Malinali Malinali komentáře u knih

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Tohle je výborná série a tuto knihu číst teď v zimě úplně paráda. Moc se mi to líbilo, mám pocit, že jsem tam s nimi byla a teď mi budou chybět...

17.11.2020 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Číst tuto knihu v době koronaviru byl mazec. Knihu jsem hltala. Je rozdělena do 6ti částí a každou chvíli výpravná z pohledu jedné z hlavních postav. Nápad i příběh se mi moc líbil. A Kelton byl můj favorit od začátku.

Je to moje třetí kniha od tohoto autora a musím říci, že píše skvěle.

28.04.2020 5 z 5

Kniha plná úvah a myšlenek o životě a bytí. Musím říct, že mě pomohla se zamyslet nad věcmi, které mě už déle trápily. Krásná kniha.

03.03.2020 5 z 5

Tohle je proste nesmrtelný příběh. Četla jsem ho ve 12ti letech a teď jako dospělá. To by mělo být v povinné četbě pro školy :o) dokonalé dílo.

03.03.2020 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Oddychové čtení, zasmála jsem se i slzu zamáčkla

14.02.2019 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Kdysi jsem ji dostala jako dar, nijak mě však nezaujala, a tak trčela v knihovně. O několik let později jsem po ní sáhla - nádherně psané, čtivé, citlivé...

09.01.2019 5 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Jasně, třetí díl, jak první a druhý nepustilo mě to.. musím číst dál :-D

21.12.2015 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Na doporučení jsem zkusila přečíst, jsem spíše na historické knihy, ale tato mě příběhově velice pohltila. Je tam úplně všechno - akce, vtípky, sex (do podrobna popsaný), upíři, hezké ženy, zbraně.... Četla jsem jedním dechem a jdu na další díly...

14.12.2015 5 z 5

Kanálníčci: Strašidla z podzemí Kanálníčci: Strašidla z podzemí Michaela Fišarová

Výborně napsané, zábavné, poučné. Vhodné už pro děti od 4 let, syna baví do teď.

26.09.2023 5 z 5

Chaloupka na muřích nožkách Chaloupka na muřích nožkách Sophie Anderson

Za mě nádherné čtení, zamyšlení se i nad životem a našimi osudy. Kniha je pro čtenáře 10+ ale mě tedy velice nadchla jako dospělou. Líbil se mi nápad, styl vyprávění i konec.

16.05.2023 5 z 5

Vita nostra Vita nostra Sergej Djačenko

Takový psycho matrix. Hodně zajímavé, hodně moc jiné. Chvilku mi to připadalo jako náhodný generátor slov, pak to dávalo smysl, pak zase ne. Takhle "divnou" knihu jsem ještě nečetla, ale líbila se mi. A jsem ráda, že pokračování nemá, protože to by mě pukla hlava. Prostě úplně jiný svět, úplně jiná fantasy, kterou ještě nikdo nevymyslel.

02.03.2023 5 z 5

Bizarní povídky Bizarní povídky Olga Tokarczuk

Bizarní povídky jsou opravdu bizarní. Ani jedna mě nezaujala. Špatně se mi četly a zřejmě jsem vůbec nepochopila jejich význam nebo sdělení čtenáři....

05.08.2022 1 z 5

Štěstí má barvu levandule Štěstí má barvu levandule Pauline Mai

Taková letní kniha na pohodu. Krásná obálka, příjemné čtení.

02.08.2022 4 z 5

Jeden rok Jeden rok Eleanor Corvin (p)

Romantické čtení, neobvyklé prostředí, kniha se čte sama, velice mě bavila. Ema je super. Vtipné. Nic nuceného, takové čtení fakt na pohodu. Vůbec nejsem cílová skupina, jsem středního věku a moc mě to bavilo!

08.07.2022 5 z 5

Tohle je taková klasika. Každý zná, každý ví, přesto vždy najdu něco nového. Mám staré vydání, velkou knihu, velké písmo (tak jsem si trochu připadala jako ve škole) a krásné čb ilustrace. Zůstává v mé knihovně i do budoucna, každý by možná občas utekl za zrcadlo...

15.06.2021 4 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Celá tato série je perfektní. Jiný svět, jiný nápad "fantasy" a Anastázii jsem si fakt hodně oblíbila. Napínavé, zvláštní svět.. A Nimbus? Podle mě může být jednou realita našeho světa!!

17.04.2021 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

To je tak krásný, smutný příběh. I když - smutný - záleží, z jakého pohledu. Lidi by se měli více zamyslet nad svými životy a opravdu si vážit každého dne, hodně věcí si neuvědomujeme, bereme samozřejmě....

09.08.2020 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Děsně čtivé a napínavé, kniha se velmi dobře čte, vše je pochopitelné a děj rychle ubíhá. Objevuje se více postav i z minulosti, ale je to tak skvěle psané, že jsem vůbec neztratila přehled kdo je kdo. Těším se na další dva díly, které mě už v knihovničce čekají.

16.01.2020 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Mě snad mrzí jen to, že autor do knihy nepřidal nějaké fotky z cest. Za to mu tu jednu * sebrat musím.

24.11.2019 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Kráska a zvíře? Vůbec ne. Naprosto nový příběh plný kouzel, akcí a zvláštních bytostí. Knihu jsem dostala jako dárek a ačkoli už jsem maminka od dvou dětí, neskutečně mě bavila. Oddychovka, ale přitom napínavé čtení, které mi nedovolilo se odtrhnout. Určitě budu číst i další díl.

11.05.2019 5 z 5