla do ruky...nyní jsem v mezičase, kdy mám více času na čtení a byť bych mohla sáhnout po zcela nových titulech, vrátila jsem se k Harrymu a čtu sérii pěkně od začátku, což je důležité pro pochopení vývoje hlavní postavy příběhů. A čím víc ho poznávám, tím víc si mě získává, a jak říká Moller…"měl toho lehce pošramoceného kriminalistu s velkýma ušima odstávajícíma od dohola ostříhané lebky jako dvě pestrobarevná motýlí křídla rád." První dva díly jsem přelouskala raz dva a nemám k nim žádnou výtku. Červenka je těžší, spletitější a pokud se nedáte odradit první třetinou knihy a lehkou dezorientací v postavách v různých časových rovinách, budete odměněni skvělým čtenářským zážitkem. Takže Harry, ty kluku jeden ušatej, jdu s chutí do dalšího příběhu :-) !

27.07.2018 5 z 5

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

Prostě pecka...začnete číst a skončíte až u poslední tečky. Jedno z parádních čtenářských překvapení poslední doby.

28.03.2018 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Musím říct, že jsem od této knihy nic nečekala. Sáhla jsem po čtení, které mi připadalo jako takové odpočinkové nenáročné čtení pro ženy na ještě temný předjarní večer. Vykluboval se z toho velmi poctivě vyvedený psychologický thriller, který jsem přečetla téměř na jeden zátah. Kniha je rozdělena na dvě části. V té první jsme svědky dábělského plánu, který zosnovala Amber, aby připravila svou sokyni Daphne o její "pohádkově bohatý život a krásného manžela". Ale není všechno zlato, co se třpytí a na každou svini se někde vaří voda. Když se příběh přehoupne do své druhé části a svůj pohled na život nám otevře Daphne, začíná ta pravá jízda...Její promyšlené vyúčtování je vrcholem, který završí slastný pocit zadostiučení. V poměrně krátké době, je to už druhá kniha, kterou jsem přečetla a shodou okolností se dotýká problematiky domácího násilí a profilu psychopata. A tak to člověk najednou vnímá i jako poměrně aktuální společenské téma, které si zaslouží hlubší zamyšlení. Závěrem tedy snad jen...kniha předčila mé "neočekávání" a jistě si najde i své další fanoušky.

18.03.2018 5 z 5

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Bože...jedna z nejvtipnějších knih, jaké jsem kdy četla, a to i přesto, že končí hrozně smutně. Lituju toho, že se mi ta kniha nedostala do rukou v době, kdy jsem čekala svého druhého syna...dala bych mu jméno Adam :-)!!! Užasná srdcovka :-)

22.11.2020 5 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

No já nevím...věřím, že ještě někdy Mawer překročí svůj stín, jako se mu to podařilo ve Skleněném pokoji. Každopádně ten člověk má evidentně rád tuhle zemi a její historii...,a i když se mi chvílemi nečetla úplně lehce, je tato kniha výsledkem poctivé práce...,a to musím prostě ocenit.

28.08.2019 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Fajn oddechovka. Kvalita obrazového zpracování ovšem předčila zpracování obsahové. Přesto jako dárek potěšilo.

21.05.2018 4 z 5

Příběhy poustevníků osidlující samoty Šumavy jsou neuvěřitelné, ovšem některé výpovědi jen těžko uvěřitelné...Nejvíce si mě získali bratři Klišíkové :-) Fajn čtení s nečekaným duchovním přesahem.

15.04.2018 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Tak tento literární počin se naprosto zásadně zařadil mezi mé NEJ srdeční záležitosti!!! To co se Mawerovi podařilo přenést na stránky této knihy je atmosférická dokonalost ve své nejryzejší podobě!!! Zcela pohlcena mnohovrstevnatostí románu zachycující rodinnou ságu, historickou fresku i architektonickou studii se nedočkavě vrhám do bádání a těším se, až toto místo navštívím osobně. Možná až se tam ocitnu...budu mít pocit, že to místo přece důvěrně znám...

08.04.2018 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Tentokrát Patrikovi odpustím...ale příště to musí být lepší !!!

19.02.2019 2 z 5

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

"Obrovské rudé slunce v dálce zapadalo do sirného moře, naše stíny se prodloužily; nohy měly přilepené pod našimi podrážkami a klouzaly po naší pravici po povrchu kermesových dubů, občas je cesttou rozpůlil kmen borovice a najednou stály svisle proti výběžku skály.Na nebi se spouštělo dolů a zase stoupalo černé hejno špačků, měníc objem i tvar v nečekaných křivkách jako mraveniště odnášené větrem;potom v pryskyřičném tichu borovicových lesů několik zbloudilých tónů allauchského klekání kázalo evangelium ozvěnám skalních stěn."
Pozvolné a laskavé vyprávění příběhu jednoho života, napsané skutečně nádherným jazykem. Hodlala jsem si klasiku šetřit až na důchod, až budu dostatečně sentimentální...byla by to chyba, navíc si to pak určitě s chutí přečtu ještě jednou :-).

22.08.2018 5 z 5

Na Věrnosti Na Věrnosti Tana French

Tana French mě před lety uchvátila knihou V lesích a když se mi teď náhodou dostala do ruky Na Věrnosti, upřímně jsem se zaradovala. Od čtení jsem se nemohla odtrhnout a Francise jsem si zamilovala. Jsem skutečně velmi nadšená a přesně takhle si představuju dokonalou a poctivou detektivku.

09.05.2018 5 z 5

Střevíce z lýčí Střevíce z lýčí František Nepil

Je to jako laskavé pohlazení... přesně takové, jaké potřebujete, když ležíte v posteli, kurýrujete nějaký zatracený moribundus a už jste dost velcí na to, aby vás pohladila maminka. A když si čtete o jitrničkové diplomacii, tak je vám najednou trochu lépe, začnete slinit jako jeden z Pavlovových psů, vrací se chuť k jídlu i k životu, který v podání Františka Nepila voní těmi starými časy, které i přes všechny vymoženosti moderní doby, díkybohu, přetrvávájí v tradicích a vesnických pospolitostech dodnes. Krásná kniha...ostatně jako všechny, které František Nepil napsal.

08.04.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Fakt je teda ten, že jsem to dočetla...a začala jsem si víc všímat matek před školou :-))) Hltala jsem současně knihu i seriál zároveň a snažila se udržet vzájemné tempo a nepředbíhat v ději. Skutečně jsem si to užila :-) Jak kniha, tak seriál stojí za pozornost, a to nejen žen. Hodně jsem přemýšlela o tom, jak moc projektuji své nesplněné sny a představy do života svého dítěte, jak moc mu (ne)rozumím, co všechno si "ukládá", a jak moc ho to v budoucím životě ovlivní. Ale zpátky ke knize (potažmo k seriálu)...pomalejší rozjezd, tak trochu rušivé výpovědi svědků..., příběh plný napětí a strhující finále. Prostě moc fajn, spokojenost :-) *****

15.02.2018 5 z 5